Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Fogyókúra, alakformálás"...

"Fogyókúra, alakformálás" terhesség alatt? Szerintetek a szobabicikli ill. elliptikus futógép segít?

Figyelt kérdés

Még mielőtt nekem esnétek;nem véletlen írtam idézőjelbe.Természetesen nem akarok rosszat sem magamnak,sem a babának!Nem koplalásra és ész nélküli izzasztó edzésre gondoltam!

A kis pocaklakóm már a második babám lesz.Kisfiammal aki már lassan 5 éves,95 kg-mal kerültem a szülőszobára.Nem sokkal szülés után ez szépen lement 74 kg-ig,de mivel gondjaim voltak a szoptatással;lusta volt a lelkem szopizni,hiába fejtem sokszor órákig is;kevés volt e tejem.Jött a sok jótanács..."egyél,mert úgy lesz tejed...stb." Így persze jöttek a kilók is.Na de túléltük. :) Mikor 2 éves lett visszamentem dolgozni,átalakultak a napjaink,minden pörgősebb lett elkezdtek szépen fogyni a kilók.De nem volt rendszeres,normális menzeszem.Így a nőgyógyászom azt javasolta:fogamzásgátló,hogy beálljon a ciklus.Egy darabig szedtem,de a hormonbomba dolgozott,kilók újra jöttek! :( Most 82.

Két hete csináltam a pozitív tesztet,úgyhogy még nagyon az elején vagyok.

Mit tegyek,hogy ne 100 kilós legyek mire szülni fogok,mert tudom,hogy az nagyon nem lesz jó!Egyébként türtőztetem magam,nem szoktam nagyokat enni,kerülöm a nasikat,de nem tudok mindig "szuperegészségeseket" főzni.

Tippek,tanácsok?


2014. febr. 15. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Dietetikussal nem akarsz konzultálni, Szerintem a szoba bicikli és ellipszis nem a legjobb választás mert nagyon össze ráznak, nagyon megerőltető. Kismama torna, úszás, kismama jóga, "okos" táplálkozás, szakemberrel való konzultálás célra vezetőbb lenne, és "biztonságosabb" mind kettőtök számára.
2014. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Terhességi glükóz intoleranciám lett (enyhébb cukrosság a terhesség miatt), ezzel dietetikushoz kerültem.

Ő mondta, hogy elvileg minden terhes nőnek érdemes lenne a szénhidrátszegény ditétát alkalmaznia, nem csak azoknak, akiknél cukrosságot állapítanak meg.


A férjem is velem volt, ő viccesen mondta, hogy ő is meghízott az utóbbi időben - a dietetikus teljes komolysággal mondta, hogy akkor neki is kapóra jön, tartsa a diétámat.


Dr. Nagy Erzsébetet (Barna Med, Bartók B. úton van a rendelés) jó szívvel ajánlom. Nem elvakult, teljesen tartható diétát írt elő. Az egyértelműen hízlaló ételek kivételével (csoki, tömény cukor) szinte mindent ehetek, csak meghatározott mennyiségben és napi elosztásban.


Ahhoz képest, hogy túlsúlyom eddig se volt (7. hónapban vagxok 55 kg), sokkal energikusabbnak érzem magam és a végtagokról láthatóan fogytam - a magzat eközben tankönyvi módon gyarapodik.

2014. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A diéta kulcsa egyébként: sok lassú felszívódású szénhidrát, napi 6 kis mennyiségű étkezés. Az össz Ch bevitel 160 gramm naponta. 10 óránál többet nem szabad étkezés nélkül eltölteni (alvással együtt!), ezért a két legfontosabb étkezés a reggeli és az utóvacsora.

Átlagban két vékony szelet teljes kiőrlésű kenyér sonkával és sok paradicsommal megfelel ezekre az alkalmakra.


Így nem szabadul el a vércukor és nincs inger, hogy felzabáljam a hűtőt (ami a diéta előtt volt néha). A napi 6 étkezésből 1-2 annyi, hogy eszek egy almát vagy kefírt, joghurtot. Cukor helyett pedig édesítőszer.

2014. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keress egy táblázatot, ahol az ételek glikémiás indexe is fenn van. A 40 alattiakat edd főleg. Emellett úszás, séta jó mozgás lehet. Ha eddig nem edzettél, most ne kezdd el, mert vetélést/koraszülést okozhat.
2014. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Terhesen ezeket ne hasznàld

Az ttkezésen múlik minden!

2014. febr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én kicsit hasonló cipőben járok, a terhességem előtt fogytam le elég sokat (kb. 25 kilót és még így sem letttem csont sovány..), nagyon sokat mozogtam, és most félek, hogy vissza fog jönni az egész, mert eléggé hajlamos vagyok a hízásra sajnos (első babám, úgyhogy tapasztalatom nincs, hogy mi fog velem történni ebből a szempontból a terhesség alatt, de magamat ismerve erre készülök...).

Én nem merek elliptikus trénert használni (pedig van itthon egy), de nagyon igyekszem egészségesen táplálkozni, terhestornázom (egy héten kb. 4-5-ször), és amikor csak jó idő van nagyokat sétálok (nem lassan, hanem tempósan). Szobabiciklim sajnos nincs, de szerintem az egyébként nem erős fokozaton és nem kimerülésig használható, hiszen ülsz, nem rázkódsz, nincs kockázata az esésnek sem, stb.

Ja, és amit még nekem javasoltak, az az úszás!

Drukkolok Neked (és magamnak is :D), hiszen az valóban se a mamának, se a babának nem jó, ha nagyon sok súly megy fel. És hát nehéz is megszabadulni tőle utána. Boldog babavárást!


15 hkm

2014. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szobabiciklit nyugodtan használhatsz, főleg ha gerinctámaszos. Egyél egészségesen, iktasd ki a cukrot, fehér lisztet az étkezésből, egyél naponta 5szőr.
2014. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Hát akkor így a hozzászólások után,nyilvánvalóvá vált számomra,hogy az "egyetlen" megoldás a szénhidrátok száműzése,legalábbis a gyorsan felszívódóké.
2014. febr. 15. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!