Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második trimeszterben mikor...

Második trimeszterben mikor kell terheléses vérvételre menni?

Figyelt kérdés
Hanyadik hetet kell hogy betöltsem? Van erre pontos szabály? A védőnőm csak beutalót adott, de felvilágosítást nem.
2014. okt. 7. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a 24. hetet kell betölteni. Én legalábbis akkor mentem orvosi beutaló alapján.
2014. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 25 hetesen mentem.

2014. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, a 24. héttől nagyobb az esélye a terhességi cukor kialakulásának, ez a baba fejlődésével van összefüggésben. Ezért 24. hét előtt nem érdemes menni.
2014. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van. A betöltött 24. hét után kell menni.
2014. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

24-28. terhességi hét között,én így tudom.

Ha jól emlékszem anno a kisfiammal 24 hetesen voltam,és 26 hetesen ismételni kellett.


17+4 hkm

2014. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel 35 felett voltam és az éhgyomrim 5,7 volt, ezért az orvos elküldött a 16. héten. BP.i Szent Margit Kórház. Ott a protokoll szerint 26 hetesen végzik a terheléses glükóz tolerancia vizsgálatot. A 16. héten még jó volt az eredményem, a 26. héten már nem, így terhességi cukros lettem. Most , a második terhességnél emiatt már nem csinálhatnak terheléses tesztet, mert a rendelet szerint idén augusztustól automatikusan terhességi cukrosnak számít az, aki egyszer volt már. Ez viszont országos.
2014. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os vagyok ismét. A terhességi cukor amiatt alakul ki, mert a méhlepény az inzulinnal ellentétes hormonokat termel, és valaki erre "érzékenyen" reagál.A legrosszabb hetek a 29-33-ig, majd a szervezet kezd hozzá is szokni.
2014. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!