Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most komolyan, ez normális dolog?

Most komolyan, ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Lassan közeledve a terhességem vége felé, már igazán kezdem unni a folyamatos figyelgetést a súlyommal kapcsolatban. Eddig összesen 5-6 kilót híztam és a védőnő mégis leszid, hogy már nem hízhatok többet. Ez normális dolog? Másnak is ennyire idegesítő a védőnője?


31 hkm



2014. jún. 30. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Fura védőnőd van,miért sokallja az 5-6kg-t?? Ez szerintem egy elég minimális hízás csak. Én 9kg-t híztam összesen,de én meg pont már attól féltem,hogy kevés. Bár a védőnőm nem cseszegetett ilyesmivel.
2014. jún. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mennyi volt a kiinduló súlyod..Ha jelentős túlsúllyal lettél terhes,akkor lehet amiatt mondja, hogy ne hízz többet. Ha meg erről nincs szó: egyik füleden be, a másikon ki ;)
2014. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

tekintve, hogy a méhlepény majd 1 kg (ált 0,7) ugyanannyi körül van a magzatburok, plusz a baba súlya, ennek már önmagában ki kellene tennie 5 kg-t

a szervezet fokozottan vizet raktároz védelmi szempontból, ami egyénenként szintén plusz több kg kellene legyen

plusz zsírokat is halmoz fel, ami meg a szüléshez ad energiát, valamint szoptatáshoz is kell majd, mert az kalóriát fog égetni


szóval érdekes a védőnőd...épp, hogy sürgősen gyarapodnod kellene, hogy a szervezet el tudja látni a babavédelmet, legyen energia szüléshez, utána gyógyulásra, szoptatásra

2014. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ditta323 ***** válasza:
100%

Orvosod mit mond? Inkább beszéld meg az orvossal, mint védőnővel.

Ha bármi kérdésem van én az orvosnak teszem fel és nem a védőnőnek, mert az nagyon a "nagy könyvet" nézi.

Egy szó, mint száz, ha olyan a védőnőd akkor egyik füleden be a másikon ki, ne foglalkozz vele.

2014. jún. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy 7-8 kiló túlsúlyom volt terhesség előtt. Alapvetően nem voltam duci. Még most sem vizesedek, ha még az is hozzájön akkor leállít az étkezésről, vagy mi? :D
2014. jún. 30. 16:22
 6/8 Ditta323 ***** válasza:
71%

Akkor majd a só, delikát mentes illetve dietetikus ételekkel hozakodik elő...

Az a 7-8 kg az semmi, meg nem lehet a kg felszedését papír forma szerint meghatározni, ugyanis sok mindentől függ.

2014. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem ne foglalkozz vele. én 33 hetes vagyok majd 20kg plusszal. jó, rám fért egy 5kg, akkor mondhatnák azt hogy nőiesen formás vagyok :) de akkor is 15kg amiből x kiló a gyerek meg az egyéb dolgok....tehát fölösleges plusz súlynak kb 7-8kg-ot veszek. a védőn nő már említettem hogy figyeljek oda, de csak ennyi de ez is inkább az 5 hét alatti plusz 5-6kg miatt volt, nem is értem hogy szedhettem fel annyit. most meg 4 hét alatt kb 3kiló jött fel, próbálok nem enni kenyeret inkább zabot eszek reggelre, meg kenyérből is magos, meg rozs, meg barna...stb. de egy lenéző szava sem volt. tehát ne foglalkozz vele.
2014. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Már tényleg úgy gondoltam, hogy én vagyok a hülye. :) Akkor ezentúl egyik fülemen be a másikon ki.
2014. jún. 30. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!