Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 kérdés: Lehet valamit tenni...

2 kérdés: Lehet valamit tenni a rosszullétek ellen? Bővebben lentebb. Ha oldalt van a méhlepény lenn a csípőcsontomnál, az még nem akadályozza a természetes úton történő szülést?

Figyelt kérdés

Rosszullét: Nem az a hagyományos hányós/szédülős rosszullétre gondolok. Olyan gyengeség tör rám, kicsit talán szédülök, le kell ülnöm, alig kapok levegőt, érzem, hogy gyorsabban dobog a szívem...lehet a vérnyomásommal van baj? Szedek vastablettát. Ha nem eszem meg egy ütős reggelit reggel, akkor tuti rosszul vagyok. Mindig is ilyen voltam, kellett a reggeli, de valahogy kibírtam, ha épp nem reggeliztem. Terhesség alatt viszont ez durvábban kiütközik. Egy jó ütős szendvicset kell ennem, mert ha ilyen fincem-fáncom édességet eszek, olyan, mintha nem ettem volna.-Rosszullét szempontjából.

Tegnap voltam 4D-s ultrahangon és ott mondta a szonográfus, hogy lenn van a kis buksija a csípőcsontomnál jobb oldalt és belefúrta a kis arcát a méhlepénybe. Ez egy nem diagnosztikai uh volt. Így nem néztek semmit, csak az arcát. Angliában élek itt csak két uh van alapjáraton és nem figyelik a méhlepény helyzetét meg a méhszájat meg ilyeneket, mint magyarba. Meg se mondják, hogy hol van a méhlepény. Csak annyit mondanak, hogy él a baba:D Meg nagyon egy-két mérés van csak. Nem kaptam semmilyen papírt a tegnapi uh-ról, csak képeket a babáról meg filmet.

Holnap leszek 29 hetes. Fizikai munkát végzek sajnos-még 6 hetet dolgok...már ha túlélem, mert munka közben szinte minden nap előjön egy kis rosszullét. 2. baba, elsővel nem volt ilyen, de akkor ülő munkát végeztem. Most csak 5 órát dolgozom, de előtte-utána a hazaút fél óra gyalog. Teljesen kifáraszt minden nap.

Nem híztam most sokat, eddig 6-7 kiló jött fel. Habár eleve volt rajtam felesleg sajnos. Kábé 8-9 kiló. A nagyobb 4 éves, de nem emelgetem. Vele többet híztam és mégsem éreztem ilyen rosszul magam.

31 vagyok, elsővel 27 voltam. Tehát még nagyon öreg se vagyok. Szedek terhesvitamint is. Valami tippje van valakinek, hogy mit lehetne tenni rosszullétek ellen? Vagy ez ilyen túl kell élni dolog?:D Azonkívűl megpróbálok pihenni, itthon nem pattogni...hát nem is tudnék:D

Attól, hogy a méhlepényem lenn van, attól még nem akadályozza a szülést, ugye? Elsővel fogalmam sincs, hol volt a méhlepényem.


2014. okt. 6. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességemnél megvolt nekem is ez a fajta rosszullét. Elsőnél hirtelen szívdobogások (volt, hogy 160 volt percekig a pulzusom), és ilyenkor sóhajtoznom kellett, olyan érzés volt, mitha egy elefánt ülne a mellkasomon.

Most, a másodikkal, a légszomj jött korábban, de ezt általában a vashiány okozza. 3. hete szedek 2x1 vastablettát, pár napja mondhatom, hogy jobb. Nem múlt el, de legalább már meg tudom telíteni a tüdőmet levegővel, ha mélyeket sóhajtok. És mostanában kezdődik a furi szívdobogás is, olyan érzés, mint amikor megijesztenek.

De most legalább már nem félek, mert tudom, hogy a terhességgel jár és túl kell élni. :) Az első szülés után kb 2 hét alatt múlt el minden ilyen fajta panaszom. Most is kibírom addig, hisz muszáj lesz.

32 hkm

2014. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugtatott a válaszod, hogy a vashiány okozza. Kicsit gyérül szedtem az utóbbi egy hétben, talán azért. Biztos akkor, hogy a vashiány?

Hát már nem sok van hátra, csaktán kibírjuk:D

2014. okt. 6. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, először én is szkeptikus voltam, azzal kapcsolatban, hogy a vashiány okozza. :) Pedig olvastam is és a védőnőm is mondta. De amióta szedem sokkal jobb, úgyhogy már elhiszem, hogy ez okozza.

Meg az első terhességem alatt is volt az a szívveréses panaszom, az is csak a terhességgel együtt járó dolog volt. Szülés után minden visszaállt a rendes kerékvágásba. Szerintem ne aggódj, de a vasat szedd rendszeresen és jobb lesz!

1-es voltam

2014. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, most már nagyon odafigyelek
2014. okt. 6. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!