Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hirtelen rosszullét kihat a...

Hirtelen rosszullét kihat a magzatra?

Figyelt kérdés
15 hetes kismama vagyok, tegnap este nem esett jól a vacsora, hányingerem lett. Hirtelen elkezdtem gyorsan venni a levegőt(gondolom tudjátok, ennek mi a következménye), aztán nagyon gyorsan elkezdett verni a szívem, remegtem, úgy éreztem semmi erőm sincs, ájulásérzetem volt, gondolom a vérnyomásom is leeshetett..... Éreztem milyen gyorsan ver a szívem. Egyből próbáltam lassabban venni a levegőt, egy idő után jobban lettem, de nagyon aggódom. rettenetesen rosszul éreztem magam, a szívem nagyon gyorsan vert. Nem magam miatt aggódok, hanem a baba miatt, hogy ez milyen hatással van rá.
2014. márc. 25. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Volt egy pánikrohamod. Ilyenkor tudatosan lassítani kell a légzést és elterelni a figyelmedet az eseményről úgy, hogy pl elkezded számolni a csempéket a fürdőben, vagy a parkettát stb. El nem ájultál szerencsére, oxigénhiányos állapotba nem kerültél, nem történt semmi gond. A gyors szívverés a pániktó volt szintén, semmi hatása a babára, ha pár percig tart.

Ha ismétlődik, akkor a következő után azonnal keress fel pszichológust, aki foglalkozik a pánik kognitív viselkedésterápiájával, mert van rá nagyon hatékony módszer, hogy megszüntesd, de ehhez az elején el kell menni.

Picit lazítanod kell, pánikroham akkor szokott jönni, ha túl sok a feszültség, szorongás, esetleg halálfélelmed van valami miatt. Jó lenne, ha valakivel tudnál ezekről beszélni. KIsmamjóga is segít, megtanítja a légzéskontrollt.

2014. márc. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Volt már pánikrohamom, valószínűleg kismama jógára fogok eljárni, remélem nem fog erősödni.
2014. márc. 25. 11:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha volt már pánikrohamod, akkor mindenképpen menj szakemberhez, mert kialakulhat pánikbetegség is, amit már nehezebb visszafordítani, pláne gyógyszer nélkül.

Pszichológus pár hetes terápiával segíteni fog, nagyon jó módszerek vannak erre. Gondolj a jövőre is. Gyerek lesz, dolgozni is kell járni, és a pánikbetegség jelentős korlátozást jelent.

Ingyenesen is el lehet járni terápiára, ha elmész a helyi ideggondozóba, ott tb kártyával is ellátnak, van pszichológusuk is. Terhesség alatt gyógyszer csak a legritkább esetben jön szóba, neked meg az életminőségedet jelentősen rontják a rohamok és a tőlük való félelem. Gondold ezt kérlek át, egyedül nem fogsz tudni belőle kijönni, mert ördögi kör.

2014. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!