Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megvagyok ijedve! Az orvos s...

Megvagyok ijedve! Az orvos s a uh szerint minden rendben, s panaszom sincs de társaimmal nekem ellentétbe kicsi hasam. Félek, hogy a baba is pici lesz így. Vagy a pocak mérete a baba mérete a baba méretével nincs összefüggésbe? 26hkm

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kettő közt nincs semmi összefüggés. :-) Hatalmas pocakból is láttam már 2 kg-os babát születni és kis pocakból is 4 kg-osat. Egyébként nekem az orvosom azt mondta,h ne akarjunk nagy babát, a 3 kg körüli baba súlya tökéletes, megszülni is egyszerűbb,mint egy 4 kg-osat. :-) 35 hkm.
2014. szept. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy nagyon vékonyan vagyok mert csak 6kg híztam idáig s 49 kg kezdtem a terhességet.Rengeteget eszek mint mindig.köszönöm a válaszod.
2014. szept. 1. 07:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi összefüggés nincs! De ennek még fogsz örülni hogy a tiéd nem nőtt nagyra.Amikor az ember babát hord úgy várja mikof lesz nekem is szép nagy pocakom.Aztán meg amikor megszakad a nagy pocaktól a bőrünk de jó ltt volna ha nem nő ilyen nagyra.Örülj neki hogy ekkora.A baba attól még szépen nő.
2014. szept. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A lányomnál óriási pocakom volt. Mindenki azt hitte ikrek lesznek. Már a 28. Héttől megszakadtam. Fájt a derekam. A bőröm kinyúlt. 4520 gr lett a lányom.

Most ismét terhes vagyok kiváncsi vagyok mekkora lessz a hasam.

Most sincs semmi tünetem.

2014. szept. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem óriási pocakom volt, 3900grammos babám született, lányomnál kisebb hasam volt, ő 2700grammal született. De pl barátnőmnek kisebb hasa volt mint nekem és 4500grammos babája született!
2014. szept. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ne olvasgass és főleg ne higgy el minden hülyeséget!

Én összesen 6 kg-ot híztam, nem volt nagy hasam, mégis 3600g volt a gyerek, mikor megszületett!

2014. szept. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 47 kgvel kezdtem, most 32. hetes vagyok és összesen 5 kg jött rám, az is csak a pocakomra. A 22.-24. hétigt hordtam a rendes ruháimat, és fel sem tűnt, hogy terhes vagyok. Idegenek (postán, piacon, utcán) a 6. hónapban se vették rajtam észre. AZ utóbbi egy hónapban váltottam "jól beebédelt"-pocakról terhespocakra, de a rendelőben a kismamák folyton 18-20 hetesnek tippelnek.

Az UH-n a babám méretei tökéletesek, pont akkora amekkorának a korának megfelelően lennie kell, elég a magzatvizem is, minden rendben. Úgyhogy nyugodj meg te is. Én legalábbis örülök, hogy még nem kell segítséggel zoknit húznom :D

2014. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az UH-n minden rendben, nincs min izgulni. Nekem sem volt nagy hasam, nem is baj az, nem szakadsz meg a járásban. Nem repedt szét a bőröm, a fiam pedig kicsit 3kg felett született, ami szerintem teljesen jó.
2014. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tímea03 válasza:
Ha az orvos szerint minden oké, akkor nem félnék a helyedben! :) Amúgy nekem sincs hatalmas pocakom, most vagyunk a 30. hétben és eddig összesen 3 kilót híztam. :) Kislányom a hét eleji ultrahang szerint 1,5 kg. :) De ez is nézőpont kérdése ki hogy látja. Van aki azt mondta nekem a 28. héten "olyan kicsi a hasam hogy nem lesz ebből gyerek". Mások meg el voltak ámulva hogy "Úr Isten már ekkora,mi lesz később?" Ne aggódj inkább,feleslegesen stresszeled a bébit is és magadat is. :) Boldog babavárást a továbbiakban!!!
2014. szept. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!