Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom mit tegyek. Megtarts...

Nem tudom mit tegyek. Megtartsam vagy elvetessem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és teherbe estem.Most 8 hetes. Ebben a hónapban érettségiztem, tehát ha megszülném a babát csak a minimális juttatásokat kapnám meg. A barátom mellettem van, dolgozik, viszont nem keres annyit, hogy egyből elköltözzünk egy albérletbe a babával ( ugyanis most a szüleimnél élünk )

Számolgattunk..és még úgy ahogy ki tudnánk fizetni a számlákat, a baba cuccokat de ételre nem lenne. Szüleim pedig azt hangoztatják, hogy ők nem mondják nekem/nekünk, hogy vetessük el, mert ez a mi dolgunk. De rátesznek 1-2 lapáttal, hogy mi ebbe bele fogunk pusztulni, rámehet az egész kapcsolatunk a barátommal és, hogy ha megtartjuk akkor kereshetünk albérletet(Tehát ők nem szólnak bele, de ha megtartom akkor mehetünk is el..azért ez nagyon rosszul esett). Viszont a barátom családja, a barátaim annyira jól fogadták a hírt és ők támogatnak. Nem anyagilag..de támogatnak. Félek az abortusztól is. Vegyes érzelmeim vannak ezzel az egésszel kapcsolatban. Félek.



2014. jún. 30. 10:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell kovet vetni minden kerdezore, hogy miert nem vedekezett. Van aki konnyen teherbeesik es van akinek eveket kell ra varnia. En is fogamzasgatlo mellett estem teherbe, akkor en is felelotlen vagyok? Legyetek kicsit megertessel. Eleg nehez neki ugyis.
2014. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
24%

@11


Kivételes eset lehetett. Nem kell olyan naivnak sem lenni, hogy mindenkiről a legjobbat feltételezzük. Ha meg olyan problémája van a kérdezőnek, hogy csak megszakítással védekezhet allergia, vagy amiatt, hogy a gyógyszert nem bírja a szervezete, akkor legyen terve erre az eshetőségre is.


Én tényleg csak azt nem értem, hogy mi az, hogy a tinilányhoz odaköltözik egy srác boldogítani a családot. Nem házasok, nincs még gyerek, talán még csak nincsenek is olyan rég óta együtt, hát akkor hogy képzelik ezt? Hogyan juthatott ilyen eszükbe, és a szülők hogy bólinthattak rá?


Azért a kérdezőnek üzenem, hogy a kapcsolata a barátjával így is úgy is tönkremehet, sőt, valószínűleg nem is lesznek együtt örökké. Nekem meg sem fordult volna a fejemben ilyen fiatalon, egy tinédzserkori kapcsolatba gyereket vállalni, emiatt egyértelműen az abortuszra szavazok. Ebben ugyanis nem az érzelmek alapján kell dönteni, mint ahogy szex előtt sem, hogy összecuppanunk-e, vagy előbb veszünk egy doboz óvszert. Vagy talán úgy gondolja, könnyű az egyedülálló anyák élete?


Ráadásul eddig nem kaptunk semmi reakciót a lánytól. Szerintem ez kamu.

2014. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
47%
Akkor Dr. Boros Edina meg abortusz párti,és arra buzdítja az embereket???Nem volt a genetikus sem abortusz ellenes csak olyan valaki aki sok mindent tapasztalt már.Az,hogy lepontozzátok azt aki egy kis élet mellett van az a ti szegénységi bizonyítványotok.Akkor menjen az ember abortuszra,ha semmi más megoldás nincsen.Az az embrió egy kis ember akárhogy is dönt a tényező,de számomra elég szegényes intelligenciára vall mikor valaki meg akar mást győzni (vagy a saját lelkiismeretét helyrerakni) hogy az még nem gyerek,meg nem gyilkosság,meg teljesen normális dolog.Az nem normális ha valaki kikapartatja magából a gyerekét,és úgy tesz mintha csak egy mandulaműtétje lett volna...
2014. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Nezd. Egy gyerek iszonyu sokba kerul, es ejjel nappalos elfoglaltsag. Nem teheted a polcra hogy elmenj a barataiddal valahova stb. En 18 eves vagyok egy 6 hetes kislany anyukaja. Nagyon nehez, fokent mert messze vagyunk a szuloktol. Anyagi resz megvan, azzal nincs gond. Felre ne erts, o a mindenem, de most nagyon nehez egyedul vegigcsinalni. Csak is akkor tartsatok meg ha legalabb a parod szulei tamogatnak, es lelkileg kesznek erzed magad.
2014. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%
11 vagyok. Nem tudhatjatok, hogy milyen helyzetben van. Mi is most varjuk a babankat es eleg nehez, mivel most kezdtunk el iden epitkezni s meg sehol semmi. S a telen jon a baba. Mindketten dolgozunk de meg igyus nehez...sokszor jon ram a szorongas hogy hogyan fogjuk megoldani. Nem konnyu foleg ilyen fiatalon felelosseget vallalni egy kusgyerekert. En biztosan nem tartanam meg ennyi idosen nem a sajat hanem a gyerek erdekeben sem. Nyugodtan lepontozhattok de egy gyereknek nem valo gyerek. Es az hogy idaig jutottak az a lany szuleinek a hibaja is, hogy ilyen "koran hagytak felnoni" a lanyukat.
2014. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
80%

Egy olyan lánynak, akinek vegyes érzelmei vannak az abortusszal kapcsolatban, nem ez az útja. Ha kétségeid vannak, akkor ezek nyilván érzelmi-morális töltetűek, ezért felteszem, tudod, érzed, hogy egy új életről kell most döntened. Aki ráadásul a gyermeked.

Egy gyermek mindenképpen nagy változást hoz a szülei életébe az érkezésével. Egy időre el kell felejteni miatta a régi életünket, ám ahogy telnek a hetek, a hónapok, újra rendeződik minden.

A helyedben mindenképp vállalnám és szeretném őt, majd amilyen gyorsan csak lehetséges, úgy 1-1,5 éves korában, bölcsődébe adnám és a felszabaduló időmben dolgoznék, tanulnék. A babás otthon töltött időszakra anyósoméktól kérnék segítséget, amit ha kell, törlesztenék utána. Egy babával az elején még nincs sok kiadás: a gyes, az adókedvezmény, és a családi pótlék, ha ügyesek vagytok fedezi a többletszükségletet. Ezen felül kiegészítő támogatások is igényelhetőek a nehéz helyzetbe került szülői helyzetre hivatkozva.


Én szülőként el sem tudom képzelni, hogy a saját unokám elpusztításának az irányába nyomjam a gyerekemet, pláne, ha tudnám, hogy elvi aggályai vannak az abortusszal kapcsolatban.

Szerintem nagy levegő, aztán: hajrá!!!

2014. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
49%

Én megtartanám mindenféleképpen. A szülők is támogatnak, akkor? Nem csak a pénz számít, ebben főleg nem- milyen jó lesz fiatal anyukának lenni!

Szerintem megbirkóztok ezzel!

2014. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
Egyetértek a 17.válaszolóval. A falra mászom attól,amikor valaki tételesen kiszámolja,hogy egy gyerek ennyi és ennyi költséggel jár x éves koráig,meg ennyi meg annyi a babakelengye. Ha valakinek ez a fontos,akkor ne szüljön,és költse azt a pénzt műkörömre meg bulizásra. Nem mondom,hogy nem kerül pénzbe,de meg lehet oldani ésszerű határokon belül is,és jóérzésű embernek nem ez a fő szempont. ÉS attól még lehet valaki jó szülő,hogy 18 évesen lesz az,más pedig még 30 évesen se való annak. Az pedig megint undorító,hogy az abortuszt úgy ajánlgatják egyesek, mintha csak arról lenne szó,hogy vágassa rövidebbre a haját.
2014. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az abortuszellenes ligának szívből ajánlom John Irwing: Árvák hercege c. regényét, sokat segíthet a látókör szélesítésében.

Bár a magam részéről épp várandós vagyok és épp kétszer annyi idős, mint a kérdező, bárhogyan dönt, nem tudnám elítélni érte, hiszen ez az ő élete, neki kell szembenézni mindkét eshetőség következményeivel.

Sosem volt abortuszom, esélyt sem adtam rá soha, és ha úgy alakult volna sem valószínű, hogy vállalkozom rá, mégsem tudok pálcát törni senki felett, aki emellett dönt, hiszen a legalapvetőbb emberi jog a saját testünk fölött rendelkezni.

Az édesanyám épp annyi idős volt, mint a kérdező, amikor én születtem, és bár szerelemgyerek vagyok, föl sem merült az abortusz, mert tervezték az esküvőt és volt állásuk. Ezzel együtt anyám részéről nem kevés lemondással járt a gyermekvállalás a nagy büdös semmire, szerencséje, hogy egy igen kiterjedt és még annál is segítőbb család vette körül, és apámmal a mai napig jó a házasságuk. De ha ezek a körülmények nincsenek, valószínűleg elég boldogtalan életem lett volna, holott egyáltalán nem tartozom az anyagias emberek közé, mégis azt gondolom, a gyerek igenis anyagi felelősséggel jár! Aki ezt nem hajlandó tudomásul venni, az vagy nem ezen a világon él, vagy nagy ívben tojik a gyerek igényeire (és nem az okostelefonra meg a márkás ruhákra gondolok).

Kedves kérdező! Amiket ide leírtál nekünk, azt mind a szüleiddel kellene megbeszélni, mond el nekik, hogy te mit szeretnél, mit várnál tőlük, ők azok, akik ebben a kérdésben valódi segítséget nyújthatnak, mi viszont csak osztjuk itt az észt.

Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön meghozni a legjobb döntést!

2014. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
17%

"legalapvetőbb emberi jog a saját testünk fölött rendelkezni."


Nem!Aki abortuszra megy az nem a saját teste felett rendelkezik,hanem más élete felett,aki a testében van!

2014. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!