Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában élek: Kezelnéd...

Angliában élek: Kezelnéd magad progi kenőccsel, ha előzőleg nem segített?

Figyelt kérdés

2 vetélés van a hátam mögött és most 4 hetes terhes vagyok. Első vetéléssel az a gyanúm, hogy progi hiány miatt vetéltem el. (Már született előzőleg egy egészséges terhességből egy lányom) 2. vetélésemkor elejétől kezdve kentem magam progi krémmel, sajnos nem tudtam konzultálni senkivel, hogy mennyit kenjek, de ahhoz is vizsgálatok kellettek volna és itt nem végeznek olyat.

Mit tegyek? Kenjem magam megint progi krémmel?

Nem tudok hazamenni, magánorvost ha meg is fizetnék, itt nem írnak fel gyógyszert, nem tudok táppénzre menni, dolgoznom kell végig.


2014. máj. 10. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Hat eleg nehez helyzetben vagy.... a legfontosabb a pihenes lenne de ha mar muszaj dolgoznod akkir probald meg kimelni magad.ha bejelented a munkahelyen h terhes vagy nem rughatnak ki es muszaj h "tamogassanak". En ezt tennem. Mit dolgozol amugy?

Honnan veszel progikremet amivel kened magad?

Ha neadjisten most is elvetelsz menj dokihoz, 3veteles utan mar komolyan vesznek es foglalkoznak veled. De kivanom h erre ne legyen szukseg. Vagy megprobalhatsz kerni egy Iidopontot a midwifehoz, es vele beszelni errol. Sok sikert!

2014. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kaptam ajánlatot egy vadidegen embertől. Fórumon dumálunk-terhes fórum. Ott is megjegyeztem a helyzetemet és mondta az egyik, hogy ő szivesen küldene ki, talán tud is szerezni, neki se kivizsgálás alapján írták fel.

Ha belemennék, akkor mind a kettőnknek úgy lenne biztonságosabb, ha először max 1 hónapra valót küldene. Még az is sok pénz. Kenőpénz a dokinak, postaköltség, maga a gyoszi, de nekem bármi pénzt megérne. Annyit meg bekockáztatok. Esetleg majd mondom neki ajálva küldje, így gyorsabb és lesz róla papírja. Így ha elveszik a csomag, nem tudom meggyanúsítani, hogy fel se adta, vagy valami. De bekockáztatnál?

2014. máj. 10. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Oszinten szolva en nem biznek meg benne. Mondani barmit lehet. Mi van ha elkuldod a penzt es utana eltunik vagy ami meg rosszabb h nem is azt kuldi amirol valojaban szo volt hanem valahogy "kicsereli" a tartalmat es mondjuk testapolot v vmi mast kuld amivel nemhogy nem hasznalsz semmit de meg lehet h artasz is.

Szerintem ha mindenkepp kenocsozni akarsz akkor bwszwlj vmi jo baratnoddel aki otthon el h intezze el o neked es kuldje ki o.

Ja meg meg a cimedet is kiadnad neki es mivan ha osszekottetesei vannak itt angliaban es utana mondjuk kirabolnak?

Lehet hogy tul nagy hulyeseg amiket irok de olyan sokmindent hallani a vilagban hogy en igy biztos nem biznek meg egy idegenben.

Az teljesen mas h kiirod a problemadat forumon es valaszolnak meg tanacsot adnak amit vagy megfogadsz vagy nem de ez sztem nagyon veszelyes is lehet.

2014. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, en is Angliaban elek. En azt hittem, ilyet lehet venni az UK-ban. Ha megsem, akkor en a helyedben magam rendelnek az interneten. Csatolok egy linket, amit most talaltam: [link]

Nem olvastam el vegig a leirast, ellenorizd le, arrol van -e szo.

A masik: tuti, hogy a GP nem tud segiteni? Vagy Sexual Health Clinic-nel is kerhetsz idopontot. A masik magan nogyogyasz lenne, ami nagyon draga ugyan, del legalabb segitene.

Harmadik: tuti a progihiany? Mik a tuneteid? Vervetelen mit mondtak?

2014. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem progeszteron krémet ajánlott, az nekem is van, hanem magát a progi gyógyszert.

A Gp leszarja a fejemet, nhs gp-t másikat nem tudok választani, de olyan fölös is lenne, leszarná a fejem. Most akarok majd váltani magándokira, de várólistás. Csak abban bízok, hogy hátha átvesz hamar, ha beleírom a levélbe, hogy jelenleg terhes vagyok, 2x vetéltem és hogyan vetéltem el, azonkívűl még van egy másik problémám, amire legyintett a gp. Hétfőn megyek felkeresni a family plannert, hátha tudnak segíteni.

A progi krémmel ma reggel elkezdtem kenni magam, de legutóbb nem úgy tűnik, hogy segített. Egyébként van egy-két jelem, ami arra utal, hogy egyelőre talán jó a progi szintem. Azt írja, ha van hányinger, émelygés, és még a székrekedés is a megemelkedett progiszintre utal. Hányingerem már 1 hete van, pedig ma vagyok 4+3 (már egy hete kimutattam a terhességet), azonkívűl teljesen lelassult az emésztésem, napokig semmi. Szóval ezek remélem tényleg arra utalnak.

Nem tudom mit tegyek, mert el vagyok keseredve már, egyszerűen olyan, mintha zsebredugodt kézzel várnám, hogy vajon szerencsém lesz e.

2014. máj. 11. 10:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy gyógyszert ajánlott fel, valahogy kimaradt, azt hittem, beleírtam.
2014. máj. 11. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Ertem. Sexual Health Clinic nincs a kornyeketeken? Ott meg erdemes probalkozni.

Esetleg bekamuzhatod (ha nem felsz ezzel elni) a GP-dnek, hogy barnazgatsz, attol felsz, mehen kivuli, vagy progihiany...szerinted akkor is legyintene?

Sajnallak nagyon. Es ha probalnal nagyon eroszakos lenni, vagy elsirnad magad elotte? Bocs..mas mar nem jut eszembe...

2014. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amikor a Mf-nek mondtam, hogy barnázom, meg a korházba mondtam, hogy barnázom, csak legyintettek rá. Még a sírást nem próbáltam, de azzal, hogy behazudok, attól meg azért félek, hogy bevonzom a bajt. Esetleg abban tudnék hazudni, amivel nem ártok és nem hazudok vele nagyon, hogy azt mondom, hogy nem tudom, hogy ebben a ciklusban vagy a múlt ciklusban fogant e, mert 5 nappal a nemvárt előtt erős pozi lett, s mikor digitális tesztet végeztem 4 hetesen, azt írta, hogy több, mint 5 hetes vagyok...és ez eddig nem is hazugság. Gyanakszom én az ikerterhességre emiatt.

De hozzá rakhatom, hogy az előző mensi nem volt túl erős-habár ez nem igaz, mert bazi erős volt. Így rá lehet mondani, hogy nem biztos a dátum, esetleg kiírnak egy dating scan-re. Még ha hozzácsapom, hogy extra tüneteim vannak, talán azt is furcsának találhatják, hogy ilyen korán erős tüneteim vannak...mondjuk ez nem nyom túl sokat.

2014. máj. 11. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Hat, nem tudom....A Sexual Health Clinic-re nem írtál semmit. Van a közeletekben?

A másik: ha nem konkrét magán nőgyógyászhoz mennél, hanem "meddőségi" klinikára, ott általában végeznek külön vizsgálatokat is. Lehet, gyorsabb, mint a várólistás nőgyógyász. Ez például a közelünkben van: [link]

Lehet, ahol te laksz, ott is van ilyen.

Vagy: Írd be a keresőbe, hogy private fertility blood test + a hely, ahol élsz. Ha megcsináltatod magánba a vértesztet (ami kimutathatná a progihiányt is), akkor azzal már visszamehetnél a GP-dhez.

2014. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát sajnos 300 fontom nincs egy ilyen tesztre, mert azt írja, hogy annyiba kerül. Meg ráadásul nincs is a közelbe, 1 órás útra van a legközelebbi.

Az a magán doki nem nőgyógyász. Itt csak family planning van. Majd őket kéredezem meg, hogy mit tehetek.

2014. máj. 11. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!