Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GYED/GYES-ügy? Hogyan maradhat...

GYED/GYES-ügy? Hogyan maradhatnék otthon maximális ideig, (az most már csak 2 év, vagy még 3? ), ha a babám május után születik?

Figyelt kérdés
Munkaviszony sok éves,rendben.
2010. jan. 6. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akármikor születik a bébi 3 évig maradhatsz otthon. A különbség "csak" annyi, hogy ha május előtt születik a baba, akkor a 3. évben kapsz gyest, ha május után születik, akkor a 3. évben nem kapsz egy árva petákot sem. Ugyanis a munka törvénykönyvében nem módosították azt a részt, ahol a munkáltatónak kötelessége elengedni téged a gyermek ápolása céljából a gyermek három éves koráig fizetés nélküli szabadságra. Mind az aktuális, mind a 2010. ápr. 1-én életbelépő munka törvénykönyvében ez áll.

2010. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valóban így van ahogy az előttem válaszoló írta, attól még hogy betölti a 2. évét a babád maradhatsz otthon csak semmi pénzt nem kapsz sehonnan.
2010. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezt se tudtam. A Gyed akkor csak 1 évig jár, a Gyes meg még1 év? Már régen szültem, akkor fél év volt TGyás, 2 éves korig Gyed, 3 éves korig Gyes.
2010. jan. 6. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyed maximális ideje 2 év, mint eddig, nem csak 1. Viszont erősen függ attól, hogy előtte mennyit dolgoztál, mert csak addig maradhatsz otthon gyeden, amennyit dolgoztál előtte. Ha csak 1 év 3 hónap munkaviszonod volt, akkor annyit, a fennmaradó időben elmehetsz gyesre. Viszont mivel neked hosszabb ideig volt folyamatos munkaviszonyod, elmehetsz a maximális 2 év gyedre.
2010. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2010. jan. 6. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!