Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetesen részleges placenta...

28 hetesen részleges placenta leválás, haematoma?

Figyelt kérdés
Sziasztok 28 hkm vagyok. Csütörtökön minimális rèszen levált a méhlepény, mert annak széle hozzá ért a méhszájhoz. A kerdésem az lenne, hogy van e még esély, hogy fentebb kússzon és ez kb mennyi idő? Meddig lehet kihuzni a terhességet?
2014. okt. 14. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak az orvos tudja megmondani. Nekem 24 hetesen volt emiatt bevérzésem, két hét kórház, infúzió, majd hazaengedtek 26 hetesen, mert a placenta már nem érte el a méhszájat.

Hétről hétre fokozatosan nő a méh, tágul a méhfal, a rossz helyen tapadó placenta eltávolodhat a méhfaltól, de hogy meddig és mennyire ezt inkább az orvosod mondja meg. Esély van rá. Addig is pihenés, magnézium, ne idegeskedj!

2014. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem ez 26 hetesen volt. 1 hét kórház után hazakönyörögtem magam. Sokat pihentem, szedtem magnerotot és spiropentet. Nálam nem ment feljebb a placenta, de így is kihúztuk a 33. hétig, akkor vált le akkora része, hogy muszáj volt kivenni a kislányomat.
2014. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem nagyon megy feljebb. :(

Sok pihenés, fekvés, de nagyon valószínű a koraszülés sajnos, bár ezt nem lehet megjósolni, lehet szerencséd. Most csak arra figyelj, hogy pihenj, minden hét kincs. De nem vagy kórházban, vagy tényleg annyira nagyon minimális a kockázat, hogy hazaengedtek? A dokidat kérdezd meg, biztos el fog mindent mondani.

2014. okt. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Holnap lesz egy hete, hogy fogsagban tartanak. :-)

Pénteken csinaltak uh-t azóta semmi nem volt és nem mondanak semmit.

Jó lenne otthon de itt ha bármi van kéznél vagyok.

2014. okt. 14. 16:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, a lényeg a biztonság. :)

A barátnőmnek is ez volt, neki csak 2 hetet maradt a baba odabent. Fel a fejjel, ha most minden oké, jók az esélyek.

2014. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kórházban biztonságban vagy, ha szülésig kell bennmaradni, azt is ki lehet bírni, ha bármi van ott kéznél vannak az orvosok. Így igaz, minden hét ajándék, így fogd fel, pihenj és készülj a babavárásra hasznosan, olvasgass germeknevelésről könyveket, cikkeket, szoptatásról, csecsemőgondozásról stb.
2014. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kis alma válasza:
nekem 18 hetesen vettek eszre,hogy placenta priviam van,ami okozhat verzest,aztan magatol a novekedes soran felhuzodott
2014. okt. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2014. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
10en megcsászároztak, mert leszakadt a placenta. Előre bukott... 32 hétre született a kisfiam. szerencsére mindketten jól vagyunk és élünk. :)
2014. nov. 18. 23:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor jó egészséget mindkettőtöknek!!!
2014. nov. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!