Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves 1 gyermekes anyuka...

17 éves 1 gyermekes anyuka vagyok, és terhes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 évesen szültem az első gyermekemet, nyilvánvalóan ő is véletlen baba volt, és a terhességem első 3 hónapjában még végig megvolt a havim, szóval mire észrevettem, hogy terhes vagyok, már késő volt elvetetni. Ezt csak azért írom le, mielőtt még bárki is megkérdezné, hogy miért nem vagyok felelősségteljes.:) Természetesen azóta nagyon nem bántam meg, hogy így alakult, de Édesapám nem él, Anyukám pedig Amerikában él a férjével, én pedig Magyarországon laktam eleinte a nagyszüleimnél, most pedig a párommal és a szüleivel. Nagy a házuk, a felső emelet egy kisebb lakásnak betudható konyha nélkül, de így is alig férünk el, és gondolom említenem sem kell hogy elég sok konfliktusba keveredünk a szülőkkel. Sok pénzzel segítettek, hogy Lilinek mindene meglegyen, ezért az anyósom feljogosulva érzi magát, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe. Most még számunkra is ismeretlen okokból (valószínűleg egy kiszakadt koton lehetett) újra terhes vagyok. A párom 19, én 17 éves vagyok, ő dolgozik, ahogy tud, Lilka miatt halasztott egy évet az egyetemen. De még egy gyerek az anyagi keretbe nagyon nem fér bele, viszont így, hogy tudom milyen anyának lenni, nem tudom hogy tudnám elvetetni, és kezdek kifutni az időből. Bárki, aki vetetett már el így gyereket, vagy volt hasonló helyzetben, mint én, tudna valami ötletet mondani? Tapasztalatokat, bármit. Utálkozó, milyenanyavagyte kommentektől kíméljetek légyszi.:)

2014. júl. 15. 18:56
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem csak akkor szüljünk gyereket mikor készen állunk rá, mind anyagilag mind érzelmileg. Ahogy írtad, már nem fér bele a keretbe. Én elvetetném a helyedben.
2014. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
75%

ilyen helyzetben bár beleszakadna a szívem de elvetetném.

ha csak egy kicsit jobb lenne akkor megtartanám

2014. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek az elsővel. Egyet már szültél a semmire, most még egyet akarsz, A párod is gyerek még, nem apának való. Vetesd el, mert a szülők sem fognak két gyereket helyetted felnevelni.
2014. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nehéz helyzet, nem is tudom, mit mondjak. Ez az egy is komoly felelősség és nagy teher a férjed vállán, és még saját lakásotok sincs, épphogy elfértek. Elférne még egy baba is, ha nagyon akarnátok, de érzem a kétkedést a soraidból. Sok a feszültség, sok a teher, én félnék attól, hogy még egy baba megtöri az amúgy is repedezett alapokat. Le kell ülni mindenkivel megbeszélni, hogy mit tehetnétek, beleértve a szülőket is most, mert ők is bele kell hogy adjanak, ha két gyereket akartok nevelni a házukban. Tetszik-nem tetszik, rájuk szorultok, és bár a gyereknevelésbe nem kéne beleszólnia, teljesen érthető, hogy elmosódottak a határok, hisz valamennyire a saját felelősségüknek érzik az életeteket. Nehéz helyzet, azonban ha a szülőkkel sikerül dűlőre jutni, és négyen felnőttek el tudtok tartani még egy babát valahogy, akkor megtartanám, ellenkező esetben elvetetném. De ezt a beszélgetést mielőbb meg kéne ejteni. Egyedül ti ketten magatokat sem tudjátok eltartani és Lilikéhez is segítség kell, tehát ha a nagyszülők több terhet nem bírnak el, akkor a helyzet adott, sajnos. Az élet kegyetlen.
2014. júl. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) egyébként egy nagyon fontos dolgot nem írtam le, hogy Anyám felajánlotta, hogy költözzek ki Lilikével hozzá meg a férjéhez az Usába. A középiskolát ott is be tudom fejezni, csak az a bajom, hogy Lili 6 hónapos, és Anyám azóta cseszett eljönni meglátogatni. Ott lenne keret még egy gyerekre, de ezt az ajánlatot a páromnak még meg sem említettem. Nem tudom ehhez ti mit szóltok...
2014. júl. 15. 19:12
 6/52 anonim ***** válasza:
14%
18 év alatt a 18. hétig lehet elvetetni a magzatot, szóval kicsit gyanúsnak érzem ezt a történetet..
2014. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen mindegy, hogy itt függtök másoktól, vagy az USA-ban. Ott sincs semmitek és itt sincs. A semmire meg nem lehet nagy családot vállalni. Ez a baba rosszkor jött és rossz helyre. Ez van. 6 hónap alatt kétszer véletlenül teherbeesni pedig többet igényel mint egy abortusz: ÖNKRITIKA és VÉDEKEZNI TANULÁS! A jövőre nézve!
2014. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
44%
Tehát te mindenben a kivétel vagy, azon ezrelékekhez tartozol, akik mensiznek terhesen és akiknél minden jel nélkül szakad ki a gumi, mi? Perszee... hadoválj! Igenis a te felelősséged Lilike elb .szott élete és a másik baba halála is. Ideje szembenézni vele! Kegyetlen az élet, de egyszer le fog esni a tantusz, legkésőbb, amikor végre felnősz! Tönkreteszed mások életét! A párodról nem is beszélve! Ha már neki nincs annyi esze, hogy védekezzen, legalább neked lehetett volna! Hol leszel 10 év múlva? Ki fog eltartani, ha anyóséknak betelik a pohár? És ha eljárást indítanak? A bíróság sem hagyja nálad a gyereket, ha még laknotok sincs hol! Gondolj bele abba, hogy nem lesz mindig minden ilyen habostorta, mert most azokat az embereket kritizálod, akik tetőt adtak a fejed fölé és eltartják a gyereked, téged, meg a pasid is. Elképesztő vagy, komolyan! "Tudod milyen anyának lenni"... ne röhögtess!
2014. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

6+9 hónap alatt, és ezzel én is tisztában vagyok.

Nyilván tudom, hogy el lehet vetetni, de nézz meg egy 9 hetes magzatról képet a google-ban. Rendes formája volt már Lilinek akkor, nekem meg már mutatkozott a hasam. Teljesen morbidnak éreztem volna elvetetni. De, mint mondtam, én most tanácsokra és tapasztalatra szorulok, nem kérdésekre, az bennem is van bőven elég.:)

2014. júl. 15. 19:23
 10/52 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan tudom milyen anyának lenni, van egy 4 hónapos kislányom...
2014. júl. 15. 19:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!