Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Miért lett most...

Kismamák! Miért lett most divat táppénzen lenni a terhesség egész ideje alatt?

Figyelt kérdés
nem vita tárgyát akarom képezni, csak mostanában ezt figyeltem meg. sokan indokolatlanul is otthon maradnak, amikor még jól érzik magukat, tulajdonképpen tudnának dolgozni. nem értem. és sokszor az orvos alapnak veszi, hogy terhes, irány a betegszabadság. vagy rosszul gondolom? ha igen, szerintetek miért van ez így?
2009. dec. 4. 09:42
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
93%

szia!


nézd, én nagyon sok kismamit ismertem, akik végigdolgoztak egészen akár a 8. hónapig is. akikről írsz, azok jóval kevesebben vannak. De mondjuk ez munkahely függő is. Én asztal mellett, számítógépes munkát végeztem, és volt olyan rendes a főnököm, hogy amíg doliztam ,(7. hónap) külön helyre ültettek a sugárzás miatt. De van ,ahol ez nincs így.

2009. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%

Így van, ez munkahely függő! Én irodában dolgoztam, de az utolsó 2 hónapban én is táppénzre mentem. Nagy pocakkal má rnem olyan kényelmes az ülés sem, főleg pl egy tárgyalás, ami alatt a baba végig mocorog és neked 5 percenként pisilned kell...de sokan pl gyárban, szalag mellett ülve vagy állva dolgozna napi 10-12 órát....vagy mondjuk eladók egy boltban, ahol pultban állnak naphosszat és még pakolniuk is nkik kell. te mit csinálnál adott helyzetben?

Amúgy meg, akik indokolatlanul mennek táppénzre, pusztán kényelemből teszik, illetve az anyagi jólétük megngedi ezt számukra. Én anyagilag sem tehettem meg hogy otthon maradjak végig, pedig veszélyeztetett terhes voltam...mondjuk ebből se én sem a baba nem sokat vettünk észer hál istennek...

Ha jól sejtem te még nem voltál kismama...

2009. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én sem értem ,hogy miért maradnak otthon,bár én dolgozhattam volna még,sajnos már az 5. héttől itthon vagyok

mert veszélyeztetett vagyok sajna,de ugye a babáért mindent!

Azért jó lett volna még dolgozni ,meg sokan így is lenéztek , kérdezték ,hogy miért nem dolgozok saját felelősségre!A fiam többet ér!!!!mindenórás kismama!

2009. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem tudom,hogy divat lett-e,de csak ha magamból indulok ki nekem muszály volt kapásból táppénzre mennem.

A munkám körülményie nem tették lehetővé,hogy dolgozzak.

Tudom jobb lett volna,hisz az idő is jobban telik úgy,de nem húzgálhatok több száz kilós cuccokat terhesen!

Ha irodai munkám lenne biztos dolgoznék.....

2009. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Szerintem csak részben van igazad, ugyanis nagyon sok kismama dolgozik egészen a szülési szabadságig!

Én már az elején táppénzre mentem, mivel 3 műszakban nem lehet dolgozni (az éjszakás műszakot a Munka Törvénykönyve tiltja a várandósok számára), nem akartam meglehetősen nehéz ládákat cipelni, nem beszélve a rengeteg veszélyes anyagról, ami az én munkahelyemen körülveszi a munkavállalókat. A kisbabám egészsége sokkal fontosabb!

Viszont ezelőtt irodista voltam, és hidd el, hogy ott vígan eldolgoztam volna mindaddig, amíg az állapotom ezt lehetővé tette volna. Azért azt gondolom, hogy merőben más a számítógéppel végzett ülőmunka. Szellemileg nyilván fárasztó, de azért mégsem káros, szemben a fizikai munkával.

2009. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
89%

DIvatból??? Bocs, ezen meglepődtem, nem tudtam, hogy táppénzen lenni "trendi" dolog.. :) Én személy szerint félidőtől voltam táppénzen, 4 okból kifolyólag:

1. "Veszélyes " munka - pszichiátriai betegekkel dolgoztam

2. Utáltam a munkám

3. Kb. ugyanannyi volt a táppénzem, mint a fizetésem

4. Fél 6-kor kellett kelnem, hogy beérjek dolgozni, és este 5 után értem haza. A tömött,levegőtlen buszon utazni napi 2x 45 percet a vírusok miatt sem okés, + a tiszteletlen, lökdösődős fiatalok sem vidítottak fel, a helyet meg átadni, ugyan...

Én gyanítom, hogy sokan hasonló okokból mennek táppénzre, én meg sajnálom - utolag is, hogy nem mentem sokkal hamarabb..

Persze ha szerettem volna a munkám, nem lett volna a korán kelés, buszozás, lehet, hogy szinte végig dolgoztam volna... :)

2009. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
66%

Megmondjam miért? Mert táppénzen is annyit kapok, mintha dolgoznék. Mármint pénzt.

Én amúgy egészségügyben dolgoztam és 3 műszakban. De terhesség alatt úgyis csak 1 műszakban dolgozhattam volna és azért meg pont annyi fizetést kapnék, mint amennyi a táppénz. Az első terhességem alatt 7 hetesen mentem el táppénzre és azóta már a második babót várom, azóta nem dolgoztam. 2006 szeptember óta. Hú, jó régen volt.

Mondjuk közben mindkét terhességgel veszélyeztetett is lettem, ha nem lettem volna táppénzen lehet meg sem maradt volna a baba.

2009. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk én veszélyeztetett terhesség miatt voltam táppénzen és én 100% tp-t kapok, de ebben a vírusos időszakban teljesen megértem hogyha valaki kiíratja magát minden ok nélkül.
2009. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
én még nem voltam, jól sejted. Fizikai munkát végzőket megértem, de több embert is ismerek, aki irodában dolgozik és mégis végig otthon volt. Az elején értem, hogy a rosszullét miatt, a végén értem, hogy már nagyon nyom mindenhol a baba. De a kettő között, amikor jól érzi magát az ember? Meg szerintem lelkileg is jobb, ha az ember csinál valamit és nem csak ül és várja haza a férjét. Teljesen depressziós tud lenni tőle az ember. Mondjuk sejtem, hogy mi az oka: valószínűleg aki otthon marad végig, látszólag indokolatlanul, az nem érzi jól magát a munkahelyén.
2009. dec. 4. 09:58
 10/46 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Szerintem ez munkahelyfüggő és egyénfüggő.

Én pl. végig dolgozhattam volna a 9 hónapot, mert tuti semmi bajom nem volt a terhességgel, mégis a 17. héttől táppénzre mentem. Az ok: igaz ülő munkahelyem van, de egy nap kb. 100 ügyféllel beszélünk. Ez idegi alapon megterhelő, nem fizikailag. Másrészt az utolsó két hétben már is tudtam annyra koncentrálni a munkára, mert folyamatosan a bébicuccok jártak az agyamba, hogy mi hogy lesz. Én megtehettem, hogy elmegyek táppénzre, és egy percig sem bántam meg. Stressz nélkül éltem végig a várandósságot, és nem is unatkoztam itthon egy percet sem, bár sokat pihentem. És azt gondolom, hogy ez is hozzájárult ahhoz, hogy semmi fizikai, lelki bajom nem volt, remélem a babó is nyugodtabb lesz így.


Másrészt pedig lelkiismeretfurdalásom sem volt, mert hiszen a pár év alatt a fizetésemből rengeteg pénzt levontak adóba (ugye kb. a felét) így legalább vissza is kaptam valamit az államtól: majdnem annyi táppénzt kaptam, mint a nettó fizum volt. Legalább ezt kapja vissza az ember táppénz gyanánt, ha már a fél fizuját levonják egész életében míg dolgozik. Másrész még én beleestem a 70%-os táppénzbe.

Az orvos pedig csak annyit mondott az elején, hogy szóljak neki, ha táppénzre szeretnék menni. Hát szóltam. :o)

2009. dec. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!