Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogadott orvos megszokta...

A fogadott orvos megszokta kérdezni, hogy milyen szülést szeretne a kismama? Hüvelyi vagy mindenképpen császár?

Figyelt kérdés

Én pl. császárral szeretnék. Volt két apró beavatkozás a végbélnyílásomnál. Nem szeretném ha ott lent megint gond lenne. Viszont orvosilag nem indokolt, tehát szülhetnék simán.

Másrészről akkor látom értelmét a szülés árának kifizetését, ha úgy szűlhetek, ahogy én szeretnék.


2014. jún. 18. 13:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Itt Nézetben, van olyan kórház ahol van lehetőség a császárral, ha aláirsz egy.nyilatkozatot. Nincs fogadott doki, nem is kell fizetni érte.
2014. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó vagyok. Németben akart lenni, nem nézetben.
2014. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Természetesen szabadon választhatsz orvost, az igényeidnek megfelelően. Bármi is legyen az, lesz rá jelentkező!


Az enyém Bp belváros, szüleszt mindkét módon, igazán nem kérni kell konkrétan, hanem mindig lehet találni eü indokot (pl. ki nem volt kengyelben gyerekkorában, vagy kinek nem rossz a szeme "valamennyire"), ha meg nagyon kicsattansz, akkor ott a pszichológiai (pszichiátriai? ezt nem tudom) szakvélemény arról, hogy félsz a rendes szüléstől.


Magánkórházban még altatást is lehet választani, és egyébként kétféle ár van, külön van a császié, ebből szerintem az következik, hogy ott is választható. Mint nyugaton igazából.


Nekem minden barátnőmnek olyan orvosa van, aki kérésre (pénzért és mert szeret téged, jó a viszonyotok) császároz. De lehet, hogy ez csak a fővárosi gyakorlat.


Az a jó mondjuk a magánban, hogy hagy téged dönteni, elmondja, miért kéne simán szülni, vagy miért kellene szoptatni, de ha nem akarod ezeket, akkor ad gyógyszert/műt.

2014. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
5%
Én is azt tartanám normálisnak, ha már fizetsz, akkr legyen úgy, ahogy te szeretnéd. Könnyen lehet amúgy ilyen orvost találni már, hál' isten.
2014. jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

hű, azért eléggé kiakadtam a válaszokon :(

Azzal értek egyet, aki azt mondja, olyan orvost keress, akinek szakmai szempontok fontosak, és nem a te óhajod.

Én sem bíznék olyanban, aki félredobja a szabályokat indokolatlanul. tényleg ennyire fontos, hogy minden úgy legyen, ahogy ti akarjátok???

2014. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
36%
Oké, Akkor ha a gyerekorvos azt mondja, a kicsi cukrobeteg, inzulinra van szüksége, akkor ott is előadjátok, hogy márpedig nem bököditek, gyógyszert akartok, és addig mentek, amíg egy idióta nem veszélyezteti a gyereketek életét? komolyan kérdezem.
2014. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nekem serules miatt volt mutve a huvelyem es a vegbelem meg gyerekkent. Emellet rettegtem is a huvelyi szulestol. Ezert kertem a dokimat, hogy legyen csaszar. O felmerte a terepet es azt mondta nincs oka a csaszarnak, fussunk neki termeszetes uton, ha gond van mehet a mutet. A dokimrol tudni kell, hogy o gond eseten mut, nem huzza-haasztja mint sok orvos a korhazunkban. Sajnos emiatt mar voltak tragediak, az unokatesom csecsemosnover, meselt egy-ket dolgot a megszallott termeszetes szulesparti orvosok bakloveseirol. En biztam a dokimban, vegul nem lett gond, de nagyon figyelt vegig. A mi varosunkban egyedul a foorvos vegez keresre csaszart, de 300 ezerert...
2014. jún. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Miért lettünk ilyen sokan lepontozva? Nem is értem!
2014. jún. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
41%

16-os, teljesen más, amiről beszélsz


Sehol, senki sem bizonyította, hogy a term. születés jobb lenne a babának. Van itt is sok anyuka, aki azt írja, bizonyított tény, pedig nem az, ez hülyeség.

Én abban hiszek, úgy érzem magam és a babámat jobban biztonságban, ha császárral szülök. Te meg úgy, ha természetesen. Biztosan van a császárnak is rossz oldala, de én személy szerint inkább azt vállalom be, de semmi esetre se szeretném, hogy vajúdás közben esetleg beszoruljon, beletekeredjen a zsinórba, fogózni, vákuumozni kelljen (igen, sok helyen még csinálják), oxigénhiányos állapot lépjen fel, és a többi. Akkor inkább a 'nagy hasi műtét' (ahogy szoktátok emmlegetni), ami nekem lehet, hogy esetleg rosszabb lesz (de ez is emberfüggő), de a babának szerintem biztonságosabb.

2014. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
A 19-es hozzászóló gondolataival teljesen egyet értek.
2014. jún. 19. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!