Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy rendeztétek be a babszobát?

Hogy rendeztétek be a babszobát?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy én vagyok a furcsa vagy van még más is aki nem rak baldachint, aki nem rakja tele plüss állatkákkal a gyerekágyat, nem rak macis díszítő tapétát stb. Nálam fehér a bútor, színesek a kiegészítők, úgyhogy nem "steril a szoba. Nekem nem tetszik az agyonnyomott mintákkal, állatkákkal, színekkel teli gyerekszoba. A kevesebb néha több! Ki mit gondol?
2010. jan. 17. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szia!

Nálunk óriási szobák vannak, a gyerekszoba is hatalmas. A fal zöld, vettem pát disney matricát az van a falon a többi dekort mind én csináltam, mert nem akartam vagyonokat költeni erre. Nálunk is csak a hasznos dolgok vannak, semmi giccs, viszont tonna szám állnak a játékok, elfér a nyári medence felfújva, tele műanyag labdákkal, biciglik... de semmi baldachin, drága bútorok...

2010. jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi fiunk szobába egy 16 m2-es szoba. Nagyon szép élénk kék színűre festettük, parketta van lent, a plafon fehér és a fal tetején van egy vastagabb barikás díszítő csík. A falon dekorgumi állatkák vannak, azokat én készítettem. A baldachint mi sem tettük fel, de nem azért nem akartuk csak a párom azt hitte a rúdra, hogy nem kell és kidobta:D 2 szőnyege van, a nagyobb Dumbós a kisebb az ágya előtte van az teknősös. A függöny fehér és nyomott micimackó mintás, alul színes minta is van, de csak az egyik oldalon úgyhogy csak belülről látni. A bútor egyenlőre még csak ideiglenes, idén szeretnénk egy új szekrénysort venni neki. Én szerettem volna ha szép, vidám, színes lesz a gyerekszoba. Ez a szín nem annyira babás ezért később is jó lesz. Ha már nagyobb lesz és nem fognak neki tetszeni a dekorgumi figurák akkor azt le lehet szedni és a függönyt is ki tudjuk cserélni egy komolyabbra. Igazából nekünk viskóból kellett palotát építeni ha úgy vesszük, mert a házban ez a szoba volt a legrosszabb állapotban mikor idejöttünk, de mégis ez volt a legalkalmasabb gyerekszobának. Szerintem a legtöbbet hoztuk ki belőle és nagyon szép lett:)

2010. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy mindenki a saját stílusában a legtöbbet hozza ki a szobából és igyekszik a legszebbre csinálni a babának. Nekem ez már sok amit írtál de nem vagyunk egyformák és neked talán kevés lenne az én dekorációm. Azért szeretnék gratulálni, biztos, hogy örömmel és szeretettel csináltad mint ahogy az elötted válaszoló is!

Köszönöm a válaszokat!

Most már biztos, hogy én vagyok "más" :-))! De ez tetszik!

2010. jan. 17. 09:38
 4/14 anonim ***** válasza:
mogyorószínű fal, barna és fehér bútorok. semmi giccs, egy-két vidám falmatrica, de az is inkább csajos mint babás.... egy-két színes díszpárna, ami a függönnyel és a pelenkázó matracával harmonizál. a sok fehér-barna-mogyoró a lime zölddel és kis felületen vörös-narancs-pink színekkel van megbolondítva. alapvetően nem is nagyon babás szoba, de egy gyerek helyett nem kell megoldani a képi élményt... tévedés azt hinni, hogy tele kell rakni a gyerekszobát színekkel és figurákkal...
2010. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom!
2010. jan. 17. 09:51
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Mindenki a saját izlése szerint rendezi be a gyerekszobát.

De hadd ajánljam figyemedbe, hogy a gyerek körül legyenek színes dolgok! Nem kell túldíszíteni. De pl. Nálunk lesz falvédő, a hideg faltól óvjuk a gyereket nem a falat. :-) gyerek mintás anyagból. Azt nézegetheti az ágyából. Vagy a pelenkázónál lévő falra egy nagy Mesefigurás pósztert rakok. Ezek azért kellenek, mert felkeltik a gyerek érdeklődését, lekötik. És a szép színes dolgok inspirálják, segítik a fejlődését, az agy érését. Mint pedagógus mondom ezt. Ettől függetlenül lehet a szoba fehér, vagy bármilyen színű, csak a gyerek közelében legyenek szines dolgok, amik hatnak rá.

2010. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
én környezetpszichológiával és berendezéssel foglalkozom és ki nem fogadom el a véleményed. a gyerek köré természetesen kellene a színes dolgok és tényleg ezek kötik le, és fejlesztik az agyműködését, de pont hogy változatos legyen a környezete és segítse (ne elkényelmesítse és elnyomja) kell az "alapot" visszafogni. régi és téves felhogás, hogy a gyerekszobába felhőkön táncoló kismackós tapéta kell és az erős színek kifejezetten rosszul hatnak a gyermekekre... én nem akartam ezzel jönni, hogy ezzel foglalkozom..... bocs, kénytelen voltam. a mogyoró-fehér-barna kislány ízléses anyukája :)
2010. jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A falvédőm fehér, a falam fehér és nincs mesefigurás poszterem sem, de van 1 nagy kép színes geometriás mintával (90 cm x 50 cm).Vannak színes díszpárnák, színes ágynemű ami szintén nem mesefigurás. Több színes képkeret is van amiben az ismerős gyerekek és családtagok rajzoltak képeket! Egyedi és aranyos! De ha a gyerekem egy letisztult és ízléses szobában tölti az első hónapokat akkor is kiegyensúlyozott boldog gyerek lesz és nem lesz fejlődési rendellenessége. Szerintem ez a sok mesefigura nem a gyerek hanem az anya igénye. Mintás fal, mintás függöny,mintás baldachin,mintás rácsvédő...stb.
2010. jan. 17. 11:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezővel azonos ízlésem van. Tiszta fehér gyerekszoba színes kiegészítőkkel. Nálam fehér ágy, komódok, fehér fal és sok sok színes textil. Nincs sem hableány sem micimackó! Én gyerekkoromban nem voltam olyan szerencsés, hogy külön szobát kapjak, 2 testvéremmel és az anyámmal éltem 1 szobában és láss csodát egészséges felnőtt lett belőlem akinek az élete lett az enteriőr tervezés. Lakberenező lettem és az egyik kedvencem a gyerekszoba, mert én másképp csinálom mint az szokás és az évek + az elégedett szülők-gyerekek bizonyítják, hogy jól csinálom.
2010. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk halványsárga a fal.És aki meglátja a szobát azt mondja hogy ez igazi gyerekszoba és hogy ennyi játék az oviba nincs!!!Plafonról lelógó rózsaszín baldahin.

A szoba elég nagy így a hintától kezdve a sátorig minden áll, csúszda stb.

A falon hungarocelből állatok napocska felhők madarak stb.Narancssárga szekrénysor és ágyikó amit nem soká lecserélünk nagy ágyikóra. Szerintem nagyon színes és vidám.

Kistesó ha szintén kislány lesz ( úton van már) átfestjük a falat bíborlila és rózsaszín kombinációra.Igazi hercegnőszoba legyen.

Én nem vagyok híve a fehér szobának, nálunk egyedül a kamra fehér minden színes.

De ízlések és pofonok....De ez így jó!:-)

2010. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!