Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogamzasgatlo abbahagyasa...

A fogamzasgatlo abbahagyasa utan mennyi ido mulva ajanlatos teherbe esni? Hany honapig kell szunetet tartani, hogy a bogyoktol kiuruljon a szervezetem?

Figyelt kérdés
Mar 5 eve szedem a tablettakat(Logest) szeretnenk babat csak azt nem tudom, hogy mennyi ido szunetet kel tartani.mar egy honapja abba hagytam, de meg vigyazunk es mar 5 napja kesik
2008. júl. 31. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Yadine szedése után,melyet 6 éve szedtem és szüneteltettem,lettem terhes.Az orvosok és a védőnő is megnyugtatott,hogy semmi gond nem lehet.Most a 9.hétben vagyok.

2008. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én januárban voltam dokinál, azt mondta elavult a bogyóm, ír másikat. Kaptam tőle egy próbacsomagot, egy havi adag volt benne. Azt mondta, hogy gyengébb gyógyszer, úgyhogy ha nem akarunk babát, akkor védekezzünk mellette az első hónapban.Akkor megkérdeztem tőle, hogy mi lesz ha mellette mégis teherbe esek, lehet a baja a kicsinek. Azt mondta, hogy ezekbe már annyira kevés hormon van, hogy nem árthat. Nem védekeztünk de nem lett baba. Aztán úgy döntöttünk, hogy szeretnénk a kicsit, úgyhogy nem is váltottam ki a felírt 3 havi adagot, és rögtön terhes lettem.

Most 23 hetesek vagyunk, eddig minden vizsgálat szerint rendben fejlődünk.

Szerintem nem lehet baj, ha nem hagysz ki hónapokat!

Sok boldogságot!

2008. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbálkozhattok már az első hónapban is a babával. Amúgy az orvosok azt javasolják, hogy a tabi abbahagyása után 3 hónapig várjunk. De semmi baja nem lesz a kicsinek, ha már akkor teherbe esel. Most valószínűleg azért késik, mert most hagytad abba a tabit és vissza kell állnia a szervezetednek arra, hogy nincs tabi.
2008. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Helló! Általában 3 hónapot szoktak javasolni és szerintem a biztonság kedvéért tartsd is be!
2008. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én harmonetet szedtem majd 2évvig. Abbahagyás után 2héttel lettem kismama!!!
2008. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én a helyedben kivárnám a három menszit biztos ami biztos,aztán ha baj van soha nem bocsájtod meg magadnak hogy nem vártál
2008. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia. 10 évig szedtem szünet nélkül a bogyót. doki decemberben javasolta a szüneteltetést, mert úgy látta nagyon elvékonyodott a méh falam. januárban nem lettem terhes, februárban nem volt itthon a párom és márciusban már meg is fogant a kis drága.most a 21.hétben vagyok
2008. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 11 éven keresztül szedtem a fogamzásgátlót szünet nélkül. Kb 4-5 évig Triregolt, utána Femodent. 3 hónapot kivártunk, ami alatt össze-vissza menstruáltam, aztán kapásból sikerült a baba. A dokim szerint elég a 3 hónap, azt is azért mondják, hogy beálljon a vérzés. Mert ugye az alapján számolják ki, mennyi idős terhes vagy. Nálam az utolsó menstruáció helyén mindenhol kérdőjel szerepel, a baba korát az uh adatai alapján számolta ki.
2008. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat
2008. aug. 1. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!