Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad vagy sem terhesség alatt?

Szabad vagy sem terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nektek is tele van már a hócipőtök a szabad és nem szabad dolgokkal a terhesség alatt? Egyszerűen lehetetlenség eligazodni ebben a dologban. Orvos, védőnő, terhesgondozós védőnő, 4 gyerekes anyuka...mindenki mást mond. Ha ne adj Isten még a neten ispróbálsz utánanézni, hogy mit ne csinálj rosszul, akkor még nagyobb lesz a káosz a fejedben. Megoldást csak a saját megérzéseid adhatnak?
2014. jún. 16. 12:48
1 2
 1/13 ivilicious ***** válasza:
100%
Igen. De többségben túlparáznak mindent itt a neten.
2014. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csináltam ebből gondot, a saját józan eszemre hallgattam és kész. Ettem mindent, 2-3 alkalommal megittam egy pohár bort is, éltem tovább az életem normálisan. Tökéletesen egészséges, gyönyörű, 3900 grammos fiam született.
2014. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy az egész terhességet túlparáztatják, sajnos ezzel sokszor pont a lényeg veszik el.
2014. jún. 16. 12:58
 4/13 ivilicious ***** válasza:
30%

jaja.

Én is néha becsapok 1-2 korty sört, valamiért meghalok érte. vagy bort, elvileg az jót is tesz.

Sőt, Velencében tengeri herkentyűket is ettem a karnevál idején, persze rántva,de na...meg rákot..sőt, mivel véletlen baba volt, és karácsonykor jött össze, és nem tudtam róla vagy 7-8 hetes koráig, cigiztem is (persze akkor sem durván, de cigiztem) ,a szilveszter beleesett,szóval ittam is...tökéletesen egészségesek vagyunk. ja,és nem szedek szemét terhességi vitaminokat sem, csak folsav, kalcium,magnézium.

2014. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A francokat, ez is egy túllihegett dolog. Egyél változatosan, lehetőleg főtt, sült, párolt dolgokat, és nyerset, pl. majonéz-tojás miatt, szusi-hal miatt. Kivétel a zöldség, gyümölcs. Nem beteg vagy, csak terhes!
2014. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Azt gondolom, hogy a legfontosabb dolgokban azért mindenki egyetért: alkohol, cigi, drogok, nyers hús, tojás, lágy sajt. A többi tök mindegy, de tényleg. De van, ami vitán felül állóan és nyilvánvalóan káros.
2014. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Igen, uncsi. Eleinte én is ráparáztam, aztán rájöttem, hogy baromság. De "nyugi", ha megszületik és szoptatsz, majd még több mindentől leszel eltiltva!! :))
2014. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
A terhes kismamának másképp kell élnie, mint amikor még nem volt terhes. Az egészséges babáért kell másképp élni. Cigit, piát, szigorúan elhagyni. Több zöldség, gyümölcs, főzelék, hal és leves. Kevés cukor. Kemény tornát most elhagyni, inkább a séta és a speciális terhestorna a megfelelő mozgás. Sokat aludni, éjszakába nyúló bulizást hanyagolni. Mindig a babára gondolni, hogy neki hogyan lenne jó, vigyen a megérzés ebben a dologban. Minden tanács jót akar, de neked kell a helyes utat kiválasztnai.
2014. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

hát kedves utolsó én már szoptatok, és valóban ha a védőnőre hallgattam volna akkor éhen maradtam volna :)

8 hetes a lányom, csak anyatejes, ettem már zöldborsót, bablevest füstölthússal, de még egyetlen egyszer nem fájult meg a hasa a picinek.

Kérdező, egyél ami jólesik és amennyit elbírsz.

2014. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Én kerültem a nyers tojást és húst...a többi dolgot pl olyan sajtok amiket elvileg nem lehetne hát azokat alapból nem is szeretem.Lényegébe ennyire érdekelt az egész...persze alkoholt stb én alap nem is szoktam inni vagy ha igen akkor 1-2 korty gyümis sör....ha neki álltam volna mindig azt nézegetni 100 helyről,hogy mit lehetne és mit nem akkor szerintem az életbe nem laktam volna jól.

Szülés után szintén csak ettől a 2 nyers dologtól tartózkodtam és minden mást ettem....pl az epertől semmi baja nem lett az első babámnak így simán tömtem magamba...a második pöttyös lett így akkor mellőztem stb stb szóval akkor is ettem mindent szépen és ha valami változást tapasztaltam rajtuk akkor szüneteltettem.

2014. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!