Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba neme: jobb petefészek =...

Baba neme: jobb petefészek = kisfiú, bal petefészek = kislány?

Figyelt kérdés

Olvastam egy teóriát, miszerint a bal petefészekből származó petesejtből gyakrabban születnek lányok, és a jobb oldaliból pedig fiúk.

Aki tudja terhessége során melyik oldalon ovulált, megosztaná milyen nemű babája született.



2014. jún. 6. 09:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nekem a jobb petefészkemből való a petesejt és kislányt várok valószínűleg..
2014. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

nekem bal oldalt erett a petesejt es kisfiut varok.

20hkm

2014. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Butaság.
2014. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Vilcsianyuja ***** válasza:
95%
Szerintem ez egy amolyan "brit tudósok felfedezték" féle hír, nehezen tudom elképzelni, hogy bármi alapja lehet. Mivel a gyerek nemét a hímivarsejtek döntik el, nehezen tudom elképzelni, hogy ők iránytűvel és térképpel a kezükben haladnak előre, majd az X kromoszómásal balra, Y-osok jobbra... Áhh, marhaság. Egyébként a fiú-lány páros ikrem egy petefészekből származik...
2014. jún. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem csak teljesen alap biológiai műveltségem van, szóval nem értek hozzá, de így első olvasatra ekkora butaságot rég olvastam (ne haragudj).


De kíváncsi lennék nagyon a magyarázatra, vagy arra, hogy hol olvastad. Nem emlékszel véletlenül?

2014. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy aki bizonyos nemű babára vágyik, annak figyelnie kéne melyik oldalon ovulál. Viszont talán lehet némi alapja. Elvileg a petesejt "töltése" ami befolyásolja milyen típusú spermát enged be.

A cikk szerint, pedig a jobb oldali petefészekből gyakrabban lesz terhesség. De azt nem írják miért gyakoribb a fiú terhesség a jobb oldali petesejt esetében.

[link]

2014. jún. 6. 10:40
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
A baba neme a férfi hímivarsejtjétől függ nem a nő petesejtjétől.
2014. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Egy másik kutatás szerint, pedig a placenta holléte is megmutatja, milyen nemű baba fog születni.

DR. Ramzi Khamis kutatásai alapján:

[link]


Elvileg 97%-os biztonsággal megállapítható a 6-8 hétben. Később azonban ahogy nő a méh és a placenta, úgy változik, hogy hol helyezkedik el.

Ha a bal oldalon van a placenta 'kezdemény' akkor 97%-ban lány, ha jobb oldalon 95%, hogy fiú baba születik.

Talán innen jöhetett még az ötlet, hogy a petefészeknek is köze van a dologhoz. Talán nagyobb arányban ágyazódik be a petesejt azon az oldalon, ahonnan kilökődött.

2014. jún. 6. 10:47
 9/29 anonim ***** válasza:
A placentám nem tudom, hol helyezkedett el eleinte, de a jobb petefészkemben történt a megtermékenyülés és kisfiam lett. De nem hinném, hogy ettől függ.
2014. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért ha még van aki tudja, hogy melyik oldalon ovulált, és milyen nemű a babája, kérem írjon.
2014. jún. 6. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!