Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért "menő" 18 évesen gyereke...

Miért "menő" 18 évesen gyereket csináltatni? (lent)

Figyelt kérdés
Rengeteg ismerősöm szült, ill. fog szülni mostanság, illetve ősszel. Fiatal tinik, 18 évesek, akiknek nemhogy munkájuk nincs, erettsegijuk se. Alig vannak együtt egy éve es máris jön a gyerek.. Csak én nem értem?! 18 vagyok, 2 éve kapcsolatban, es eszem ágában se lenne gyereket vállalni. Azt nem akarom elhinni, hogy ennyi óvszer szakadna ki.. Megszulik a gyereket, a nyomorba, koszba, aztán veszik fel utána a segélyt (nem cigányokrol van szó!). Én gondolom csak úgy, h egy gyereknek biztos háttér, szerető szülők kellenek, nem pedig egy valszeg nemsokára véget érő "kapcsolat"? Én vagyok ennyire "maradi"?! Előre is köszönöm a válaszokat! Remélem nem bántottam meg senkit, nem annak szántam!
2014. ápr. 18. 22:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

2 véglet van. Az egyik, akik korán szülnek, ennek egy rész meggondolatlan, a másik úgy gondolom, hogy nem. Ők a családot választják korán. Nincs ebben semmi rossz, más értékrend, mint ami a mai nyugati kultúrában elfogadott.

A másik véglet a mostani önérvényesítő és felnőni nem akaró tinik tömkelege, akik még 30 évesen is otthon laknak, és a szüleik tartják el őket. Párkapcsolatuk mindenféle jövő képet nélkülöz, nincsenek hosszú távú terveik, csak a tanulással és az önérvényesítéssel foglalkoznak. Ezeknek a fiataloknak az életébe nehezen fér bele a család és a gyerek, mert ahhoz felelősséget kellene vállalni.

Nem gondolom, hogy "menőség" kérdése lenne a korai gyerekvállalás. Nem is olyan régen még általános volt a 18-20 éves korban történő szülés. Nem mindenki akar egyáltalán felsőoktatásban tanulni és erre nem is igen van szüksége egy társadalomnak sem. Olyan emberek is kellenek, akik szakmunkások, vagy középkáder munkát csinálják, nem lehet mindenki diplomás. Lassan szakemberhiány van, mert

azt hiszik, hogy diploma kell az életbenmaradáshoz.

2014. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos itt Magyarországon nem ugy müködnek a dolgok,mint ahogya Tini mamikban láthatjuk....

Ez nem Amerika..

Szerintem ha valaki 18 évesen vagy elöbb szül az felelötlenség szerintem. Persze ha esetleg idösebb a párja, dolgozik és eltudja tartani normalisan a barátnöjét és aa babát,akkor szüljön a lány !

De, ha egyiknek sincs munkahelye és pénze akkor felelötlenség! Nem lehet mindig a szülökre témaszkodni!!

Egyik barátnöm 15 volt amikor szült.

Egy évvel késöbb kezdte a középiskolát és amég ö az iskolában volt a szülei vigyáztak a babára! Persze a pasi nem válalta az apaságot ö is még csak 16 volt. DNS tesztet hülyék voltak csináltatni és egyedülállò anyuka lett....

Amikor elkezdett jarni a gyerek az oviba mindig az nagyszülök hordták munka mellett, és egyszer beteg volt a barátnöm nem ment iskolába..

Elment a gyerekért az oviba délután. És az ovònéni elkezdett kiabálni a lányának : Gyere Kingus itt a növérkéd!!

Fellázadva mesélte nekem,hogy milyen hülyék az ovònök,hogy azt sem tudják,hogy ki ö a gyereknek.....

Ja és persze a szüleinél el a mai napig pedig lassan 24 eves,nem talál munkát a szülei tartják el a gyerekkel. Az apáròl azòta sem hallott semmit!

Part nem talál magának,aki meghallja,hogy ilyen fiatalon gyereke van nem hívják többet..

Az idösebb férfiak,akiknak megtetszik meg azt mondják,hogy saját gyereket akarnak nem made nevelni....

2014. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sajnos igazat kell értsek az utolsóval, valóban így van. Nem csak a babázós dolgot kell szem előtt tartani. A gyerek egy komoly felelősséggel jár, nem csak szórakoztatásra.
2014. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!