Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam ultrahangon.35+4...

Ma voltam ultrahangon.35+4 Hetes terhes vagyok. Nagyon meg rémitett az ultrahangos hölgy! Nem tudom most aggodjak?

Figyelt kérdés
35 Héten voltam a dokimnál, aki azt mondta, hogy kicsit kisebb a súlya de nem vészes! Én 152cm vagyok 55kg-al indultam a baba becsült súlya 2200g. Ma azt mondta a hölgy hogy a mérete alapján még csak 33+5 napnál járunk! A dokim csinált NSTott minden rendben volt! Most akkor mi van? Nagyon aggódom....

2014. jún. 18. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ne aggódj! Minden baba nem születhet 4 kg-mal. Én is alacsony vagyok 2750 grammal született a kislányom. Makk egészséges!
2014. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként azt látják, hogy a baba rendesen tud fejlődni, tehát minden rendben van, akkor nem kell aggódni. Ugyanis vannak az átlag, az átlagon felüli és az átlagon aluli súllyal született babák. És lehet hogy a te babád éppen az átlagos súly alatt fog születni, de teljesen egészségesen. Vagyis megszületik 9 hónapra, tehát időre, de nem 3 kg és 50 cm lesz, hanem "csak" 2,5 kg és 47 cm.

Vagy az is lehet, hogy a mért adatok nem pontosan, tehát lesz egy teljesen átlagos súlyú babád. Mivel ezek egyrészt csak becslések, amiket súlyra becsülnek, másrészt meg a méreteket sem lehet azért olyan nagyon pontosan lemérni.

És ha mondjuk te vagy a párod eleve kisebb súllyal születettet annak idején, akkor a genetika is számít.

Ha úgy látják, hogy azért kicsi a baba, mert nem tud rendesen fejlődni, azt meg észre lehet venni és megfigyelés alá tudnak helyezni.

Szóval én nem aggódnék.

Több ismerősöm, rokonom, barátnőm szült már, voltak köztük olyanok, akik bent feküdtek a kórházba, mondván, hogy a baba méretei 2 héttel kisebbek. Egyébként semmi bajuk nem lett a babáknak, teljesen egészségesen születtek, csak az átlagos súly és hossz alatt, de kint, az életben pedig szépen megnőttek és híztak.:)

Szóval ne aggódj!:)

Én a másik véglet voltam, ahol a 33 hetes uh után 2-3 héttel mindig nagyobbnak mérték a fiamat. Mondjuk közel 4 kg-al és 54 cm-el született.:)

2014. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Én 2400g születtem, párom 3000g volt. Köszönöm a gyors válaszokat!
2014. jún. 18. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én orvosom soha nem saccolta a súlyát, mert azt mondta, hogy ezek soha nem pontos adatok. A 4D UH azt mondta a szonográfus, hogy 4 kg fölötti lesz a babám. Rendesen bepánikoltam. :) Erre 3350 g-mal született, 40 hétre.

Szóval, ne aggódj!

2014. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 34hetes vagyok, ma voltam UHn 2060gramm és 32 hetesnek felel meg. Nálunk ez a lemaradás megvan 26.hét óta. Ahogy előttem is írták kisebb lesz ennyi, a doki is azt mondta h kb 2500-2700 körül lesz a végén. Persze nálunk lehet h hamarabb is jön a pici mert kevesebb a magzatvíz és 2100 a méhszáj. Tartom ameddig tudom. Te meg ne aggódj :)
2014. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megszültél, mekkora lett a baba? Minden oké volt?
2014. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Veronika végül a 41 héten 2410g 49cm császárral jött a világra! 10/10 apgar-al. Mára már 4kg, csak szoptatom. Szépen fejlődik!
2014. aug. 18. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!