Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az az amnion szalag?...

Mi az az amnion szalag? Jelenthet gondot terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
2014. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ma pont tettem fel egy amnion szalagos kérdést (sajnos csak 1 választ kaptam, de ez nagyon ritka jelenség, gondolom emiatt). Nálam valahogy a méhlepény nagy része mellső fali, de van egy kicsi hátul is, és a kettő rész között van egy szalag (a lepényről vált le valahogy). Elég szerencsétlen helyen van, a babám úgy helyezkedik el, mintha négykézláb állna a pocakomban, a szalag pedig a hasa alatt van. Szerintem ettől nem tud befordulni fejjel lefelé (konkrétan semerre nem mozog, csak rúgdos a lábával már 2 hónapja). Azt mondták UH-on hogy nem ér hozzá a babához, csak néha megrúgja, de annyira zavarhatja hogy nem mozog rendesen a pocakomban (27 hkm). A baba belegabalyodhat, elszoríthatja a nyakát, a végtagjait, bármijét :( Olvastam fórumokon olyat is hogy a baba elszakította, vagy valahogy magától eltűnt, ennek nagyon örülnék, tiszta ideg vagyok hogy sérülhet a baba a pocakomban. Olyat is olvastam hogy ujjak/lábfej/alkar nélkül született baba, mert a szalag elszorította és nem tudott fejlődni. Ha a nyakára kerül akkor nagy gáz van. Ja és nálam sanszos a császár mert pont a kijárat előtt van a szalag... De ha neked ilyened van, kérdezd meg a dokidat, mert sokszor nem szeli át az egész méhet keresztben, csak valahol a szélén van a méh falához simulva, akkor semmi baj nincs vele. Én kb ennyit tudok...
2014. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
kisfiamnál volt de semmi gondot nem okozott .18.héten derült ki,rendesen látszódott a 3d-n,a teste felett húzódott később eltűnt
2014. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia.


sajnos jelenthet gondot. Gondos követése javasolt.

Vigyázni kell, hogy nehogy a baba lábára vagy kezére tekeredjen,mert ha lefűződik vagy elszorítja akkor gond van. meglehetősen ritka. sajnos tenni vele nem lehet semmit, figyelni kell.

2014. febr. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
40%
Nálunk semmit nem láttak az ultrahangon, végig mindent rendben találtak, csak a születéskor derült ki, hogy kisfiunk amnion szalag lefűződés következményeként fejlődési rendellenességgel született, a jobb alkarja rövidebb és nem fejlődött ki a kézfej, ujjak, csak ujj kezdemények láthatók. Van valakinek esetleg gyermeke, vagy ismerőse aki ugyanígy született, akivel felvehetnénk a kapcsolatot? Milyen kilátásai, lehetőségei vannak a kisbabánknak? A kórházban nem mondtak semmit nekünk, csak közölték ez van, pont. Segíteni szeretnénk neki...
2014. szept. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!