Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem lehet gyakran...

Miért nem lehet gyakran simogatni a hasam? Főleg mikor rugdos, mozog egyből odateszem a kezem.20hkm

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is hallottam már ezt a városi legendát, hogy a pocak simogatása méhösszehúzódásokat okoz és beindítja a szülést. Az orvosom szerint baromság, nyugodtan lehet simogatni, ez is egyfajta kapocs az anyuka és a baba között.
2014. márc. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remélem is, hogy csak "babona", mert nagyon sokat van a hasamon a kezem, főleg mikor fekszek. Csak nem lesz baja :)
2014. márc. 16. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A derék masszírozása az, ami serkenti a kismedence vérellátását - ez tényleg beindíthatja a szülést. De ezt azért kevesen szokták terhesen csinálni.

A hassimogatás nem igazán okoz ilyet.

2014. márc. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én simogattam a pocakomat. Persze nem mindig, és nem látványosan mások előtt. Sőt! Mi a párommal rendszeresen jártunk a baba előtt masszázsra. Rendes gyógytornász masszirozta a hátunkat két hetente. A 32. hétig is jártam hozzá, nagyon jó volt. (tovább is jártam volna, de csipő gondjaim akadtak, ezért a menéssel gondok voltak).
2014. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
A férjem orvos, sok barátunk is, és ő/pk is azt mondta, hogy nem kell folyamatosan simogatni, mert méhösszehúzódásokat okoz, DE én sokat keményedtem, és 32. hetesen elkezdett nyílni a méhszájam is. A terhespatológián is volt szerencsém eltölteni egy napot, a vizitnél egy lányra mindig rászóltak, hogy ne simogassa állandóan a hasát, mert láthatóan be van feszülve az egész. Nem városi legenda, de az, hogy néha megsimogatod, a világon semmit nem fog okozni.
2014. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
12 hetesen bekerültem a kórházba egy kis vérzéssel, ott mondta a doki, hogy ha lehet ne sokat simogassam a hasam, mert összehúzódásokat okoz. Szóval valami alapja csak lehet :) De egy kicsi simogatás tuti nem okoz gondot :)
2014. márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem városi legenda. Nekem is mondta az orvosom, hogy stimulálja a méhösszehúzódást, ezért hagyjam ki. Persze azért nekem is csak-csak odatéved a kezem, de csakis gyengéden, és inkább ruhán keresztül. Ha este egy kicsit "durvábban" kenem a hasam, egyből érzem, hogy nem jó, és kellemetlen.

Ha odateszed a kezed, és rajtahagyod a pocakodon, az jó. Állítólag a babák jobban is szeretik, egy idő után érzik a tenyeredből áramló melegséget, és odakucorognak.

2014. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En vegig 'betegesen' sokat simogattam a hasam megis csak a 41. hetre szuletett meg. :)
2014. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!