Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes kismama vagyok.12...

Ancsi1991 kérdése:

10 hetes kismama vagyok.12 napja székrekedésem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az összes házipraktikán tul vagyok...ezen kivül glicerin kúp laevolac szirup...és semmi. Ingerem sincs. Semmi vitamint nem szedek az orvosom tanácsára és szerinte ez természetes mert távozott hányással aminek kellett. De a kúp után van ingerem de 1-2 kis "kavics" jön csak. El vagyok keseredve nemakarok bajt.

2014. aug. 26. 09:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Én is a Magnosolv-t használtam, egy tasakkal esténként. Ne izgulj, azért nem úgy hat, hogy megiszod és rohanni kell.
2014. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) az orvosom azt mondta vegyek be dulcolaxot. Valaki hasznàlta?
2014. aug. 27. 13:33
 23/30 anonim ***** válasza:
Jajk, pedig végre eljutottunk vmi értelmes megoldáshoz és jött az orvos... Használhatod azt is, pontosan ugyanaz, mint a laevolac. Volt már a dokidnak terhességi székrekedése vajon?
2014. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Bocsánat az a duphalac! :)

Szal ezekkel a bogyókkal csak óvatosan, nehogy begörcsölj tőlük. Én nem próbáltam ezt, nem tudok segíteni.

2014. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
:D nem fogja fel ...azt mondta igyak sokat. Mondtam neki h doktor ur napi 4 litert iszom. Jolvan akkor egyen barackot. Minden reggel és este azzal inditok. Jolvan . van otthon hashajto? Mondom van dulcolax. Azt mondja akkor este vegye be. Kérdeztem hogy nem lesz baja a babának? Erre ö: ha eggyé válik az univerzummal és nem képzeli be akkor nem. Nha hogy merjem igy bevenni? A laevolactol én hányok:(
2014. aug. 27. 13:48
 26/30 fail99 válasza:
Figyelj Kedves! Már csak azért sincs értelme bevenni a hashajtót, mert ez nem egy egyszeri eset lesz. Nagyon jó eséllyel berendezkedhetsz egy 9 hónapos székrekedésre, márpedig 3 naponta bizonyosan nem szedhetsz hashajtót. Próbáld már ki a kedvemért ezt a magnosolv-ot. Be kell persze lőni a neked való adagot. Ha ezen a krízisen túl leszel, rendben is tudod tartani vele. Legalábbis így a negyedik várandóságomra erre a következtetésre jutottam. Minden megvolt nekem is az elmúlt 3 alkalommal a lekvártól, az aszalt szilván át a Laevolac-ig. Szal van időd próbálkozni. :)
2014. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Hát nekem a magnosolv se jött be, ami tényleg bejött az éhgyomorra langyos vagy meleg tej, esetleg pici cukorral :)
2014. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

én a 32. hétben vagyok, és vastablettát is kell szednem. képzelheted, hogy mióta szenvedek. Azelőtt a reggeli rutin része volt a wc, az volt a jóvilág :)

a magnézium sem segít, a barack+utána vízivás sem, a szilva sem. A szilvalekvár meleg cukros tejjel éhgyomorra egyszerbevált, aztán az sem. A tejes kávé még az elején segített, most a vastabletta miatt már az sem.

Egyedüli módszerem a várakozás. Aztán 5 naponta örülök, ha megtörténik a csoda.

Szóval készülj fel, hogy ha még vasat is kell szedned, hát... Nem egy sétagalopp, sajnos.

2014. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
lenmag + magnosolv. (ne együtt, hanem ahogy írtam korábban) Próbáld ki nyugodtan. Bajod nem lesz tőle, max nem használ.
2014. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.nem volt a patikába magnesolv megrendeltem szoval most marad a dulcolax. Aztán átállok a magnesolvra remélem használni fog.
2014. aug. 27. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!