Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba neme: jobb petefészek =...

Baba neme: jobb petefészek = kisfiú, bal petefészek = kislány?

Figyelt kérdés

Olvastam egy teóriát, miszerint a bal petefészekből származó petesejtből gyakrabban születnek lányok, és a jobb oldaliból pedig fiúk.

Aki tudja terhessége során melyik oldalon ovulált, megosztaná milyen nemű babája született.



2014. jún. 6. 09:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nekem bal oldal, és kislány volt.
2014. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én mindig jobb oldali petefészekből érzem az ovulációt, de a beágyazódás más volt az eddigi 3 terhességemnél. A 2 kisfiamnál jobb oldalon éreztem, most pedig bal oldalon nyilallt a beágyazódás körüli napokban (jobb oldali ovu után), és úgy néz ki tényleg kislányom lesz.
2014. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Nekem a jobb oldali petefészkemet 2007-ben eltávolították teljes egészében. A fiam 2 éves múlt....
2014. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
22-es vagyok. A Ramzi elmélet szerint nem a petefészek számít, hanem hogy utána a méh melyik oldalán tapad meg az embrió, melyik oldalon lesz a placenta.
2014. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Amit a 22-es ír, abban lehet valami. Mert én vagyok az aki írta, hogy jobb oldalon ovulált tutira és lány, de a bal oldalon ágyazódott be és ott is éreztem először a mocorgást. Anyukámnak 2 fia van és ugye én, lány. A fiúk jobb oldalon voltak és én bal. Ő emiatt már mondogatta hamarabb, hogy tuti lányom lesz. Igaza lett!
2014. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Ramzi elmélet szerint a placenta hollétéből lehet megállapítani, hogy lány vagy fiú. Csak az első cikk meg arról ír, hogy ezt az is befolyásolja, melyik oldalról származik a petesejt. De már arra is találtak korrelációt, hogy általánosságban melyik oldalon alszik a kismama. Mivel azoknál, akik a jobb oldalon alszanak, gyakoribb, hogy jobb oldalon van a placenta, és fordítva.


Viszont most találtam egy cikket, miszerint nincs számottevő különbség a nemek között, attól függően, hogy melyik oldalon fejlődik a placenta.(51% fiú- 57% lány):

[link]


Mondjuk kicsit furcsa is volt, hogy 2007-ben megjelent Ramzi kutatása, és mégsem hallani róla sehol, csak külföldi fórumokon, de más publikáció nincs róla azóta sem.

Mindenesetre örülök ha írtok még a tapasztalataitokról. Kinek melyik elmélet jött be?

2014. jún. 10. 13:10
 27/29 A kérdező kommentje:
Ráadásul, csak akkor lehetünk biztosak, hogy a placenta melyik oldalon van, ha azt a doki, vagy a szonográfus megerősíti. Mivel ők nem feltétlenül, középről nézik a babát a 6-7 hétben, hanem bármilyen szögből, amiből legjobban meg tudják mérni az embriót. Ráadásul, általában tükörképként látható az ultrahangfelvétel, tehát jobb oldal a bal oldalunknak számít, és fordítva. De egy gombnyomással akár meg is fordíthatja ezt is a doki. Tehát ha nem kérdez rá senki, akkor utána már csak találgatni lehet megint.
2014. jún. 10. 13:17
 28/29 anonim ***** válasza:
szia! nekem jobb oldali kisfiúm született :-)
2014. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Ez olyan cuki :D most kerestem rá a témára. Kisfiad vagy kislányod lett azóta, kérdező?
2020. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!