Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mit tegyek? Nem tudom...

Most mit tegyek? Nem tudom elérni az orvosom.

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok. Menni kellene az ilyenkor esedékes genetikai vizsgálatokra. A dokihoz hétfőre volt időpotom, de elutazott. pénteken jött haza, de nem tudom elérni. Se mobilon, se vezetékesen nem veszi fel. A kórházat is hívtam, hogy benn van-e de azt mondták, hogy nem adhatnak felvilágosítást. Szerdán 13 hetes leszek, de nem tudom mit tegyek. Menjek magamnak intézni a dolgot? A papírokat ideadták a védőnők.
2009. nov. 7. 10:34
 1/5 anonim válasza:
Szia.Az a baj,hogy nálunk csak az orvos vagy a védőnő kérhet időpontot lehet hogy nálatok is úgyhogy a védőnőddel beszélj.
2009. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont akkor vették le a vért genetikai vizsgálatra, amikor betöltöttem a 13. hetet. Ehhez közeli uh vizsgálat is kell. Ha a saját orvosodat nem tudod elérni sehogyse, akkor keresned kell egy másikat, mert a vért vérvételi beutaló nélkül nem fogják neked levenni, ráadásul erre a papírra (legalábbis nekem) ráírják a 12 hetes ultrahang mérési eredményeit is. Túl sokat nem várhatsz, mert kifutsz az időből.


Ha már megvan a vérvételi beutalód, akkor biztosan mehetsz vérvételre. De mindenképpen kell betöltött 12. heti UH!


17h km

2009. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerdán töltöttem be a 12 hetet.
2009. nov. 7. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, és pont okt.23-án töltöttem a 12. hetet, és mivel ünnepnap, nem volt dokim. Előre megbeszéltük, hogy csúszunk egy hetet, és már 1 nap kellett ahhoz, hogy töltsem a 13.-at, amikor megultrahangozott!

Kérdeztem, azt mondta, egy hét ide-vagy oda nem számít, az adatokat így is fel tudja venni!

2009. nov. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is intézned kell magadnak a dolgot, az ulrahangot és a vérvételt is. Nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk a terhesgondozóban kapjuk a beutalót attól függetlenül, hogy van-e magánorvos vagy sem. Ez a protokoll. A védőnőtől kellene megkérdezni, hogy kihez fordulj ilyenkor, ki adhat beutalót. MEgjegyzem, a kórházban is van rendelés, szerintem ott is fel lehet keresni egy nőgyógyászt erre a feladatra. Azért jó lenne, ha ez szerdáig meglenne, mert mégis csak ez az első kötelező vizsgálat, biztos nem véletlen, hogy erre az időre tették.

Van aki írta, hogy betöltött 12. hét kell a vizsgálathoz. Nekünk nem kell, 11. hét betöltése után UH és megfelelő eredmény után vérvétel is, akár még aznap.

2009. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!