Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Te is ráparázol, hogy egészség...

Te is ráparázol, hogy egészséges babád legyen?

Figyelt kérdés
9 hkm vagyok, de annyira ràstresszelek arra, hogy szellemileg és testileg vajon egészséges gyermekem lesz-e, hogy szerintem màr ez kóros!! Egész nap ezen kattog az agyam, emiatt néha gyomoridegem is van! Az jàr a fejemben, hogy meg lesz-e neki minden kis végtagja, vagy hogy nem lesz-e szellemi fogyatékos! Tudom, hogy ezzel àrtok a legtöbbet a babànak, és nem kéne stresszelnem, de ezt egyszerűen nem tudom leküzdeni! Bennetek is voltak ilyen érzések? Hog nyugtattàtok meg magatokat?
2014. ápr. 11. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

13hetes kismama vagyok.

Én is nagyon parázok, de én nem ok nélkül.

Fájdalomcsillapítókat szedtem terhességem elején,es még mindig nem tudom,hogy rendben van e minden, de próbálok nem idegeskedni.

Bár a 12hetes uh-n minden rendben volt, szerintem az sem 100%-os eredményt mutat .

De csak pozitívan gondolkozzunk, mert a negativ gondolkodással bevonzzuk a rosszat.

Úgyhogy te ne parázz, minden rendben van a babáddal, csak ez járjon a fejedben!

Boldog,nyugodt babavárást!

2014. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sehogy, igazán csak akkor nyugodtam meg, amikor megszületett, nagyon izgultam érte... Az egyetlen, ami segített, az az, hogy a férjem orvos, és ő nézte át rendszeresen uh-on, benne igazán megbíztam. Állandóan azért nem járt ezen az agyam, inkább csak a kötelező ultrahangok előtt.


Hogy kicsit nevess is: a 12. heti uh-n csináltunk egy csomó képet DVD-re mentve, és az egyiken úgy láttam, hogy nincs meg a bal karja. RÉmültem hívtam a férjem, aki éppen ügyelt, hogy megszakértettem az uh-t, nincs karja a gyerekünknek. Mondta, hogy ő úgy emlékszik, hogy van. ;)) Kiderült, hogy amit jobb karjának néztem, az nem is a jobb karja volt, a kis kezei a buksija alá voltak téve, azokon feküdt a lepényen... Ezt a férjem azóta is emlegeti.


Az egyetlen tanácsom: nagyon messzire kerüld a fórumokat, a netes tanácsokat, a fejlődési útmutatókat, és hagyatkozz egy orvosra, akiben bízol. Így talán nem kattansz be a végére.


Már 2 éves nagylány egyébként a lányunk, hidd el, ha megszületik, akkor lesz majd csak igazán stresszelnivaló. :)))

2014. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: én nemcsak fájdalomcsillapítókat szedtem, hanem átestem egy fogászati műtéten, plusz pár fogászati röntgenen is, és végig antibiotikumot szedtem, a hatodik hétig. Muszáj volt, mert góccá vált a bölcsességfogam, és nagyon beteg voltam.



Minden orvos azt mondta, köztük férj is, hogy ennyire korai terhességben szinte biztos, hogy nem árt.

2014. ápr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én abszolút nem, pedig 40 éves vagyok.

Igaz 2. gyermek lesz, de az elsőnél sem paráztam soha, sőt, valahogy a kötődést sem éreztem amíg meg nem született (nála 38 éves voltam).

Mondjuk minden végig rendben volt a terhességgel és a babával is, szerencsére most is így van (most vagyok 11 hetes).

Valahogy fel sem merül bennem, hogy probléma lehet, egyszerűen szinte kizártnak tartom (remélem így is lesz :)).

Pedig azt gondoltam, hogy a másodiknál majd jobban fogok parázni a dolgokon, de szerencsére nem így van.

Te se aggódj rajta, ne "programozd" a rosszat, próbálj megnyugodni. Tudom, könnyű mondani, de tényleg csak ártasz a sok idegeskedéssel.

Jó egészséget, és boldog babavárást kívánok!

2014. ápr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerős a téma. :)

De nem szabad parázni. :)

Miért ne lenne egészséges? UH-n minden OK? Vérvételen is az lesz majd, nem lesz baj.

Ne ezen járjon az eszed. :D

Találj vmi elfoglaltságot magadnak! Filmezz, hallgass zenét, olvass, sétál, barátnőzz, stb. Ne egyfolytában a babán járjon az eszed.

9 hetes vagy, messze még a vége, ne rontsd el a parázással. :)))

Nézegess neki ruhákat, kiságyat, kocsit, stb.

Kösd le magad. :)

Nem lesz semmi baj!

2014. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem. Pont nyaralásból jöttünk meg, utána derült ki a terhesség - de már a nyaralás alatt is terhes voltam. Hát, ott volt minden, alkohol, cigi, antihisztamin (a terhesség miatt kijött a napallergiám elég durván). Mivel nyaralás volt, a mennyiségeket se fogtam vissza.


Dokinak elmondtam, mondta, hogy akkor még tuti nem ártott, ha mégis, akkor a természet elintézi.

12. hétig teljesen úgy álltam hozzá, hogy ha bármi okból nem egészséges az embrió, akkor a vetélés benne van a pakliban és ilyenkor jobb is így (pl, nincs központi idegrendszere, stb).


Másrészt pontosan tudom, hogy a stressz mekkora kárt tud okozni, ezért szándékosan a leszarom taktikát alkalmaztam - ha baj van, úgyse tudok mit tenni, meg fog történni. Ha egészséges a terhesség, akkor pedig megmarad és a szülésnél is a körülöttem levő szakemberekre kell hagyatkoznom. Még két hetem van, magától a szüléstől természetesen tartok, ismeretlen, fájdalmas, de ennyit egy fogorvosi váróban is szoktam szorongani.


Talán pont a stressz hiánya miatt nagyon könnyű, problémamentes a terhességem - remélem, hogy a szülésről is ugyanezt mondhatom majd el.

2014. ápr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!