Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most voltam ultrahangon de...

Most voltam ultrahangon de olyan bunkó volt az orvos hogy az hihetetlen. Van olyan amit nem értek. Mi mit jelent?

Figyelt kérdés

Kb 2 perc alatt végzett a vizsgálattal az első terhességem és nagyon nem vagyok képben.

Szóval

Státusz:

intrauterin terhesség.

CRL: 22 mm FHR nem látható

Diagnózis: Grav s. 8


Ez azt jelentené hogy 22mm-es a petezsák? 8. Hétben vagyok? (de szerintem nem vagyok annyiba) utolsó menszeszem pont 8 hete volt. Onnantól számítanák? .Kérdeztem tőle hogy mikor kell visszamenni azt mondta hogy háziorvossal, védőnővel beszéljem meg.

Olyan anyagi helyzetben meg nem vagyok hogy most az orvost is fizessem hogy normálisan bánjanak velem. Főleg hogy jön a baba.


2014. aug. 18. 13:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elírtam a státuszt. FHR: látható. (az írtam hogy nem)
2014. aug. 18. 13:24
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Igen, azt jelenti, hogy 8 hetes vagy. Az utolsó menstruációtól számítják a terhességet, ez így rendben van. A 22 mm a baba mérete lesz szerintem, de szívhang nincs és ezért nem értem, hogy miért nem hívtak vissza, szívhang általában ilyenkor már szokott lenni. Persze előfordul, hogy később lesz, de ezt figyelni szokták.
2014. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

FHR nem látható: nincs szívműködés.


Eléggé gáz munkát végzett, mert ha már 8 hetes a terhesség és nincs szívhang, akkor missed ab áll fenn. Akkor meg miért kéne védőnőhöz menni, meg házi orvoshoz?


Amúgy utolsó menstruációtól számolják a terhességet, tehát ha 8 hete menstruáltál, akkor 8 hetes a terhesség.


Mindenképp keress fel másik orvost! Ez a lelet így nagyon nem oké.

2014. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
ha még orvosra sincs pénzed, hogy akarsz eltartani egy gyereket?? pfff...
2014. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor a szívhangos rész stornó. Szóval van szívhang, ez jó.
2014. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jó, most látom a korrigálást!


Tehát szívhang van, vagyis élő a terhesség. Akkor rendben van minden és tényleg a védőnő és a házi orvos a következő lépés.


Boldog babavárást!

2014. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Van pénzem de első gyermek és sok mindent kell vennem. Arra nincs pénzem hogy havonta kiadjak 6-7 ezeret.
2014. aug. 18. 13:28
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségek.
2014. aug. 18. 13:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, és nem a petezsák 22 mm-es, hanem a baba :) Viszont a 22 mm-es embrióméret már majdnem 9 hetesnek felel meg, tehát lehet, hogy egy kicsit nagyobbacska is a koránál, de persze ez nem baj.
2014. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom sima ultrahangon voltál, ahol nem a nőgyógyász ultrahangozott, hanem egy szonográfus.

Ő elmondja amit lát, leírja, nem orvos, kerdéseidre ezért nem is akar, nem is válaszolhat, nem is tud, euért küld tovább szakorvoshoz, s majd ő eldönti hogy mit hogyan tovàbb!

Ha 8 hete volt az utolsó mensesed, akkor tényleg 8 hetes a terhesség, mert az utolsó mensestől számolják a terhességet, viszont az hogy nincs FHR/szív hang, az nem jelent jót, mert lehet nem él a baba ezek szerint.

2014. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!