Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30-35 hetes kismamak hogy...

30-35 hetes kismamak hogy vagytok? Hogy birjatok a pocakot, mennyit hiztatok?

Figyelt kérdés
31 hetes vagyok eddig 8 kg-nal tartok amit egy kicsit sokallok. A pocakom nem tul eddig meg eleg jol mozgok s nem is faradok. Azt mondjak, hogy az utolso szimeszter a legnehezebb, eddig meg nem nagyon erzem.:) Mekkora a babatok? Mi csak most allunk neki vasarolgatni, eddig meg nem vettunk semmit. Ti hogy alltok a bevasarlassal?

2014. okt. 26. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem eddig sikerült 4kgt magamra szedni de jóformán az csak a baba meg a többi velejáró. Epekövet diagnosztizáltak és diétázom,meg amúgy is 70kgval kezdtem a terhességet a 165cm magasságomhoz,szóval nem is bánom,hogy nem jött eddig több a java hátra van :)

Eddig én is ugyan úgy tudok "ugrálni",harmadikon lakunk lépcsőzgetek :)

31hetesen mérték a kislányomat 1663gr-ra becsülte a doki. Mi már a 21.hét óta vásárolgatunk neki,akkora mondták, biztosan,hogy kislány. Jövőhónapban veszem meg neki az utolsó dolgokat,meg magamnak a kórházba. Nov.végén elkezdek mosni vasalni,és december elejére összerakom a kórházi csomagot. Dec 24-re vagyok kiírva :)

32hkm

2014. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én viszonylag egyedi eset vagyok, már a 6. héttől (valószínűleg igazából a terhesség előttől) cukorbeteg vagyok, inzulinon és 160gr ch-on élek, 40 kg felesleggel indultam, eddig 10kg lement rólam.


Eddig csak egy babakocsit vettünk, mondjuk ez fiús és elvileg kislányunk lesz. Kapunk is dolgokat.

2014. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én eddig 8 kg-ot híztam és a 31. héten tartok. Sztem ez teljesen ok. Pocakom az nem igazán van, nagyon nem is szokták észrevenni, hogy terhes vagyok. De a fiamnál ue. volt.

Sajnos épp a héten ítéltek folyamatos fekvésre, mert c1000 lett a méhnyakam.

Nagyjából mindenünk van, még a fiamról. Még ilyen apróságok hiányoznak mint pl.: pelus, p. krém, melltartóbetét.

2014. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 31 hetes vagyok és szintén +8 kg ot híztam eddig. Nekem már vannak problémák pl a hajolgatás már csak nyögve megy, állandóan ég a gyomrom, sokat vagyok ismét fáradékony, kinyílt a külső mèhszáj ezért pihenésre vagyok ítélve. Van egy 5 éves eleven fiam úgyhogy a pihenés nem akkor történik amikor nekem jól esne!

Elég sok minden megmaradt a fiamról nagyon nem kell venni sok mindent.

2014. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én 33 hetes vagyok, 8 kg-nál tartok, ha beleszámoljuk, hogy a terhesség elején fogytam ötöt, akkor 13. Nagyon jól érzem magam, legalábbis az első trimeszterhez képest, mert valójában az elejétől kezdve nagyon fáradékony vagyok, csak a középső trimeszterben volt néhány olyan nap, amikor kicsattantam az energiától. A pocakom szerintem átlagos méretű, de már jó ideje nehézséget okoz a hajolgatás.

Én még semmit nem vásároltam, bár megkaptam az unokatestvéremék összes babaruháját és kiságyat is kaptunk már. Babakocsim szerintem jó ideig nem lesz, mert úgysem fogom tudni használni, hordozókendőben gondolkodom.

A babámat 30 hetesen mérték, akkor 1780g volt.

35 hetesen találkozom megint a szülésznővel, majd akkor összeírom, mi mindenre lesz szükség a kórházban, és szerintem csak utána fogok vásárolni, amit még esetleg kell.

Ja, és a legnagyobb problémám, hogy nem szedhetek kalciumot, ezt a fogaim kicsit megsínylették, olyannyira, hogy épp tegnap tört ketté az egyik. Tartok tőle, hogy a végén a fogorvos többe fog kerülni, mint szülés...

Jó babavárást!

2014. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, 33+2 napos vagyok. Bizony meglátszik az edzetlenség, míg az első 2trimeszter könnyebb volt mint az első babámmal,a 3.trimeszter már nehezebb. Nehezebben hajolok, a gyaloglás is lassabban megy, ha gyorsan mennék, bizony feszülni kezd a hasam. Este 8-9 körül elalszom ülve. Lehet, hogy a nagy súlyom az oka, vagy csak a puszta tény, hogy lassan 40 éves leszek? Az alvás mióta terhes vagyok, nem megy túl jól éjszakánként. Éjjel felébrdek, és 5 körül akszom el újra. 5:45kor csörög az ébresztő.
2014. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!