Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a "jobb" és miért? Ha...

Melyik a "jobb" és miért? Ha mellsőfali vagy ha hátsófali a lepény? Melyik gyakoribb? Nektek hol fekszik?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem mellső fali a lepényem. Szerintem a hátsó a gyakoribb. A mellsőnél annyi hátrányom volt eddig, hogy a 4D-s ultrahangon soha nem láttuk a baba arcát teljesen, mert mindig elbújt a lepény mögé. Valamint azt is mondják, hogy a mellső falinál később lehet érezni a baba első mocorgását. Hát nem tudom, én a 15.héten éreztem először, azért ez nem annyira késői szerintem.

Neked hol helyezkedik el a lepény?

2009. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ikreket várok, egyik első falon másik a hátsó falon. Mindkettő mozgását nagyon érzem. A hátsó falit talán jobban, de azért mert ő egy Mocorga Terka. :)
2009. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem elől tapad a lepény. Tény, hogy 4D-n hozzábújt a pocaklakóm, de szépen lehetett látni mindent. Azt olvastam, csak annyi a különbség, hogy a szülésnél van lényege, ha valami probléma merülne fel, és császárra kerülne a sor, akkor ezt tudniuk kell az orvosoknak, nehogy belevágjanak, míg ki nem emelik a babát. Remélem segítettem.
2009. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem mellső fali. A leleten ez van: lepény mellenti. :) Nem mondta az orvos, hogy ez baj lenne, vagy ne lenne baj, azt mondta minden rendben van. :)
2009. nov. 10. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem hátsó falon tapadt,rákérdeztem mit jelent,azt mondták ez a legjobb tapadás.Remélem ez már nem mozdul semerre sem.13 hetes km.
2009. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lepény lehet hátsó fali, és mellső fali. Ezen belül lehet méhnyak közeli tapadású is.

A hátsó fali tapadás a legjobb - a babának és a mamának.

A mellső falival, és főleg a méhnyaknál tapadtnál azonban jobban kell vigyázni, mert erős terhelésnél vagy egy esetleges fizikai behatásnál (pl. nagyon beütöd a hasad, vagy balesetben megfogja a biztonsági öv, stb.) a lepény leválhat. Ebben az esetben viszont a baba azonnal életveszélybe került, mert a lepényen keresztül táplálkozik, kapja meg a szükséges anyagokat.

Persze ehhez erős fizikai behatás kell. Tehát emelgetni lehet, csak óvatosan. Azért a nagyobb tesót ilyenkor már nem nagyon jó emelni.

Remélem tudtam segíteni.

Ja, és nekem mellső fali van.

2009. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!