Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak egyszerűen nem...

Mit csináljak egyszerűen nem tudok oldalt aludni 3-5 perc alatt elzsibbadok, és a végén majdnem mindig háton ébredek, mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés

Rakjam körbe magam párnával? De akkor is teljesen elgémberednék...

Ja és még az lenne a kérdésem hogy munkámból kifolyólag sokat ülök ez mennyire baj? Mit tegyek dőltem hátra széket félig fekvőbe?

21 hetes vagyok



2014. jan. 28. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak háton bírsz aludni, akkor aludj nyugodtan háton! Ha a babádnak problémája van vele, akkor úgyis szólni fog, kényelmetlen lesz Neked is.
2014. jan. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én oldalt alszom el de éjjel mindig arra ébredek hogy elgémberedett a lábam. Ilyenkor egy darabig háton pihenek, úgy fél órát, aztán annyira elálmosodok hogy sikerül oldalt visszaaludnom. Én sem szeretek így, de inkább mint az aranyér.

Én is ülőmunkát végzek, azt írják, a lábat mindenképp polcoljuk fel, és legalább óránként sétáljunk 10 percet.

Én nemes egyszerűséggel felrakom a lábam az asztalomra, de én egyedül vagyok itt, ha többen vagytok csak rakj egy sámlit vagy dobozt és tedd arra a lábad, így nem leszel visszeres.

Az ülésnél ügyelj az egyenes derékra mert ha összegörnyedsz meg fog fájdulni a hasad mint nekem.


18hkm

2014. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha háton bírsz aludni, akkor aludj a hátadon - minek akarod az oldalt fekvést eröltetni?


A munkahelyeden meg állj fel negyedóránkét kis idöre (elmégy WC-re, hozol egy pohár vizet, stb), akkor nem lesz semmi bajod. A hátradöntött széken csak megerölteted a gerincedet.

2014. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igaza van elsőnek, nyugodtan aludhatsz háton. Engem is riogattak azzal,h csak oldalt (ráadásul baloldalt) szabad aludni. Megkérdeztem a dokimat. Azt mondta,h tényleg fut egy fővéna a méh mögött, ami kicsit jobbra tart, ezért szokták javasolni a baloldalon alvást. Ezt nyomhatja ugyan a baba, de csak a terhesség vége felé. És nem biztos,h nyomja. De ha nyomja is, akkor azt a kismama fogja először észrevenni, mert érzi,h szédül. És emiatt automatikusan testhelyzetet váltunk. Tehát nem kell ettől rettegni, ha háton kényelmes, akkor aludjunk úgy.

Ülésnél is akkor dőlök hátra, ha érzem,h úgy kényelmesebb. Ez függ a baba méretétől, helyzetétől.

2014. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

de csak részben emiatt kell háton aludni. Részben meg azért mert aranyeret kapsz (állítólag) nekem első terhesség úgyhogy én nem tudom, de van elég bajom az aranyér nélkül is úgyhogy én inkább oldalt alszom.

Meg azt is mondják hogy így nem terheled annyira a gerinced.

2014. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*részben emiatt nem szabad
2014. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

Utolsó tudom én is az okokat miért nem lehet erőltetem is, de szó szerint kínzó fájdalom lesz a combomban vállamban és a gerincemben 5-10 perc után, mindig azon az oldalon amelyiken fekszem...így aludni sem tudok, ha meg végre elalszom akkor háton ébredek..

2014. jan. 28. 13:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Aranyeret nem a háton fekvés miatt kaphat a kismama, hanem ha sokat áll, mert akkor növekszik a nyomás a végbélben lévö vénákra, ha WC-zésnél sokat kell erölködnie, illetve ha amedencefenék izmai el vanak gyöngülve - erre meg az intimtorna az, ami hatásos.
2014. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták, háton fekvésnél is ez a helyzet az aranyérrel, jobban mondva egy olyan könyv írta amit orvosok írtak. Az intim tornát nem írta rá, hogy segítene, de azt amúgy is csinálom a gát miatt.
2014. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én meg háton nem birok elaludni 😁
2020. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!