Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen kívüli terhesség eestén,...

Méhen kívüli terhesség eestén, megszülhet valaki, vagy egyáltalán mi ez?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, csak műtéti úton távolíthatják el
2014. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy abból gyerek legyen az kizárt.
2014. jan. 13. 13:56
 3/10 anonim ***** válasza:

A petevezetőben tapad meg, ott nem tud kifejlődni.

Jó esetben meg tudják menteni a petevezetőt, rosszabb esetben el kell távolítani azt is.

2014. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szó szoros értelmében nem,mivel méhen kívül van a baba így nem tud normál úton világrajönni.

Minden olyan terhességet, amikor a megtermékenyített petesejt nem a méhüregen belül ágyazódik be, méhen kívüli terhességnek nevezünk. Az esetek többségében az egyik petevezetékben alakul ki a terhesség, amely akár komoly hasüregi vérzést és hirtelen jelentkező életveszélyes állapotot is okozhat. Nagyon ritkán előfordul, hogy a megtermékenyült petesejt a hasüregi szervek hashártya-felszínéhez tapad, akkor hasűri terhesség jön létre. A méhen kívüli terhesség az anyát életveszélyes állapotba sodorhatja, minden erre utaló jel azonnali orvosi segítséget indokol.

Van,hogy nem kell műtét mert magától elvetél a nő (mint én is) ,de ha fenáll a méhenkívüli terhesség műtéti úton kell befejezni a terhességet!

Nagyon kevés történetet hallani,hogy nem vették észre,a méhen kívüli terhességet de megmaradt a baba. Az egyik ilyen,hogy két lány volt méhen belül és egy kisfiú méhen kívül,császármetszéssel születtek a babák!

2014. jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a petevezetőben tapadt meg, szétrepeszti, amikor nő, így belső vérzés lehet.


Esetleg úgy el tudnám képzelni, hogy a méh külső falára tapad-mintha lenne ilyen, de nem tudom, megmaradhat-e.

2014. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tehát gyerek nem lehet belőle ha méhen kívüli terhesség
2014. jan. 13. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem is leírtak. Volt olyan eset, amikor a hashártyán tapadt meg a terhesség, így kb. a 7. hónapig ki tudta hordani a nő, (persze állandó orvosi felügyelet alatt volt) akkor megcsászározták, és életben maradt a baba. De ennek az esélye több ezrelékes, és persze életveszélyes állapot.
2014. jan. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet megszülni. Egyszer volt olyan, hogy valahol a hasüregben tapadt meg a kis petezsák és az anya tudta addig hordani a terhességet, hogy a gyereknek legyen esélye, de ez kivételes, egyszeri eset volt és veszélyes. A petevezetőben tapad meg legtöbbször a petezsák, onnan pedig a leggyorsabban ki kell operálni. A dokim elmagyarázta, hogy ezen kívül hasfalon és különböző szerveken is megtapadhat, ami szintén veszélyes.
2014. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, most látom, hogy a kedves 4-es is említette ezt az esetet. Teljesen igaza van!
2014. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pár éve olvastam egy esetről, mikor egy hasűri terhességet kihordott egy anya. Természetesen műtéttel hozta világra, de ez nem császármetszés, mert a méhét nem érintette. A lepényt bent hagyták, mert olyan helyen tapadt meg, hogy az eltávolítása életveszélyes lett volna.
2014. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!