Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan oldjátok meg, hogy...

Hogyan oldjátok meg, hogy vigyázzatok magatokra terhesség alatt, ha van egy picitek már?

Figyelt kérdés
Én már most úgy félek....még csak pár napja csináltam tesztet és derült ki, hogy megint babánk lesz. Kisfiam most lesz egy éves. De ugye más a helyzet mint mikor őt vártam, akkor pihentem, amikor akartam stb. De most állandóan emelgetni, babakocsit fel-le a lépcsőn cipelgetni, illetve a babát is....nektek volt segítségetek, vagy nagyjából egyedül csináltátok végig ezt az időszakot?
2013. okt. 4. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egyedül vagyok a 15 hónapos fiammal, ráadásul vonatozni kell minden vizsgálathoz, és mindenütt aluljárók vannak... Próbálom úgy emelni a babakocsit hogy ne bántsa a hasamat, de a fiamat muszáj emelgetni, nem tudom kikerülni. Azt nem engedem neki hogy ugráljon a hasamon.
2013. okt. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

17 hónapos volt fiam,mikor teherbe estem,ráadásul véreztem,hematóma miatt feküdnöm kellett volna...na kb 1 hetet tudtam feküdni,annyit tudtunk megoldani,onnantól nekem kellett ellátni fiam.Hála Istennek semmi baj nem lett.

Nekem még az is plusz "veszélyforrás" volt,hogy aktív játszóteres,homokozós idő volt...kisfiam 3x talált kutya vagy cica ürüléket a homokozóban eddig,gondolom mondanom sem kell egyiknél sem voltam még 12 hetes terhes.Paráztam rendesen,de nem lett baj:)Aztán akkor még cumizott,én meg automatikusan nyaltam le mindig a cumiját,ha leesett a földre,szóval voltak érdekes dolgok az emelgetés mellett:)

Figyelj oda persze,de azért nem áll meg az élet mert jön a tesó.És ne aggódj,minden rendben lesz vele:)

2013. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

NEkem is 15 hónapos a kisfiam, és kb 6 hetes terhes vagyok. Bár az én kisfiam már szépen megy, sőt, rohan önállóan, néha azért ölbe kéredzkedik, és sokszor kell megemelni. De én úgy gondolom, hogy ilyen tekintetben edzésben vagyok, próbálok nem aggódni emiatt, de próbálom hozzászoktatni lassan a fiamat, hogy sajnos nem fogom tudni felkapkodni mindig...egyenlőre van egy kis hiszti emiatt, de ügyesen el lehet terelni a figyelmét. Nekem remélhetőleg lesz segítségem a későbbiekben, anyukám is közelebb lesz hozzánk nemsokára.

Én annyit változtattam, hogy amíg napközben alszik a kisfiam, kb 2 órát, addig én gyorsan megcsinálom, amit nagyon muszáj, és aztán lefekszem mellé a maradok időre, és pihenek. Nem érdekel, ha rumlis a lakás. Valahogy aztán mindig úgyis rendet rakok. De ennyi pihenést megszavaztam magamnak! :)

Kitartás neked, és ne aggódj :)

2013. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kislányom is kb 15 hónapos volt, amikor összehoztuk a kistesót:) Hát pihenni egy kb 1,5 éves mellett nem lehet:) Az én dokim azt mondta, hogy olyan 15 kg-ig lehet emelgetni óvatosan, különben hogy lennének orgonasíp tesók:)

Egyébként én rászoktattam a nagyot lépcsőzésre, ő kb 15 hónaposan leszokott a babakocsiról, vagy sétált, vagy mocizott így a kocsit nem kellett cipelnem, a kiságyból kivettük a kivehető rácsokat így be tudott mászni, nem kellett emelgetnem, a földön pelusoztam, a rugdosásáról pedig határozottan leszoktattam a nagyot.. Sok magnéziumot szedtem, amikor ő aludt én is egy fél órácskát megpróbáltam.

Sajnos kórházba kerültem visszatartásra, mert 30 hetesen összeszedtem egy hányós vírust, de akkor ott tudtam pihenni.. Egyébként kisfiam időre született majdnem 4 kg-al:)

2013. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amennyire lehet, kerültem az emelgetést. Pl. nem a pelenkáón pelenkáztam, hanem az ágyon. (15 hós volt a nagy)

3.-on lakunk, igyekeztem megtanítani lépcsőzni.

Vettünk gyerekágyat, ahova ki-be egyedül tud mászni, a kiságyat így megkaphatta a tesó.

Pihenni csak annyit, hogy mikor aludt délben, én is ledőltem.

Ennyi. Házimunkát/ gyerek ellátását ugyanúgy egyedül vittem, mint korábban is.

Kétszer véreztem a terhesség közepe fele, akkor nagyon megijedtem, de hál' isten nem lett semmi komoly baj.


Mondjuk én az elsőnél sem pihentem szinte semmit, mert 8 hónapos koromig dolgoztam + két suliba is jártam. Annyi, hogy ott fizikailag nem eröltettem magam. Igazából sok válsztás nincsen, csak amiket fönt írtam. A lehetőségekhez képest, vigyázz magadra!

Egyébként gratulálok. :-)

2013. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írják, van egy-két dolog, amit ki lehet kerülni (pl. pelenkázás a földön/ágyon, és nem a pelenkázón) stb. Egyébként pedig ha a megszokott súlyt emelgeted (tehát azt, amihez hozzá van szokva a szervezeted), nem lehet baj, ha minden rendben van (tehát, ha a lepény jó helyen tapad és nem mélyen vagy a méhszáj közelében).

Én a majdnem 20 kg-os kisfiamat is felemelem néha. Igaz, nem napi szinten, meg nyilván nem cipelem, de egyébként kicsi még (3,5 éves), és bizony vannak helyzetek, amikor előbb cselekszel, mint ahogy gondolkoznál.

A pihenés sem annyira megoldható, többnyire egyedül vagyok vele (amikor nem beteg, akkor ovizik, tehát olyankor kicsit nyugisabbak a napok, de akkor is teszek-veszek általáben), a háztartás és a ház körüli teendők is rám hárulnak, ami azért nem kis meló. Ha érzem, hogy sok, akkor ledőlök egy kis időre, jobbat nem tudok.

Gondold át, hogy tudnád a sok cipekedést kivédeni, vagy legalább lecsökkenteni.

Egyébként pedig ne aggódj, rendben lesz minden!!! Jó babavárást! :)

2013. okt. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

14 hónapos volt a fiam, amikor terhes lettem. Csak 17 hónaposan kezdett el menni, úgyhogy addig főleg sokat emelgettem, de utána is. Lett köldóksérvem, de más kárát nem láttam ennek.

Ha jól tapadt meg a baba, akkor ezekkel nem ártasz neki. Nyilván, ha veszelyeztetett vagy, akkor bizonyos dolgokat ki kell hagyni.

2013. okt. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a bíztatást, remélem minden rendben lesz!!! :-D
2013. okt. 5. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:
12 hetes vagyok most, lányom 17 hós. nem mondom hogy egész nap kézben van. de mivel elég anyás, így sűrűn kézben van :) lassan óvatosan emelem fel, így nincs belőle gond.
2013. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!