Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a gyerekét oltatta h1n1...

Aki a gyerekét oltatta h1n1 ellen az miért tette, ill miért nem?

Figyelt kérdés
Én 29 hetes kismamai vagyok, magamat nem szándékozom oltatni, de 3 éves kisfiam aki oviba jár most nagyon vacillálok, eddig nem akartam, most elgondolkodok nagyon rajta, az ő s az én érdekembe, h ne hozzon nekem haza vírust ha járvány lesz(bár akkor úgyse járna oviba)Nem tudok jól dönteni, hetek óta ezen rágódok, családom, férjem oltatják magukat de szintén csak én miattam h véletlenül se betegítsenek meg...Ki hogy döntött?-gondolom vlt már ezer ilyen kérdés itt...
2009. nov. 10. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2009. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen igen, ne haragudjatok, most olvastam h rengeteg ilyen kérdés van s mindenkinek elege van már...bocsi, csak én most léptem fel ide.
2009. nov. 10. 20:35
 3/16 anonim ***** válasza:

tegnap oltattam a fiam, (3 éves), eddig semmi különös dolog nem történt.

Ma láza van, de tegnap a lányomnak volt, így gondolom nem az oltás, hanem egymást fertőzték meg valamivel.

Én sem akartam eleinte, de a párom nagyon sokat jár külföldre, így mégis az oltás mellett döntöttem. A lányom a jövő héten kapja, ha addigra nem lesz újból beteg.


Ha vársz egy pár napot, 1 hetet, akkor megírom lett-e valami mellékhatás, ami előjött nála.

2009. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én nem oltatom be egyik gyerekemet se, és magunkat se. Mondjuk azért sem, mert már átestünk rajta, és tapasztalatból mondom, hogy semmivel nem rosszabb a síma influenzánál.

Egyébként azért beoltatni magunkat, hogy más ne kapja el, badarság. A "védő"oltás ellenére is elkaphatja az illető az influenzát, csak akkor nem üti ki annyira, de attól még fertőz.

Másrészt ez egy olyan készítmény, amit még nem teszteltek rendesen. Nekem nem venné be a gyomrom, hogy egy olyan szurit adassak be a gyerekeimnek, amitől fene tudja, hogy lesz-e valami bajuk, esetleg pár hónap, év múlva.

Eddig Magyarországon egyetlen olyan, állítólag H1N1-ben elhunytat sem tudnak szerintem mutatni, aki bizonyítottan abba halt bele! Egytől-egyig volt más eü-i problémájuk is.

Az egész csak a pénzről szól. Ha elültetik az emberek fülében a bogarat, ha ráfogják egy-egy emberre, hogy na, ez is a H1N1 áldozata, meg Ukrajnában is terjed a H1N1(ami ugye nem is igaz), akkor a hiszékeny emberek egyből rohannak a patikába, jó pénzért megveszik azt a vackot, és beoltatják magukat. Persze csak saját felelősségre, mert az is marha érdekes, hogy ilyet egyáltalán alá kell írni, ha már annyira biztonságos a készítmény. A gyártó meg csak örül, hogy fogy a sz.rja, nő a profit. Aztán meg rossz esetben attól betegszenek meg az emberek, mehetnek a kórházba, fizethetik a gyógyszereiket (megintcsak a gyártóknak jó), mert ugye saját felelősségre oltatták be magukat.

2009. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Felhivom a kismama figyelmét, hogy aki érzékeny az oltásra az érzékeny a h1n1-re is... Ámde szerintem ne oltasd be a gyerekedet mivel még nagyon kicsi. Szerintem elég ha a környezete be van oltva. Ráadásul (nem tudom tutdák-e) az ellenszer kb.:fél év alatt ki is ürül az ember szervezetéből, így nem nyujt túl nagy védelmet..:P Szerintem eléág ha megfelelő étellel "tömöd", hogy az immunrendszere megfelelően tudjon védekezni. DE HA VALAMI "HIÁNYOSSÁGAL" SZÜLETET FELTÉTLEN OLTASD BE!!!! pl:ha koraszülött vagy nem teljesen jó a tüdeje.
2009. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A páromat beoltattam Influenza A,B és H1N1-ellen. Magamat nem, bár a dokim azt mondta nyugodtan oltassam be magam mert az 70-80%-os védettséget ad. Mivel kb 2 hét van a szülésig, ezért csak ha megszülök oltatom be magam. Úgy is kb akkorra alakulna ki a védettség. Így megkapom ha megszülök és mire 2 hét után kimozdulunk a kicsivel már védett leszek. Nővérem holnap oltatja a 2 éves kisfiát.

37km

2009. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg érdemes elolvasni: [link]
2009. nov. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Én a 13. hétben vagyok, és úgy gondoltam, hogy magamat semmiféle képpen sem oltatom be, viszont a férjem oltatott. Kisfiam 3 és fél éves, és én is csak amiatt voksoltam az oltása mellett, amiért te is, hogy legalább a családom ne fertőzzön meg. Igaza van annak, aki azt mondja, hogy bárhonnan össze lehet szedni, de azért mégis csak jobb azt tudni, hogy legalább erről a részről védve van az ember. És ne ítéljetek el emiatt, hogy a gyerekemet "kiteszem" ennek a magam érdekeit nézve, mert én sem magamat féltem, hanem a pocaklakót. Kíváncsi vagyok, te hogy döntöttél végül.
2009. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szia, utolsó, még mindig dilemmában vagyok, én is babó miatt oltatnám kisfiamat....nem tudom, még gyerekorvossal beszélek, bár ő azt mondja, h babó miatt adassam be, oviba jár kisfiam, s hozhatja onnan is.

Teljesen tanácstalan vagyok, h hogy döntenék jól.Még alszok rá párat, de jövő héten vagy legkésőbb utána jó lenne döntenem végre.Te mikor oltatsz?

2009. nov. 11. 11:29
 10/16 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok, aki beoltatta a fiát.

Most jöttünk haza a dokitól, a láz, ami volt a megfázástól alakult ki, és nem az oltás következménye. Azóta semmi baja, ugyan olyan eleven, mint szokott. Szóval a hosszútávú hatást senki nem tudja, de a nagyon rövid tájút már igen :)

Szóval szerintem oltasd be.

2009. nov. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!