Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell fizetnem valami büntetést...

Kell fizetnem valami büntetést ha nem megyek el az afp vérvételre?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Egyszer találkoztam egy kismamával, aki mesélte, hogy őt elfelejtették elküldeni. Semmi nem volt belőle, csak a védőnője aggódott. Engem az afp ismétlésére küldtek volna el, mert alacsony lett, de én éppen akkor nyaraltam, és mivel a kombinált tesztem nagyon jó lett, egyszerűen mondtam, hogy nem megyek.
2014. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz elmenni?

Tudom, hogy elavult, sokszor fals eredményt ad, de úgy tudom, ez még kötelező, akkor is, ha valaki megcsináltatta a kombinált tesztet. (Én mind a kétszer megcsináltattam a kombi-tesztet, mégis mennem kellett az afp-re.)

A 18. heti nagy genetikai uh-t az Afp eredmény figyelembe vételével végzik.

De szerintem semmilyen büntetést nem kapsz.

2014. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Büntetést biztos nem kell fizetned. De a terhességi gyermekágyi segély annak jár a részt vesz a terhesgondozáson. Azt derítsd ki, hogy ebbe beletartozik-e az afp. Egyébként az afp mára teljesen idejétmúlt, elavult vizsgálat, egész Európában már csak két ország van, ahol kötelezően használják. Az ultrahang, pláne a 4D-s sokkal megbízhatóbb. Menj el, aztán ne törődj az eredménnyel. Vagy ne menj be az eredményért. Azt már nem tehetik kötelezővé, hogy átvedd a leletet.
2014. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
#3 - négy vizsgálaton való megjelenést kell igazolnia a NŐGYÓGYÁSZNAK. Szeretik azt mondani a védőnők, hogy a kiskönyvön múlik, miközben nem. Az orvos kiállít egy pecsétes papírt és az bőven elég.
2014. ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én se voltam, mert a dokim lebeszélt, szerinte elavult és megbízhatatlan. Semmi bajom nem lett belőle.
2014. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kapsz büntetést és az egyszeri anyasági sem függ ettől. Ahhoz 4 megjelenés kell nőgyógyásznál, amiről aztán ad egy igazolást. Mindegy, hogy melyik négy vizsgálat az. Nálunk például szülés után, amikor hazaengedik a kismamát, akkor a zárójelentéssel együtt odaadják ezt az igazolást is.
2014. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A héten mondta a dokim, h most már hivatalosan kivették a protokollból. Szóval nem kötelező, de eddig sem büntethettek meg érte.
2014. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!