Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális az erős...

Mennyire normális az erős fejfájás a terhesség elején? Mit használhatok rá?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy terhesség miatt e, de fáj mostanában a fejem. Hallottam, hogy ez is egy tünet. De beteg is vagyok már több, mint egy hete. Hasmenéssel kezdődött, aztán köhögés, nátha, láz, fejfájás, és az erős orrfújás miatt fülfájás, füldugulás, esetleg dobhártya sérülés. Tegnap előtt teszteltem pozitívat.

Majd szét robban a fejem. Hányinger is kínoz már több,mint egy hete, és pár napja álmosság. Soha nem szoktam délután aludni. És tegnap is aludtam délután kicsit meg ma is.

Ha nem veszek be gyoszit, nem múlik el a fejfájás. Ha fejfájással fekszek le, fejfájással ébredek-akár 8-10 óra alvással is. Ez már évek óta így van. Étvágyam teljesen visszaesett, pedig soha egyetlen egy betetgség miatt nem esett vissza, mindig volt étvágyam. Szaglásom nulla, pedig soha egy nátha miatt se esett vissza, ugyanúgy éreztem szagokat. Ízlelésem bizonyos ételeknél legyengült, viszont néhány ételnél felerősödött. Pl a pirítós kenyér vajjal pár napja sósabb. Nem tudom, ezek a tünetek betegségnek vagy terhességnek tudhatók be. De mit kezdjek a fejfájással? Paracetamollal (500-assal)próbálom kezelni, kisebb-nagyobb sikerrel. Folyamatosan visszajön. Lehet, hogy a fülem miatt fáj a fejem?


2013. dec. 15. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Fejfájásra szedhetsz algopyrint. Amúgy menj el dokihoz, a láz nem túl jó a magzatnak, csak hogy minden ok-e. A szaglás, ízlelés lehet a terhesség miatt, még az étvágytalanság, fáradtság is, de én spec. fejfájásról nem tudok. Jobbulást!
2013. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hőemelkedésem volt csak pár napig, de már elmúlt. A szaglásom teljesen meghalt, nem érzek semmit. Most jött le a férjem a fürdőből, borotválkozott, de nem érzem az aftershave-jét, abszolút semmi szagot nem érzek. Ilyen még soha nem történt velem.
2013. dec. 15. 23:07
 3/5 kendrane válasza:
16 hetes korunkig napi 24 orat fajt a fejem..sajnos semmi nem segitett..a borsmenta olajjal a halantekot dörzsölve enyhithetö..Kitartas..
2013. dec. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
16 hetes korodig?! jajj, szegény! Lehet én is megpróbálok szerezni ilyen borsmentát. Majd szét robban a fejem egyfolytában.
2013. dec. 16. 14:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha netán már nem birod a fejfájást, és gyógyszerhez kell,hogy nyúlj,mindenképp vagy kérdezz rá a dokidnál, vagy a patikában a gyógyszerésznél,hogy melyik az a fájdalomcsillapító,amit szedhetsz,mert nem mindegy, van amelyiket abszolút nem lehet az első trimeszterben szedni(úgy tudom az algopirin közéjük tartozik) és van olyan,amit a 3. trimeszterben nem szedhetsz....Nekem amikor már iszonyatosan fájt fél szem algoflexet vettem be, mert azt szabad volt...
2013. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!