Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtátok hogy nem ajánlatos...

Tudtátok hogy nem ajánlatos simogatni a pocakot?

Figyelt kérdés

Az orvosom mondta,hogy ne nagyon simogassam a pocimat,mert nagyon ingerli a méhet,és az nem jó...a baba meg amúgy sem érzi!

Kibírom,csak én ilyet még nem hallottam!Akármerre látok kismamákat, mindegyik a hasát simizi!Akkor ők ezt nem tudják?

20h


2009. dec. 19. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már én is hallottam egy nőgyógyásztól. 16 hetes kismama
2009. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
ÉN is hallottam már. Állítólag, ha csak rajt pihenteted a kezedet az ok. Viszont ha simogatod, akkor méhkeményedést/összehúzódást vált ki.
2009. dec. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudtam, de a doki és a védőnő soha nem mondta, hogy nem szabad. Ahhoz egész álló nap kéne simizni a pocidat egyfolytában, hogy ettől meginduljon a szülés.

Én is simogattam a pocakom, mert a baba bizony érzi!! Főleg ha már szép nagy a pocakod, akkor már vékony a hasfal, amikor nagyon rúgott, így csititottam le. 40+2hétre szültem, és soha egy jósló fájást nem okozott az hogy a pocakomat simogattam.


11hetes baba anyukája

2009. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hallottam erről, de a 3. válaszolóval értek egyet. Ha csak megsimogatod a hasad, attól biztos nem lesz semmi baj! Valószínűleg az egyenletes, ritmikus, hosszan tartó simogatásról van szó. Mellesleg ki az a kismama, aki kibírja, hogy nem simizi a pocakját, szerintem ilyen nincs! És szerintem is érzi a baba, szokott rá reagálni.

Mellesleg tegnap elég sokáig simogattam a hasamat, hátha beindul a szülés, mert már 4. napja túlhordom, és nem akarok a kórházban karácsonyozni, de semmi se történt. :((

2009. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha vkinél amúgy is baj van, ez egy kicsit túlzás!
2009. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ezt nekem is mondta az orvosom,mikor meglátta hogy megsimizem a pocakom.

2009. dec. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is csak egy pillanatra szoktam,nem több percen át!Nem hiszem hogy ennyivel rosszat tennék...nem is lehet kibírni hogy ne csináljuk ugye?:)
2009. dec. 19. 16:06
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig érzi a baba. Plédául az enyém ma egész nap huncutkodott. Kidugdosta a popsiját és a lábát, hogy "tessék anya, itt vagyok" és ha nem simiztem, megrúgott.

De ha annyira nem érzik és én tévedtem, akkor vajon mi lehet az oka annak, hogy rajtam és az apján kívűl senki nem érezte még rúgni, mert amikor idegen tette rá a kezét a pocimra (pl anyukám), akkor azonnal abbahagyta? És miért volt, hogy amikor az apja bökdöste a pocim, akkor a kicsi visszarúgott? Ezeket az élményeket nem szabad kihagyni, mert a baba érzi a simizést.

Ez csak valami babona lehet. Én amúgy úgy hallottam, hogy csak körbe-körbe nem lehet.

34+6

2009. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag érzi a baba a simogatást. Szerintem is, mert szoktunk játszani :)

És én úgy tudom, hogy csak a körkörös hassimogatás ingerli a méhet.

2009. dec. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is hallottam.Nekem a 16 hét után csak ettől nyugodott le a nagy ficánkolásban,a terh. végén pedig a fenekét mindig a kezem alá dugta.11 nap túlhordás után vajúdás nélküli császárom volt,mert nem indult be a szülés,de a víz már nagyon zavaros volt.Nekem nem csinált semmit a simi.
2009. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!