Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom mit tegyek. Megtarts...

Nem tudom mit tegyek. Megtartsam vagy elvetessem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és teherbe estem.Most 8 hetes. Ebben a hónapban érettségiztem, tehát ha megszülném a babát csak a minimális juttatásokat kapnám meg. A barátom mellettem van, dolgozik, viszont nem keres annyit, hogy egyből elköltözzünk egy albérletbe a babával ( ugyanis most a szüleimnél élünk )

Számolgattunk..és még úgy ahogy ki tudnánk fizetni a számlákat, a baba cuccokat de ételre nem lenne. Szüleim pedig azt hangoztatják, hogy ők nem mondják nekem/nekünk, hogy vetessük el, mert ez a mi dolgunk. De rátesznek 1-2 lapáttal, hogy mi ebbe bele fogunk pusztulni, rámehet az egész kapcsolatunk a barátommal és, hogy ha megtartjuk akkor kereshetünk albérletet(Tehát ők nem szólnak bele, de ha megtartom akkor mehetünk is el..azért ez nagyon rosszul esett). Viszont a barátom családja, a barátaim annyira jól fogadták a hírt és ők támogatnak. Nem anyagilag..de támogatnak. Félek az abortusztól is. Vegyes érzelmeim vannak ezzel az egésszel kapcsolatban. Félek.



2014. jún. 30. 10:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
mindenkinek szíve joga az abortusz.Nem vagyunk egyformák... Én is ilyen helyzetbe voltam évekkel ezelőtt.Nekem apukám nem igazán örült a hírnek de ahogy látta hogy nő a pocim, másképp látta a dolgot,még az orvoshoz is elvitt nem is egyszer.A terhességemet otthon töltöttem a szüleimnél.(és nagyon imádják az unokákat!!!el sem tudom mondani hogy....)Még abban is benne voltak hogy továbbra is ott lakjunk,ha megszületnek...De a párom ragaszkodott az ő szüleihez és így szülés után ott laktunk.(ma már saját házba vagyunk,.de érthető hogy megilyednek a szülők is ahogy te is.De úgy fogják szeretni és elfogadják ha tudsz dönteni és látják szívből megakarjátok tartani,és gondoskodni tudtok róla.
2014. júl. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Juhász Koós válasza:

Sajnálom,hogy ebbe a helyzetbe kerültél,én most éltem át az abortuszt 2 hete. Senki nem adhat neked tanácsot ebben,neked kell döntened! Mérlegelj! Fiatalok vagytok,nincs élettapasztalatod. Nem olyan egyszerű a gyereknevelés és nem tudhatod a kapcsolatotok is mennyire lesz tartós. Egy gyereknevelés pedig 2 emberes. Bárhogy döntesz nem lesz egyszerű az életed. Ha elveteted örök bűntudatod lesz és hiányozni fog a baba. Ha meg megtartod lehet örök nyomorúságban nevelitek fel. Persze az is benne van a pakliba,hogy minden rendben lesz és megfelelő családi háttérrel tudjátok nevelni. Mi van ha még se? Melyik anya boldog ha nélkülözni kell? Fiatal vagy még lehet másik,jobb hátérrel. Nem vagyok abortusz párti,sőt!!!! De vannak olyan helyzetek amiken a józan észnek kell nyernie.

Nekem 11 éves autista lányom van és nagyon akartuk a kistestvért. Egészséges gyerekre vágytam,de sajnos megtudtam 9 hetesen,hogy a párom megcsalt és így mérlegeltem. Egyszerre 2 gyereket egyedül képtelenség nevelni, (lányomat naponta 40 km-re hordom iskolába) és így is szűkösen élünk. Én az abortuszt tartottam a legjobb megoldásnak. A lányomat nem tudom intézetbe adni azért,hogy szülhessek egy másikat. Ő is a gyerekem még akkor is ha súlyosan fogyatékos. A pici lelkétől bocsánatot kértem és még fogok is.

Jól gondolt át mit lépsz, az egész életed függhet tőle!

2014. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

,,Ráadásul eddig nem kaptunk semmi reakciót a lánytól. Szerintem ez kamu. "


Elnézést, hogy nem a neten lógok egész álló nap. Attól, hogy még csak most válaszolok akkor már kamu az egész?? Valóban. Nincs is jobb időtöltésem csak ilyen dolgokat kitalálni.

A normális kommenteket pedig nagyon köszönöm! És ezt nem csak azoknak mondom akik amellett voksolnak, hogy megtartsam. Mérlegeltem a helyzetet és arra a döntésre jutottam, hogy nem tartom meg. Egyrészt azért, mert úgy gondolom, kell egy biztos anyagi háttér egy babának. Azt akarom, hogy meglegyen mindene, ne nélkülözzön. Ami jelen esetben nem jönne össze.. Másrészt pedig nem érzem még magam készen az anyaságra. Sajnálom az egészet.. Ja, és az egyik "kedves" kommentelőnek üzenném, hogy DE IGEN, védekeztünk, mégis összejött.

Köszönöm még egyszer!

Sziasztok!

2014. júl. 1. 22:32
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem lesz ettől jobb, de...

gyilkosok vagytok mind!


(aki támogatja, biztatja hogy megölje, aki érvel mellette, hogy megölje, aki belegondolt, és nem sajnálja, hogy megöli, aki megölte a sajátját, és a kérdező is. )

Neked könnyebb lesz egy szempontból, de attól még gyilkos vagy. "gratulálok".

2015. jún. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!