Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel milyen terhes vitamint szedtek?

Figyelt kérdés
Jód miatt kérdezem, nemtudom,hogy szabad-e...endokrinológus se tudta megmondani...eddig Elevitet szedtem, de ma akartam venni, és a gyógysszertárban mondták, hogy márcsak az újfajtát lehet kapni, ami jódos ...:(
2014. aug. 10. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A jód elengedhetetlen a T4-hormonhoz (ez alakul át biológiailag aktív T3-má). Ha a T4-ből van kevés, akkor nagyon fontos a jódpótlás. Ha átalakítási gond van (tehát a T4-ből nem keletkezik elegendő T3 hormon), akkor érdemes szelénnel kiegészíteni a vitamintárat, a szelén ugyanis segíti az átalakítást. Emellett nagyon jó antioxidáns is, így ártani semmiképp sem ártasz vele. Én Femibiont szedek szelénnel kiegészítve.


Egyébként pl. a Letrox teljesen természetes T4 hormon, amit a te pajzsmirigyed is előállít, tehát érdemes az endodokitól T4 tablettát is kérned. Terhesség esetén fokozottan szükség van a hormonpótlásra, ha alulműködő vagy. Én is Letroxot szedek.

2014. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!! Én euthyroxot szedek. Úgy tudom a jód attól függ, hogy szabad-e, hogy az alulműködés autoimmun-e, ha igen akkor tilos, ha nem, akkor muszály. Nemtudod véletlen, hogy ezt miből lehet megállapítani? Csak pénteken megyek endokrinológushoz, addig jó lenne vmit szednem...:/
2014. aug. 10. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondod :) Autoimmun pm-betegség estén tilos a jód. Anti-TPO és anti-TG vizsgálatokkal ez könnyen kiszűrhető. Én magánlaborban csináltattam, mert amúgy elég hosszú az átfutása és ha már babát vársz, akkor minden nap, minden perc nagyon fontos.


Ha rákeresel az általam említett antitestekre neten, sok mindent olvashatsz róluk. Ez a kettő elég, esetleg egy pm ultrahang még beleférhet a biztonság kedvéért.


Neked mi alapján állapították meg az alulműködést? Csak a hormonszintek alapján? Milyen értékeid lettek?

2014. aug. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!