Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell bejelenteni a...

Mikor kell bejelenteni a munkáltatónál, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Minél hamarabb? Vagy amikor látszani kezd?

Csütörtökön töltöm a hetedik hetet és szerintem nem sokáig tudom már takargatni...

Veszélytelen, relatíve stresszmentes, irodai melóról van szó, ha ez számít valamit. Előre is köszi a segítséget!


2014. okt. 21. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szinte azonnal, ahogy kiderül. Mert az új törvény szerint csak akkor vagy védett, ha a munkáltatód tud róla. Régem még az volt, hogy ha el akartak küldeni, és akkor bejelentetted a terhességet, nem küldhettel el. ( A volt főnöknőm járt így.) Most viszont már elküdlhetnek, ha a munkáltatód nem tud a terhességről, nézz utána!
2014. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell/kötelező bejelenteni.

Nyilván egy idő után nem árt elmondani, jobb, ha tőled tudják meg és nem mástól.

Egyébként én 12. hétig senkinek nem mondanék semmit. Addig még bármi történhet egyébként is. Szóval én utána kezelném eleve úgy a dolgot, hogy most már biztos. Ezért addig nem szólnék róla, se munkahelyen, se máshol, csak a legeslegközelebbi családtagoknak.

2014. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
ha van kiskönyved, csak akkor, és minél később, 12. hét után.
2014. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első pont fordítva, az új Mtv szerint már nem kell bejelenteni, maga a tény, hogy terhes védetté teszi, és ha amikor el akarja küldeni akkor mondja, hogy terhes akkor sem rúghatja ki. Előtte volt úgy, hogy csak ha bejelenti akkor védett.

Én egyébként megvártam a 12. hetet mindkét terhességnél (és mindkettőnél írásban közöltem, mert ugye soha nem lehet tudni).

2014. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
amikor akarod, védett vagy végig
2014. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mennek a zöldek!
2014. okt. 21. 22:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban úgy van, hogy már maga a terhesség ténye is védetté tesz, akkor is ha nem jelentetted be a munkahelyen. Én is azt javaslom, várj a 12. hétig, utána jelentsd be.
2014. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!