Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tünete és veszélye...

Piroska és a farkas kérdése:

Milyen tünete és veszélye lehet annak, ha nyílik a méhszáj?

Figyelt kérdés
Már a várandósság legeleje óta magnéziumot szedek, mert " megjövős" enyhe görcseim voltak. A 12. heti uh-n teljesen zárt volt a méhszáj, azóta volt, h erősödtek a görcsök, 2x2-re emelték a magnéziumot, de a méhszájamat akkor nem nézték meg. Most - 19. hét - is vannak erősebben és gyengébben görcsölő napjaim. A kérdésem az, hogy 1. van-e valami veszélye a méhszáj vizsgálatnak? 2. mi a jellemzőbb, hogy van tünete a méhszáj nyílásnak vagy az, hogy nincs? 3. Van olyan, hogy nyílik a méhszáj, és nem veszik észre, és nem is okoz gondot?Pár napon belül tervezem, hogy elmegyek nőgyógyászhoz, de előtte jó lenne olvasni tapasztalatokat. Egyébként a legutóbbi felerősödő görcsöknél indult látványos növésnek a hasam, arra gondoltam, hátha most is egy ilyen szakasz jön....
2013. nov. 11. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a méhszáj kinyílásának nincsenek tünetei. Inkább a szalagok húzódását érzed. Én is szinte egyfolytában érzem (21. hét) ezeket a görcs féléket.
2013. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Enyhe görcs, aminek Te nevezed, egész terhesség alatt teljesen normális.

Bár az én szótáramban ez a kettő nem illik össze, mert a "görcs" egy borzasztó erőteljes valami, amiből kiegyenesedni sem tudok, gondolom Te nem erről beszélsz, hanem egy kis hasfájásról inkább.


A méhszáj nyílását nem lehet érezni, de ennyi idős terhesen nem is nyílik az még. (Ha mégis igen, akkor ott nagyon nagy a baj, de ezt nem is folytatom, mert biztos nem erről van szó a leírtak alapján!)

2013. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nem nagyon létezik olyan, hogy " enyhe görcs". Egy átlaog napomon - akkor nevezzük - enyhe húzódás szerű érzéseim vannak, hol intenzívebb, hol gyengébb, de van néha görcs is, és nem enyhe, hanem tényleg görcs, amikor nem tudok állva maradni, sem aludni. Jópár ilyen is volt már az elmúlt 19 hétben.
2013. nov. 11. 22:12
 4/7 A kérdező kommentje:
De maga a méhszáj ellenőrzése/vizsgálata egyébként veszélytelen?
2013. nov. 11. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Igen, veszélytelen.

Mondjuk van különbség aközött, ahogyan orvos és orvos vizsgál, de azért alapjáraton a méhszájnak semmi baja nem lesz egy vizsgálattól.


Az én orvosom a 36. héttől mondta azt, hogy ő nem vizsgál kézzel többet szülésig, kivéve persze ha valami panaszom van odalenn, de ha nincs, akkor inkább hozzá sem nyúl, nehogy még véletlenül is megbolygasson valamit, de ő nagyon természetesség párti, szereti, ha a szülések maguktól indulnak be, és olyan tempóban haladnak, ahogy, szóval ő minden téren tartózkodik a mesterséges beavatkozásoktól, csak a minimumot csinálja...

2013. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem nem volt semmilyen tünetem,és 25 hetesen már nyitva volt teljesen a külső méhszáj,így bent feküdtem a kórházban 2 hétig infúziót kaptam,Ha csak a külső méhszáj van nyitva az még nem gond,de akkor sem szabad magad megerőltetni,pihenni kell sokat,mert igen van veszélye,méghozzá a koraszülés,nekem is azt mondták,hogy így tuti korábban szülök majd,de csak egy nappal szültem előbb kiírtnál.Ne aggódj,fő a nyugalom!!
2013. nov. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! nekem 18 hetes terhesen 2 ujjnyira volt nyitva a külső méhszájam 32 hetesen már a belső is kinyílt. Magnéziumot emeltek mind két esetben és szigorú ágynyugalom. A koraszülés elkerülése végett. Most 36 hetes terhes vagyok, még egy hét és már nem számítana koraszülöttnek a pocaklakom :)
2013. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!