Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az amniocentézis...

Szerintetek az amniocentézis tévedhet?

Figyelt kérdés
Előfordulhat hogy negatív lesz az eredmény de mondjuk még is downos pl a baba?
2014. aug. 3. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj vele, hogy csak a három legdurvább rendellenességet szűri! Nekem volt aminom, jó lett az eredmény a gyermekem még is súlyosan értelmi fogyatékos!
2014. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván azt szűri, amit lehet vele szűrni. Értelmi fogyatékos rengeteg mindentől lehet egy gyerek.

Az amnio nem téved azt illetően, amire való (kromoszómarendellenességek diagnosztizálására).

2014. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
A 2-es válaszoló nagyon jól írta! Az amniocintézis "csak" a kromoszóma rendellenességet azaz (21-es triszómia, 18-as triszómia stb.) általában ezeket szokták vele szűrni! Sajnos értelmi fogyatékos gyermek attól születhet esetleg oxigén hiányos állapot miatt! :( 33 hkm
2014. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az amniocentezis a számbeli és morfológiai kromoszóma rendellenességeket szűri. Viszont ez nem csak 3 betegséget jelent.

Értrlmi fogyatékos lehet későbbi fejlődési rendellenessegtol, születési serulestol (akar oxigén hiány, egyeb sérülés).

2014. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem chorion biopsiam volt, 17fele kromoszomoma rendellenességet ,deformitast vizsgáltak . Kerdeztem a genetikustol ,h mennyire biztos az eredmenye , azt mondta teljesen ! Mikor a beavatkozast vegeztek rajtam neten egy csomot olvastam. Volt aki mondta , h az ismerosenek az ismerosenel tevedtek . Ebben nem hiszek. Persze genetikus hibazhat az eredmeny kiértékelésénel ,de nagyon ritka.!!!!!!

Tovabba sajnos a kromoszomabetegsegekhez szervi rendellenesség is társul elég gyakran, sajnos .így ez is segíthet a felismeresben .

1 esetet olvastam ,amikor egy holgy ikreknel vegeztetett amniot , mert az egyik babanak nagy volt a nyakiredoje . Persze mindket magzatbol vettek mintat . Az eredmeny az volt a,h 2 egeszseges fia lesz. Szuleteskor derült ki,h fia es lánya lett es sajnos a lanya edwards al született . 3hónapig élt.

Évekkel ezelőtti eset, itt a problema valoszinuleg az volt,h az egeszseges kisfiutol vettek mindket mintát.

2014. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Már létezik egy új módszer, ahol az anyai vérből kiderülhet, hogy fenn áll-e valamilyen kromoszómarendellenesség veszélye.

Sajnos nem éppen a legolcsóbb, de kockázatmentes.

Mi elvégeztettük, mert már időntúli lett volna az amniocentézis. Rá két napra mégis levették a magzatvizet,ami véres volt.


Először a vérvétel eredménye jött meg, ahol mind a 3 negatív lett. Rá egy héttel a magzatvízvétel pozitív, Edwards szindrómára.

Kinek higgyünk, magyar vagy német orvostudomány?!

Inkább a német..


27 hkm

2014. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En nem a nemzetisegben, hanem a tudományban hiszek. En is csináltattam prenatestet, de mivel az csak 3 SZÁMBELI rendellenességet szűr, es volt uh eltérés a 20.dik héten ezert nalam is kellett amnio. Az amnio az nemcsak számbeli, hanem FORMABELI rendellenességet néz, illetve pontosabb eredményt nyujt mindket szinten.
2014. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Teljesen igazad van. Az amnio a mozaikos rendellenességet is kimutatja, míg a prenatest nem. Viszont hogy lehet az, hogy ugyan azt vizsgálják, mégis más eredmény jött ki? Ugyanúgy a magzat dns-ét vizsgálja mind a kettő.
2014. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet keves volt a vérben keringő magzati dns.


Amugy a prenatestet nem fogadják el diagnosztikus értékű vizsgálatnak, csak szűrő tesztnek. Az ambio pedig diagnosztikus értékű.

2014. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

A dns-ek száma megfelelő volt, ez az eredményen fel van tüntetve.

Az amniocentézist is már csak nagyon ritka esetekben alkalmazzák, mert veszélyes a magzatra nézve.

2014. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!