Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha párom és az én családomban...

Ha párom és az én családomban is előfordultak ikrek, mennyi lehet az esély arra, hogy ikreket szüljek?

Figyelt kérdés
Nekem nagyszülőm, neki szülője hordott ki ikreket.

2014. máj. 4. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy az esély, de csak a női oldal számít, a férfi oldal nem erősíti ezt állítólag.
2014. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nálam apukám anyukája szült ikereket...akkor ez nem számít?


Akkor sem, ha két ikerpárt szült egymás után?

2014. máj. 4. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
A mi családunkban nem volt a párom nagypapája volt iker, mi nagyon meglepődtünk mikor kiderült h ikreink lesznek
2014. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ők ez első gyermekeid, vagy van mellettük "egyke" is? :)
2014. máj. 4. 22:04
 5/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok, ez esetben te vagy a női oldal, így értettem. Amúgy sok terhesség indul ikerterhességnek, szóval nem is mindenki tudja, hogy van hajlama rá.
2014. máj. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elsők
2014. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Állítólag nálam is volt esély arra,hogy ikertesóm legyen...a szülész mondta anno anyumnak, meg vérezgetett is, mielőtt az első UH megtörtént volna..persze mindez csak feltételezés. Csak érdekes dolgok ezek :)
2014. máj. 4. 22:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyszer kérdeztem erről nőgyógyászt is, sejtelmesen mosolyogva csak annyit mondott "hát igen, ebben az esetben elég nagy az esély"
2014. máj. 4. 22:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak anyáról lányára száll a KÉTPETÉJÜ okerterhesség lehetösége, vagyis így örökölhető genetikailag.

Szórványosan ( vagyis nem genetikailag meghatározottan, hanem véletlenszerüen) akárkinél elöfordulhat, akár két, akár egypetèjü ikerterhessèg.

Az apa nem örökít tovább sohasem.

Tehát nálatok csak annyi az ikerterhesség esélye mint bárki másnál, tehát nem nagyobb, mert Nálad az apukád nem örökítette tobább, és a párod sem tudja.

De ettöl még az lehet hogy anyukàdnak ikrei lettek volna és akkor Te örökölhetted az ikerterhessèglehetöségét!

2014. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem édesapám ikrek,páromnak a az anyukája testvérei és a nagyszülei mindkét oldalról. másodszorra vagyok terhes,egyikük sem ikrek.
2014. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!