Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Durván vizsgált meg az orvos!...

Durván vizsgált meg az orvos! Okozhat gondot?

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok, az ügyeletes orvos vizsgálta meg a méhszájamat, hogy zárt e, de rettenetesen fájt. Nagyon "alapos" volt, én ilyet még nem éreztem. Később alig tudtam leülni, nagyon fájt, de nem véreztem, ma nem fáj már. Egy ilyen durva vizsgálat miatt kinyílhat a méhszáj?
2014. ápr. 23. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, nyilván extra ritka eset de barátnőmet ugy megvizsgálta az orvos ,hogy elkezdett vérezni, amire azt mondta,hogy ez nem baj,majd elmúlik, hazaküldte, otthon nem múlt a vérzés hívták a mentőket,de sajnos beindult a szülés,nem tudtál leállítani, ekkor volt 6 hónapos terhes.

Viszont ha nincs panaszod akkor nincs ok aggodalomra.

2014. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vérzek, de a vizsgálat maga rettenetesen fájt, utána még jobban fájt a méhem. Ez tegnap történt, azóta jól vagyok, de nagyon megvagyok ijedve.
2014. ápr. 23. 10:40
 3/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Hát igen, kinyílhat, de talán ebben a szakaszban még nem olyan veszélyes, mint később. Egy "durvább" méhszájvizsgálat akár szülést is indíthat a vége felé. De ha mára elmúlt a fájdalom, akkor biztosan nem lesz gond. Viszont, ha bármiféle furcsát érzékelsz, bővebb folyást, pláne barnázást, azonnal doki, mert lehet, hogy valami fertőzés van a méhszájadnál, és éppen a gyulladás miatt viselt meg a tegnapi vizsgálat.
2014. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem volt gyulladás, eleve görcsöltem, azért nézettem meg magam és ez az orvos nagyon durva volt végig. Sajnos erről is híres ez az orvos.......
2014. ápr. 23. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Azonnal szólni kellett volna, hogy ez nagyon fájdalmas! Ritkán mondok ilyet, de ha ebből bármi gondod van olyan pert akaszthatsz a nyakába, hogy többet nem fog rendelni.

A méhszáj ennyitől nem nyílik ki 17 hetesen, csak a terhesség végén lehet erre "rásegíteni" már, ha amúgy is nyílva vagy egy picit. Vérzést viszont okozhat, mélyen fekvő lepénynél leválást is.

2014. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pesti orvos volt egyébként? Én eddig egyszer találkoztam durva dokival 19 évesen, azóta sem, pedig voltam már párnál. Nem normális, amit csinált.
2014. ápr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A lepényem hátsó fali. Szóltam neki, elnézést kért és mondta, hogy alaposan meg kell ilyenkor nézni. Nem pesti orvos. Most honnan tudjam, ha baj van?
2014. ápr. 23. 11:35
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem véreztem.
2014. ápr. 23. 11:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vérzel, akkor nincs gond. Egyébként lehet, h méhszájsebed van/lesz, akkor szokott is ennyire fájni és görcsölni. Nekem múltkor csinált a kacsával egy kis sebet, szólt is, h ne ijedjek meg tőle.
2014. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!