Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamik, milyen...

Cukros kismamik, milyen értékeknél fognak inzulinra? Meddig romlik a cukor?

Figyelt kérdés
24. héten állapították meg a cukrom,most kezdem a 29. hetet. Eddig 180 Ch diétára voltam fogva,most csökkentették 160-ra,mert reggeli után egy órával átlagosan 7,5-ös értékeim vannak. Szerintetek megúszom inzulin nélkül?

2014. júl. 27. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a 160-as diéta mellett is még 7,2 fölé megy, sajnos inzulinra fognak. Figyelj, hogy reggelire ne igyál tejet és tartsd be az utó vacsorát, ill. a többi időpontot. Ha este nem eszel, magas lesz a reggeli után mért cukrod.
2014. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány grammos volt a reggelid? Hánykor etted a vacsit és hánykor a reggelit? Általában elég csak máshogy elosztani a ch-t.

On: Nálunk 7,0 alatt kellett lennie, egy- két kilengéstől eltekintve. Tehát ennél magasabb értéknél volt inzulin.

2014. júl. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tartosan 7 folott van, akkor kell inzulin. Tizoraira igyad a tejet, ha most reggelire iszod, es felejtsd el a pekarut. Nekem csak igy sikerult 7 alatt tartanom a reggeli utani cukrot. Egyel tojast, virslit, felvagottat, sajtot, zoldsegeket. Ha szeretned holnap megnezem a kenyeret amit ettem. Nagyon keves ch-t tartalmaz. 100g-ban 6g ch van csak.
2014. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tejet nem iszok,reggel csak teljes kiörlésű kenyeret szoktam enni,de eddig mindegyik 7 fölé viszi. Reggelire már csak 15 Ch-t ehetek,de így is fölmegy ezektől.10-kor eszek utóvacsit,eddig jò volt a korpovit keksz,már az is fölviszi.

A diabetológusom most annyit mondott várjunk,hàtha beáll,csak 8 fölé ne engedjem.

Amióta vérvételnél teszteltük a cukormérőm és tudom,hogy 0,5-t még rá kell számolnom,kiderült,hogy amit eddig éppen csak jónak mértem,nem jó...:-(

Teljesen el vagyok keseredve,igyekszem mindent betrartani és mégis ilyen vacak.

2014. júl. 29. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utóvacsorát miért tízkor eszed? Nekem négy cukros terhességem volt, mindnél este kilenckor volt az utóvacsora. Figyelj, hogy minden étkezés meglegyen és legyen benne annyi ch amennyi elő van írva. A reggeli utáni cukor az előző napok helytelen étkezéseinek is lehet a következménye. Az utolsó gyermekemmel vérzéssel ebédfőzés közben, ebéd előtt kerültem kórházba. Az orvos másnapra kiírta a cukorprofilt. Persze már csak utóvacsorát kaptam. Másnap a reggeli utáni értékem föl is ment nyolc fölé. Aztán a következő napi már jó volt. Tehát érdemes odafigyelni a többi étkezésre is.
2014. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az étkezések mindig tartalmazzanak zöldséget, mert azok lassítják a ch felszívódást. Érdemes vajazni, paprikát, sonkát tenni a kenyérre vagy enni a keksz mellé. Illetve étkezés után sok vizetinni. Meg egyébként is, ilyen melegben legyen meg napi három liter. Ez is segít lenn tartani a cukrot. A víz ne legyen szénsavas.
2014. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!

Nekem 10-re írták ki az utóvacsit.Egyébként közben kiderült,hogy nekem nem jók a sima "teljes" kiőrlésű kenyerek,csak a Norbis rozsos veknit ehetem,az nem viszi föl.Durva,hogy csak azzal tudom 7 alatt tartani. Kíváncsi leszek mit szólnak most majd az értékeimhez,főleg,hogy a vérvétel òta tudom,hogy rá kell számolnom,így előtte jò néhányszor 7 fölött. Most egy hete jó,bár ma nem kellett volna már anyós főztjét ennem...

2014. aug. 4. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!