Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Németországban élünk.26 hetes...

Németországban élünk.26 hetes vagyok, a lányom 22 hónapos. Karácsonyra megyünk a szüleinmhez haza (Mo) Mostmár félek töle. Mennyi esély a vírus elkapására? Mi lehet az tgazság az elhunyt kismamáról?

Figyelt kérdés

Növérem családja be van oltva,apum is.Anyut nem lehet.....

Mink nem vagyunk oltva.Itt nincsen is gond,de egyre több rosszat hallok,és olvasok a vírusról.Eddíg nem is nagyon foglalkoztam vele,de most már kezdek félni töle.

Vitamint iszunk,friss levegön sokat vagyunk,gyümi,stb.....(narancs,kiwi,alma)

Ma felhívom az orvosomat mit mond....Edíg itt az oltás szóba sem jött.....

Félek az oltástól,de a betegségtöl is.

Most mi az igaz a meghalt kismamáról??

Tényöeg nem ment idöben orvoshoz??

Tényleg le volt nyengülve??

1-1,5 hétre mennénk.

Otthon sem készülök éppen ezért tömegbe,még a karácsonyi mise´re sem megyek.........


2009. dec. 3. 07:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném hogy Németország vírusmentes ország. Ugyanannyi esélyed ott megkapni mint itt. emiatt nem kéne félni.


csak a miheztartás végett: 10 millió 700.000 emberből eddig H1N1 miatt bizonyítottan 8 haltak meg Ők is le voltak gyengülve vagy egyéb krónikus betegségük volt.

Szezonálisban legalább 10x ennyien meghalnak.

A világon meg maláriában NAPONTA 3000 ezren.

Nem kéne félni a H1N1 től ha be vagy oltva ha nem.

2009. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt jó nagy hírverést csinálnak az egésznek.
2009. dec. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 3. 07:42
 4/13 anonim ***** válasza:
írtam privátban
2009. dec. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szia utolsó.

Èn is írtam. :)

2009. dec. 3. 08:41
 6/13 anonim ***** válasza:

hasonlo a dilemmam.

olaszorszagban elek, 13.-an repulok haza, otthon pesten leszek 10 napig, tomegkozlekedni fogok + repulozni. eddig csupa rosszet hallottam. itt is van nalunk h1n1, de itt foleg itthon vagyok (kis telepules), kocsival kozlekedek es nincsenek olyan zsufolt helyek, mint pesten, ami ott elkerulhetetlen lesz. aggodom en is, beoltatni nem merem magam, ,meg mar keso is lenne (2 het kell a vedettseghez), vettem kezfertotlenito zselet, szajmaszkban fogok utazni (sokaknak nevetseges lehet, de szerintem inkabb felelosegteljes) es a metron, buszon kesztyut fogok huzni es abban kapaszkodok. lehet, hogy tulzas, de ez a minimum, amit a kisbabam egeszsegeert megtehetek.

jo utazast nektek (is)! es boldog babavarast!

25+3 km

2009. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor hasonló a gondolkodásunk.Nálunk aza jó,hogy kistelepülésre megyünk,egy kis faluba......Igaz tervezünk ismerösökhöz látogatni,meg egy kicsit va´sárlni,de lehet,hogy kihagyom....

Majd meglátom ha ott leszünk.

2009. dec. 3. 09:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Jelenleg 1,7 millió ember oltatta be magát idehaza, ami nem kevés. Tőlük nemigen kaphatod el. Az igazi, tömeges járvány januárra várható.


A gond a vírussal csak az, hogy ha találkozol vele, akkor mindenképpen el fogod kapni, mert még nem vagy védett ellene. A C-vtóitamin pedig nem véd meg, sem a kivi.


Egyrészt nagyon veszélyes a magzatra a magas láz, másrészt mivel kismama vagy, tízszeres nálad a szövődmények kialakulásának a kockázata. Orvosnő is van lélegeztetőgépen, aki nem oltatta be magát. Jelenleg 29 embert, köztük 6 kismamát lélegeztetnek, és egy meghalt, 6 hónapos magzatát is magával vitte a sírba.


Ha nem lennék terhes, nem izgulnék ennyire, bár meghalt egy 24 éves, makkegészséges sportoló fiú is vérzéses tüdőgyulladásban, a vírus szövődményében. De mivel a babámért is felelős vagyok, őt nagyon féltem. Nem én akarok lenni a következő kismama, aki meghal. A C-vitamin nem elég. Ha meg tudnám oldani, hogy a hátralévő 20 hétben nem megyek emberek közé... de nem tudom. Nincs autóm, vizsgálatokra kell járni, és ez a betegség sokkal nagyobb arányban támadja a fiatal, egészséges embereket és a kismamákat, mint a többi, szezonális influenza.

2009. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ő ott lakik ahol te, tehát No-ban is van mitől félni. A válaszolót értem.

2009. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az a 24 éves gyerek fogyatékos volt és tulsulyos de mindegy....
2009. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!