Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Március 27-re vagyok kiírva...

Március 27-re vagyok kiírva ha minden jól megy, és sajnos határozott idejű szerződéssel vagyok foglalkoztatva, ami május 5-tel jár. Ebben az esetben jár a GYED? Több mint egy éve vagyok foglalkoztatva, és kb. januártól maradnék otthon.

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jár, hiszen a biztosítás időtartama alatt fogsz szülni, ebben az esetben is ha májusban megszünik a munkaviszonyod, a gyed iránti kérelmedet majd a volt munkáltatódon keresztül kell intézned.
2008. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előszőr betegállományban leszel (gondolom), aztán a szülés napjától szülési szabadságon fél évig. Utána jár a GYED.

Én úgy tudom, GYED alatt nem lehet senkinek felmondani, de erről sok pontos infót a magyarorszag.hu-n olvashatsz.

2008. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felmondani nem lehet a "véglegesített" állást, de a határozott idejű szerződés lejár :) Ha van időd és türelmed, akkor menj be a lakóhelyed szerinti (állandó vagy tartózkodási cím) Állami Kincstárban, és ott mindent elmagyaráznak, úgyis ott kell minden támogatást elrendezni.
2008. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs, az előző :)-ért, :( akart lenni.
2008. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is napra pontosan akkora vagyok kiirva:)

2008. aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Munkatörvénykönyve szerint:

A határozott idejű munkaviszony, a határozott időtartam végén automatikusan megszűnik, amennyiben nem hosszabbítják meg a szerződést.

Nics védelem semmilyen szempontból sem.

Előbb nem szakítható meg, csak különösen indokolt esetben-kártérítés megfizetésével.

Tehát neked addig nem mondhatnak fel , GYED-re , TGYÁSra és egyéb járandóságokra jogosult vagy ..

annyi az egész, hogy máshová kell vidd majd a papírjaidat és a gyed letelte után nem lesz hova visszamenned, de ezel ugyanígy van az is akinek megszűnik a munkahelye..

A Gyed ideje alatt az alkalmazott fizetés náélküli szabadságon van, a Gyedet az államkincstár folyósítja, nincs köze hozzá, hogy a folyósításalatt létezik-e a munkaviszony vagy nem .Ezalapon kb holnaptól is otthonmaradhatsz..annak semmi köze hozzá, hogy mikortól mész táppénzre.

2008. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólónak: a GYED-et az egészségbiztosító folyósítja. Az államkincstár csak az alanyi jogon járó juttatásokat (gyes, csp, anyasági).
2008. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!