Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz: hogyan élte túl az,...

Abortusz: hogyan élte túl az, akit a férje kényszerített rá? S mi lett a kapcsolatukkal az műtét után?

Figyelt kérdés
2 lánygyermek után, véletlenül teherbe estem. Én örülök a picinek, megtartanám, de a férjem nem akarja. Napok óta csak sírok, próbáltam meggyőzni, de eddig hiába.Hogyan lehet ezt feldolgozni? Mi lesz ezek után a családommal?
2010. jan. 4. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha a férjed tudta, hogy nem védekeztek, akkor ő ugyanúgy felelős.

Ha ez áll fenn, akkor egy féreg.

Ha védekezés ellenére fogant, úgy, hogy tudtátok, hogy nem akartok babát, akkor nehéz kérdés-meg kellene beszélnetek az érveteket, ellenérveteket a baba mellett és ellen.

Ha te valóban nagyon akarod a babát és elveteted, akkor sosem fogod megbocsájtani a férjednek-szerintem.

Ha megtartod-akkor is rámehet a házasságotok.

2010. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
75%
1993ban nekem is volt egy terhességem ami abortusszal végződőtt,férjem nem akarta a babát.A babavállaláshoz pedig kettő ember kell.Nekem sem hagyott más választást de ennyi év után lehet így volt jó.Most a fiam már 18 éves,tavaly novemberben volt egy vetélésem,ezt a babát már ő is akarta volna és őrűlt is neki.Lehet a férjed pár év múlva máshogy fog vélekedni egy újabb babáról.
2010. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Eggyet éretk az első válazadóval.Sajnos 2 és fél éve én is uggyan ebbe a cipőbe jártam mint te.Már van egy fiunk és a párom nemakart mégegy gyereket,nagyon nehéz volt ezt nekem elfogadni de kezdtem beletörődni,és akkor ugy döntöttünk hogy megpóbálja a munkavállalást angliába és hogy csak 3 havonta jöhet haza.Én meg akkor azt mondtam minek szedjem a gyógyszert elég drága majd védekezünk gumival abba a pár napba.erze ez nem így lett és kiszálással védekeztünk,a második hazajövetelénél terhes maradtam.Ő kint én meg idehaza egyedül,gondolhatod .A telefonba azt mondta hogy ő nemakarja ezt a babát és aztán ugy lakult hogy hazkellet jönnie és nagyon gázos volt a kapcsolatunk.Aztán rászántam magam hogy elmegyek abortuszra,de amikor a kezembevolt a pair egyszeruen nemvtam képes megtenni és tudtam hogy valószínű egyedül maradok 2 gyerekkel,de nemérdekelt nemtudtam volna megölni.Aztán a sors közbeszólt,mert mire elfogatta a babát addigra spontán elvetéltem a 11. hétben.Tudttam hogy ez annak köszönhető hogy sokat idegeskedtem,sírtam,de nem veszekedtünk inkább az volt hogy nem is szóltunk egymáshoz.Hónapokig ugy nézett ki a dolog hogy válás lessz a vége,ráadásul a tesóméknál is meg a sogoroméknál is akkor született a második pici,na teljesen kivoltam.Mondtam neki hogy befejeztem a gyogyszer szedését 10 évig szedte.Vigyáztunk is de most 2 és fél év után egy nyaralási éjszakán valahogy mégis becsúszott.Elmondtam neki hogyha megint ugy viselkedik akkor szedem a cókmókomat és költözöm,mert ehez 2 ember kell ha jóltudom akkor ő is ott volt velem az ágyban és én nemmondtam neki hogy nerakjon fel gumit,ez az ő döntése volt.Ő megmondta hogy nemörül ennek a picinek de megpróbálja elfogadni és ugy veszem észre hogy talán megbékélt vele.Tudom hogy ezzel se tanácsot se megnyugtatást nemtudtam biztosítani,csak tudd nemvagy egyedül.
2010. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ne áltasd magad, a gyerek a te hasadban van, senki nem kényszeríthet ha nem akarod. Viszont te sem kényszeríthetsz mást embert arra hogy akarjon még egy gyereket. Joga van nem akarni és ettől nem gonosz. Ha véletlenül estél teherbe és nem gyógyszer mellett akkor ugyanúgy hibás vagy sőt jobban, mert könnyű azt mondani hogy a felelősség közös meg majd megbánja ha felelőtlen a mocsok, de a valóság az hogy a baba benned van. Neked kell elmenni az abortuszra, vagy kihordani, megszülni, etetni, gondozni, szóval gyakorlatilag tiéd a nagyobb felelősség és nem a másikra kell mutogatni, hogy "aszonta kiveszi időbe" hanem neked nem kell hagyni magad ha tudod hogy most nem akartok gyereket vagy épp nem jók a feltételek.

Úgyhogy ha te meg akarod tartani akkor tartsad ne azt mondd hogy més kényszerít rá. Csak el kell döntened hogy a férjed vagy a gyerek a fontosabb.

2010. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
"ert ehez 2 ember kell ha jóltudom akkor ő is ott volt velem az ágyban és én nemmondtam neki hogy nerakjon fel gumit,ez az ő döntése volt." Hát már megbocsáss, de ha tudod hogy nem örül a gyereknek, akkor minek hagyod magad meg...? :O Mi az hogy nem te akarta gumi nélkül...? Hát szerintem elég felelőtlen vagy, mert a babát nagyon nem érdekli hogy elvileg apuci volt a felelős... Ha valaki más hülyén viselkedik akkor nem széttenni kell a kezed hogy ő tehet róla szerintem ez annál komolyabb dolog! Magadnak kéne vigyázni magadra nem azt várni hogy hát majd ő felelősségteljesen csinálja... Te maradsz egyedül, meg a gyereked, meg neki nem lesz apja, meg te szenvedsz és senkit nem fog érdekelni, hogy apuka nem akart védekezni... Szerintem nem erőszakolt meg, hogy nem tehettél volna ellene semmit. Ha nem akar gumit húzni akkor azt kell neki mondani hogy nincs szex.
2010. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Igazából mindkettőnket felelősnek tartom, hisz mindketten ott voltunk s a védekezés a "kiszállás" lett volna. Évekig sikerült, most viszont késő lett. Legalábbis úgy tűnik. Nagyon szeretném ezt a picit, de a történtek ellenére is szeretem a férjem, s nem szeretnék egyedül vagy esetleg 3 gyerekkel egyedül maradni. Sajnos nehéz kimondani, hogy a férjem vagy a picit választom. Mindkettőt szeretném, bár lehet, hogy ez önző dolog. Mit tegyek? Hogy dolgozzam ezt fel? Ez a legnehezebb.

2010. jan. 4. 17:41
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
A férjed anyagi okok miatt nem akarja a picit?
2010. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
50%
13:22 vok,beszéljétek át nyugodtan az egészet ha már így alakult.Nem lesz kőnnyű főleg számodra, ha mégis a megszakitás melett dőntőtők de majd az idő begyógyitja a sebeket.Később még vállalhattok egy újabb babát de azt már tervezzétek és ne a "véletlenre"bízzátok....
2010. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
De sajnos a kiszállásos dologgal nem csak az a baj hogy egyszercsak nem száll ki időben véletlenül, hanem az hogy bármikor lehetsz terhes az előváladékban lévő spermától is. :S
2010. jan. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, bizonyos szinten az anyagiakra fogja a párom, hogy nem akarja a picit, mert már nem tud ennél több munkát vállalni. De nem is lenne rá szükség, jó és megbízható munkahelye van jó fizetéssel. Nekem azt mondja, hogy a már meglévő gyerekeinknek akar mindent megadni.

Így egyszerűen csak azt mondja, nem akarom ezt a gyereket.

2010. jan. 5. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!