Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El fog múlni ez az aggódás...

El fog múlni ez az aggódás valaha, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

5+4 vagyok, és sokat vártunk a picire. Tegnap előtt nőgyógyász is látta, megállapította hogy minden rendben van de valószínűleg van egy kis gombás fertőzésem, de nem ad rá semmit, mert a "vegyszerek" most többet ártanának.

A gondom az, hogy egyfolytában aggódok, hogy nehogy elmenjen, mert úgy várjuk :((( És tudom hogy a 12. hétig olyan sebezhető. Egyszerűen beleőrülök az aggódásba, és a 12. hét még olyan messze van! Normális ez az érzés? Vagy el fog múlni valaha?

Tegnap ráadásul iszonyat összevesztem a vőlegényemmel, egész este bőgtem tiszta ideg voltam, és félek ez sem tett jót neki, de a hormonoktól olyan érzékeny vagyok, hogy hihetetlen.



2013. okt. 4. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán amikor férjhez adtad a lányod, vagy a fiad megnősült, akkor jobb lesz.


Sajnos ha most halálra aggódod magad, akkor esedékes hogy így is marad.


Próbálj ellazulni, mert a babádnak is az a legjobb.

2013. okt. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Nekem nem múlt el, én is vártam,de mindig találtam "okot" az aggodalomra. 12. hétig azért rimánkodtam minden pisilésnél, hogy nehogy vért lássak. Aztán amikor betöltöttük, akkor attól féltem, hogy a szűrések hoznak rossz eredményt, vagy uh-n nem lesz mindene meg. De minden rendben volt. Aztán 12-27 ig attól féltem, megindul a szülés és elveszítjük, de már meg kell szülnöm, és belehalok a fájdalomba. Aztán tizes hetek végén megint szűrés, aztán 27-től, amikor már megugrik az esélye, hogy életben tartható ha koraszülött, akkor megint jöttek az uh-k, és féltem, hogy nem láttak korábban valamit és most akkor tuti baja van. Aztán most 34. hét után attól félek megint, hogy idő előtt indul meg a szülés és baj lesz. Iszonyú sokat küzdöttünk érte, megőrülnék, ha baja lenne. Most épp abban reménykedem,m hogy ha már látom, hallom, fogom, akkor elmúlik ez a rettegés. Nem akarok rátelepedni egész életében csak azért, mert nekünk ez nehéz időszak volt. Nem is fogok. De most még izgulok érte, és persze, még ott a szülés.
2013. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A tesztig azon aggódtam, hogy pozitív legyen.

Utána azon, hogy nem láttak seemit uh-n.

Aztán azon, hogy csak petezsák.

Aztán, hogy jajj lesz-e szikhólyag.

Aztán, hogy lesz-e embrió.

Most a genetikai vizsgálat miatt parázok, mert már 30 felett vagyok.


Ahogy meglátod a pozitív tesztet, egy életre szóló aggodalmat vállalsz. :)

2013. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálam a szüléssel elszállt az aggodalom
2013. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is a szülésig aggódtam, de akkor mind a kettőször. Most meg ráadásul harmadiknak ikrek így dupla az aggódásom.
2013. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Talán el múlik szülés után mikor már a karodban tartod!

A legelején nekem barnázgatásom volt 7 hetesen sokat bőgtem be is fektettek szóval próbálj meg nyugodt lenni nekem egy kis kamilla tea szokott segíteni!

A gombásodásodra meg azt tudnám javasolni hogy intim le mosóval napi 3x-szor mosakodj meg alulról és erre a célra külön törölközőt használj!

Én most vagyok 34 hetes de én is félek ne hogy baja legyen pont most mikor már olyan közel a cél!

2013. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem missed ab-m volt júni elején,most vagyok 5+3 hetes és én is minden egyes pisilésnél azonnal lesem a wc papírt. Nem állítom,hogy egész nap ezen aggódok,de eszembe jut párszor a dolog. A dokim is mondta,hogy ne stresszeljem magam,ne aggódjak sokat,mert kihat a babóra is,de hát könnyű mondani. Eleve van egy természetes aggódás,de ha bármi eltérés is van ilyenkor,persze,hogy jobban aggódik az ember,ez normális. Nem lesz semmi gond,hidd el,de az összeveszések és a túlzott aggodalom nem tesz jót nektek,pihenj sokat és hidd el,minden rendben lesz. A terhesség során sok kismama küzd gombás fertőzéssel,egyszerűen ilyenkor fogékonyabbak rá a nők,de én speciel még nem hallottam,hogy valahol ez gond lett volna. Sok doki tényleg akkor ad rá gyógyszert,ha komolyabb a dolog.Ha annyira nem tudnál mégse megnyugodni,beszélhetsz egy védőnővel is,ő is meg fog nyugtatni! Boldog babavárást

2013. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanígy érzem, mint te, pedig már 10+3-on vagyok, de tényleg csak a 12. hétig bekkeljük ki valahogy. Utána jöhet a többi aggodalom, de addig... Ráadásul beteg is voltam, úgyhogy parázok rendesen. Annak ellenére, hogy a doki megnyugtatott, hogy minden rendben.
2013. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!