Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhalt a terhesség, vagy...

Elhalt a terhesség, vagy közelgő vetélés? Nagyon megijedtem, baj van?

Figyelt kérdés
kb 5 hetes várandós lehetek, 1 hete késik a mensim, Eddig gyönyörűen erősödtek a tesztjeim, a tegnapelőtt reggeli már szintén olyan erős volt mint a kontroll. Ma reggelre még vettem egy utolsó tesztet, hogyha ez is olyan vagy erősebb, akkor megnyugszom, mert biztos baba van, csak azért aggódom ennyire mert SEMMI tünetem nincs, csak a kimaradt menstruacióm és a tesztjeim. Erre ma reggel megcsináltam és halványabb lett jóval mint a tegnapelőtti :( Nagyon megijedtem, biztos baj van? Nem görcsölök, nem vérzek... elhalt a baba? :( :( Volt valaki így és nem volt baj?

2014. márc. 15. 06:31
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a bíztató szavakat, de aggódom azért :)

Mert ugye az a logikus, hogy minél nagyobb a terhesség, annál nagyobb a hcg hormonszint, és a teszt is egyre erősebb. És ma ezért elbizonytalanodtam.

De mostmár megvárom a dokit, remélem egészséges dobogó szívű babócát látunk majd az uh-n.

2014. márc. 15. 11:10
 12/21 anonim ***** válasza:

Nekem semmi tünetem nem volt 10hètig az is csak 13ig tartott, ès soha nem lett ilyen erõs a pozitìvom mint a tièd, mègis itt vagyok 27 hetes terhesen!

Ne aggódj, valahogy győzd le mert mèg a java hàtra van....lesz e szìvhang 12 heti genetikai, 18 heti...idő előtti magzatburok repedés stb ès meghalni bàrmikor meghalhat.....így nem lehet vègigcsinàlni....

2014. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ez teljesen pozitív mindkettő. És még halványabbnak sem mondanám a mait, vannak benne világosabb csíkok, de nézd meg, ugyanabban a vonalban a kontrollcsíkon is halványabb ott, szóval az a teszt egyszerűen ilyen. Semmi baj az ég egy adta világon!
2014. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ilyen száradás utan most délután.

[link]

Szinten az alsó a ma reggeli.

2014. márc. 15. 15:56
 15/21 anonim ***** válasza:

13-as vagyok

Én még mindig azt mondom, hogy nincs jelentősége, így is erős pozitív és a kontrollcsík mintázatával azonos erősségű. Az elsőn több sötétebb rész van a kontrollcsíkban is, és ott erősebb a 2. csík, a 2. teszten pedig a kontrollcsík is halványabb, szóval egyszerűen az egyik teszt ilyen, a másik olyan, ez semmi rosszat nem jelent! Fölöslegesen riogatod magad....

E tünetmentesség pedig semmit nem jelent, van akinek egyáltalán nincsen (pl édesanyám mindhárom terhessége ilyen volt), nekem pedig a 7. héten kezdődött és eltartott a 14. hétig. Szóval még az sem biztos, hogy nem lesz később...


Szerintem fölösleges tesztelgetni (nem is értem miért csinálod, eszembe sem jutott ilyesmi), csak magadat stresszeled vele, ezek az árnyalatnyi különbségek semmit nem jelentenek, egy nap távlatában pláne...

2014. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

én egyetlen egy tesztet csináltam a nemvárt utáni napon. Nagyon halvány volt, de pozitív és ez a lényeg. A halvány pozinál is baba van. És pont. Eszembe se jutott még egyet csinálni. Örültem és mentem a dokihoz amikor eljött az ideje.

Ha így kezded ezt az egészet, hogy ilyen dolgokon vagy képes ennyire túlaggódni magad, akkor nagyon nagy bajaid lesznek még. A java még csak most jön. Nem is biztos, hogy lesznek tüneteid, de ha igen, az sem szokott mindenkinél az 5. héten kezdődni, lehet, hogy csak a 7.-8. héten kezdődnek nálad. Fejfájás, hányinger, émelygés, rossz közérzet, mellfeszülés, sírás, hasszurkálás stb. stb. Gondolj csak bele, akkor is minden tünetnél agyonra stresszeled majd magad, hogy jajj, miért történik, ami történik?

Mindig lesz min aggódni,ez a balhé a tesztek körül pedig semmi ahhoz képest, ami még a babvárás idején várhat rád. A magad érdekében még most állj le. Ez a hozzállás nem tesz jót sem neked, sem a babának, de a környezeted is megőrül majd tőled.

Nyugi és örülj!

A maradék tesztjeidet meg szerintem tüzeld el, hogy még csak kísértésbe se ess.

2014. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
31%

Gratulalok azoknak akik csak egy tesztet csinaltak, mert en sem birtam ki. :-)

Az elso terhessegemnel is folyamatosan teszteltem amig a doki meg nem nezett, es engem megnyugtatott hogy naprol napra erosebb lett a csik. Aztan a masodik terhessegnel is ugyanugy csinaltam masodik tesztet es az halvanyabb volt. A harmadik meghalvanyabb. Es mire vervetelre kuldott a doki az elsonel meg mutatott valamennyi hcg-t de a masodiknal mar semmit. Elment a baba. Szoval szerintem nagyon nem igaz hogy ahol pozitiv a teszt ott mar biztos a terhesseg.


DE AMI NAGYON FONTOS: Kedves kerdezo, nekem egy nap alatt a tiednel sokkal (!!!) halvanyabbra valtozott a teszt! A tied szerintem meg teljesen normalis, szinte nincs is kulonbseg!


Annyit mwg hozzatennek hogy moat vagyok 10 hetes terhes es most is addig tesztelgettem amig el nem jutottam a dokihoz, es szivhangot nem latott az uh-n.

2014. márc. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem senki nem monda, hogy biztos a terhesség, ha pozitív volt a teszt, mert végig történhet valami, amíg ki nem bújik a baba.

Csak azt írtuk, hogy fölösleges ezen stresszelnie, naponta teszteket csinálnia, Sajnálom ami veled történt, de végülis Te sem értél vele sokat, hiszen volt pozitív teszted, ha nem lesz halványabb a teszt, mert nem csinálsz többet, akkor is elmész majd dokihoz és akkor is kiderül, hogy nincs baba. Az első 12 hét a legrizikósabb, ezt szerintem mindenki tudja, és amíg nincs szívhang, hasonlók, addig meg pláne nyilván nem élheti bele az ember magát annyira, mert bármi lehet, de szerintem a napi ellenőrzés teljesen fölösleges, csak beparázik tőle, ha kicsit máshogy néz ki..mint most is...

2014. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
5. vagyok, én is sokat tesztelgettem, minden nap amíg el nem jutottam dokihoz, de amikor megláttam hogy még +, rögtön dobtam a kukába, nem hasonlítgattam az előzőekkel. Tényleg minden teszt más (ugyanabból a fajtából is), ilyen picike eltérések simán lehetnek. Én a helyedben nem aggódnék.
2014. márc. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves 18-as valaszolo. Szerintem igenis elertem "valamit" azzal h folyamatosan tesztelgetem. Ugyanis mar az 5. heten kiderult h valami nem stimmel. Felhivtam az orvosomat es azonnal behivott. Ha csak egy tesztet csinalok es aztan varok par hetet (mivel a 7-8. het elott ugyse lat szivhangot) abban a tudatban hogy minden renben akkor el sek jutok a dokihoz mert a 7-8. het korul megjott jo erosen.

Igy viszont azonnal elmentem, kivizsgaltak, a doki felirt gyogyszert es igy a mostani babamnal mar szedem is, igy joval nagyobb az eselye hogy velunk marad.

2014. márc. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!