Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért "menő" 18 évesen gyereke...

Miért "menő" 18 évesen gyereket csináltatni? (lent)

Figyelt kérdés
Rengeteg ismerősöm szült, ill. fog szülni mostanság, illetve ősszel. Fiatal tinik, 18 évesek, akiknek nemhogy munkájuk nincs, erettsegijuk se. Alig vannak együtt egy éve es máris jön a gyerek.. Csak én nem értem?! 18 vagyok, 2 éve kapcsolatban, es eszem ágában se lenne gyereket vállalni. Azt nem akarom elhinni, hogy ennyi óvszer szakadna ki.. Megszulik a gyereket, a nyomorba, koszba, aztán veszik fel utána a segélyt (nem cigányokrol van szó!). Én gondolom csak úgy, h egy gyereknek biztos háttér, szerető szülők kellenek, nem pedig egy valszeg nemsokára véget érő "kapcsolat"? Én vagyok ennyire "maradi"?! Előre is köszönöm a válaszokat! Remélem nem bántottam meg senkit, nem annak szántam!
2014. ápr. 18. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Én is az általad leírt kor kategóriába tartozok.

Nem mondanám, hogy nyomorba szülök, mert még csak a szülők segítségére se szoroulunk. Az iskolát pedig magántanulóként folytatom. Nehéz, de nem lehetetlen. Mellesleg említetted, hogy szerető szülőkre van szükség. Már most jobban szeretem a kislányomat az életemnél is, pedig még csak eztán születik. :)

2014. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
A korral nem jár együtt automatikusan az ész fejlôdèse is. Hülyék. Szebb szó nincs.
2014. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1. Mikor fogsz szülni? Barátod támogat? :)
2014. ápr. 18. 22:33
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Elméletileg májusban, gyakorlatilag 1-2 héten belül. Igen, a párom támogat mindenben, nagyon várja a lányát, várja már a szülést is :)


1-es

2014. ápr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És mióta vagytok együtt?:) szüleid mit mondtak rá, mikor megtudták?
2014. ápr. 18. 22:36
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Sokan azért vállalnak 18 évesen gyereket mert terhesen könnyebb bekerülni a főiskolákra illetve egyetemekre, elképzelhető, hogy van is alapja ennek a hírnek.
2014. ápr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
1 éve vagyunk együtt. A szüleim nem örültek, de nem támadtak, mert nem tartották helyesnek, hogy ilyen helyzetben nekem támadjanak. Elfogadták a döntésünket, és már ők is várják a babát.Persze nem simogatták meg a fejem, hogy "ügyes vagy kislányom" de leültünk velük és elmondtuk,hogy számunkra csak a lelki támasz a fontos, anyagilag nem kell, hogy támogassanak minket.
2014. ápr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Azoknál akiknél megvan a biztos háttér azoknál szerintem nincs semmi probléma, fiatalon akarnak szülők lenni, ha egészséges a gondolkodásuk, és képesek helytállni már abban a korban az életben mert azért ismerek ilyet is, akkor szerintem nincs vele gond.


Én nyáron leszek 22 éves a barátnőm meg 25. A barátnőm régebben 3 éve amikor megismerkedtünk mondta hogy 23 évesen már anyuka szeretne lenni, persze 1 év után még nem akartunk mivel akkoriban kezdtem el dolgozni és úgy döntöttünk hogy egyenlőre spóroljunk mivel örököltünk egy házat mi ketten a nagyszülőktől pontosabban az én nagyszüleimtől így annyit kellett tennünk hogy spórolunk hogy felújítsuk.

Nagyjából 1 éve lett kész úgy hogy lakható legyen, még sok munka van hátra de azok már nem olyan sürgős munkák, ráér apránként csinálni.


Anyagilag nincs akkora gondunk szerencsére mert jó állásunk van mindkettőnknek, de mi még nem állunk készen a gyerekvállalásra, mivel egyrészt ki szeretnénk élvezni az életet.

Másrészt még építjük a jövőnket, hiába van fix és biztos munkahelyünk nem szabad erre alapozni mert bármikor jöhet gond és munkanélküliek lehetünk, így eldöntöttük hogy még várjunk vele 1 évet addig spóroljunk én még fiatal vagyok éljem ki az életem, meg én tervezem hogy kitanulok még valami szakmát hogy a munkahelyemen belül ha úgy van tudjak még vállalni valamit. Miazért erre odafigyelünk.


Az hogy a mostani 18 év körüliek miért szülnek ilyen korán fene tudja, engem nem érdekel, ő gondjuk de azért én elvárnám mindenkitől hogy ha úgy dönt hogy megszüli a gyerekét és vállalja hogy felneveli akkor tartsa is azt be, mert sajnos az én családomba már volt ebből gond hogy csak úgy eldobta magától a gyereket, sajnos nem akármilyen módon, persze nem történt bűncselekmény de hogy sok ember idegeit tette ezzel tönkre az is biztos.

2014. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Hmm. Ez a sok teherbeesés talán onnan ered hogy sok fiú nem szeret és nem is húz magára óvszert. Bár az óvszer sem 100 százalékos biztonság, de eddig a legtutibbnak tartják számon.


Két osztálytársnőm is teherbe esett megszakításos módszerrel. OLyannak nem ajánlom aki nem tervez fiatalon gyereket. Nem akarok gonosznak hangzani, de akinek mindegy mikor jön gyerek, az végülis védekezés nélkül (is) csinálhatja.


Ez nem divat amúgy. Régen mégtöbb korai terheség volt (a fogamzásgátló hiányok miatt).


Mellesleg én nem ítélem el a korai terhességet, csak abban az esetben ha a gyereket az anya el akarja hagyni !!!!

(van szintén egy osztálytársnőm aki 10-edikben szült és bár szereti kislányát, legalábbis így állítja be, mégis alig néz rá.)

2014. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Viszont sajnos van az ismerettségi körömben olyan lány, aki babázni akart, mert csak az édes babás dolgokat látta az anyaságba.. Bárhogy próbáltam felnyitni a szemét, hogy egy gyerek nem 1-2 fillér, és nem csak a babázásról szól, nem hallgatott rám. Terhes lett, aztán elvetette. Na ez az igazi felelőtlenség. Ráadásul gyes plusz családi nagyon nem elég egy gyereknek, főleg,hogy az apukának még munkahelye sincs. És azért mégsem lehet azt mondani a gyerekednek mikor 40 fokos láza van, hogy boccs, most nincs pénzem.. Az biztos, hogy elítélendő, ha valaki a semmire szül.
2014. ápr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!