Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek terhesség alatt aktívna...

Akinek terhesség alatt aktívnak mondták a magzatot, milyen habitusú lett babaként?

Figyelt kérdés

Eddig minden egyes UH vizsgálatnál elhangzott a vizsgáló személy szájából, hogy "hű, de pörög...". És tényleg, kapálózik, mozog ezerrel.

Ez előre vetíthet valamilyen csecsemőkori viselkedést?


2013. dec. 16. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de ez engem is érdekel :)
2013. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nincs összefüggés, mert nekem is nagyon pörgős a babám. :)
2013. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

az én babám a pocakba eleven és "vad" volt. az UH-on a szülészorvosom ill. más dokik is azt mondták, hogy "nagyon dolgos gyerek ez"!

volt, hogy sírtam már, olyan erősen megtiport odabent (a fájdalomtűrésem igen nagy, a szülés nekem például nem fájt. igaz, gyors volt, de az 1 perces fájásokig magamnál voltam, és trécseltem, telefonáltam, nevetgéltem - a tolófájásoknál csodálkoztam csak el) :)

ha izgatott voltam - pl. shoppingolni mentem, vagy a barátnőimmel trécseltem, vagy éppen ittam cola-t, akkor volt, hogy már azért sírtam, mert megijedtem, valami baja lesz a babának, olyan eleven volt, fickándozott.

volt, hogy éjjel felébredtem a bokszolására...


megszületett, és a világ legkedvesebb, legnyugodtabb babáját ismerhettem meg benne. most 6 hónapos, de annyira nyugodt, nem sír, nem balhézik, és az az igazság, hogy eléggé kényelmes, tud forogni hasról hátra, de nem forog, mert elvan hanyatt, hason, elgügyög, eljátszik. puszit ad, simogatja az arcunkat, bábábábábá-zik, ha akarjuk, egész nap hurcimbászhatjuk, nem reklamál, alszik éjjel, nem túl aktív, azt kell mondjam.

de persze még csak 6,5 hónapos, még lehet 3 évesen hiperaktív is... bár nem tudom elképzelni azok után, amilyen most. az apja is ilyen nyugis, "csigavér" :)


nincs jelentősége, milyen a pocakban, szerintem, az anyának a hangulatát veszi inkább át. pl. az izgatottságot, a vércukor emelkedését is reagálhatja így a baba. és hát én is várandóssan jöttem rá, hogy ha bosszant valami, és én azt elfolytom magamban, vagy ügyesen lekezelem, attól még belül fortyogok, még ha nem is veszek tudomást róla. (hiszen a gyerek jól megdolgozott belül, mikor én azt hittem, jól leragáltam a helyzeteket. a bokszolása azonban rámutatott, átverhetem én magam, akkor is bosszant egy-egy dolog. a gyereket nem csaphatom be)

szóval nem feltétlen indokolatlan az izgágasága a babának 1-1 helyzetben, csak az ember legyőzi izgatottságát, pl. ha az ultrahangon fekszik kényelmesen a vizsgálóágyon és meghatódottan, édes boldogsággal figyeli a kisbabáját :)

2013. dec. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az enyém bent is kint is aktívkodott.
2013. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

bent aktívak voltak,a vége felé olyanokat rúgtak, hogy a szemem ketté állt....kint is aktívak,akaratosak(a szó jó értelmében),elevenek:) 2 fiú

ja és 2 terhesség, csak a leírás alapján most nézem,nem egyértelmű:)

2013. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pocakban nagyon aktív volt, hullámzott a hasam rendesen még a vége felé is, azt hittem kijön az oldalamon :) Idekint egy kiegyensúlyozott,nyugodt, de nagyon mozgékony baba.
2013. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Rokonság kissé megijesztett, hogy "hangyás" idegrendszerű lesz, azaz állandóan zsizsegő, nyugtalan, túlpörgött gyerek lesz.

Az élénkséggel semmi bajom, de túlzott hiperaktivitásnak nem feltétlenül örülnék...


Én nyugalmából nehezen kizökkenthető baba voltam, egyedül is elmolyoltam akár órákig, de átlaghoz képest nagyon kicsi alvásigénnyel, ami a mai napig megmaradt. Nem tudom, hogy ez örökölhető-e.

Az apa fél másodperc alatt mélykómában van (gyerekként, babaként is) és sok az alvásigénye.

2013. dec. 17. 10:33
 8/13 anonim ***** válasza:
a mi kislanyunk nagyon aktiv volt a pocakban es nagyon erosekett rugott. Nagyon jo izomzattal szuletett es tud eroseket rugni. es kint is aktiv. en is porgos vagyok, es o ugyanolyan. Apa azt mondja h az en termeszetemet orokolte.
2013. dec. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a pocakban nagyon pörgött, csecsemőként viszont aludt-evett, amikor pedig ébren volt, SEMMIT nem tudtam Tőle csinálni, mert mindig engem követelt. Ha ott voltam, nem volt semmi gondja. Most kétéves, mindenhová futva megy, még séta közben is joggol, nem bírja a lassú tempót. Ma is igényli a jelenlétemet állandóan, csak most már szépen mondani is tudja, hogy "anya, légyszi', itt legyél velem"... Ha pedig oda ülök mellé és átölelem: Na, ez az, most már boldog vagyok. Mindig itt legyél... :)))
2013. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

UH-k és NST-k alatt előfordulhat, hogy azért pörög annyira, mert zavarja az adott műszer. Ugyanis lehet elhinni, lehet nem hinni, de megérzik. Más gyerekek meg szabályosan lemerevednek tőle. Kinél hogy.


Viszont ha nem csak akkor, hanem egyébként is nagyon élénk, tehát rengeteget rugdos, ütöget, mocorog, forgolódik, akkor nem csak az eszközöknek tudható be az aktivitása, hanem valóban nagyon aktív. És ez esetben a legtöbb baba születése után is ilyen lesz. Nálam bejött, mindkettő eleven, mozgékony, energiával telt kisember, és magzatként is ilyenek voltak.

2013. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!